فهرست
گاف کمیته داوران در آستانه دربی؛ فغانی در جاکارتا!
گاف کمیته داوران در آستانه دربی؛ فغانی در جاکارتا!

گاف کمیته داوران در آستانه دربی؛ فغانی در جاکارتا!

آی‌اسپورت- سرشناس‌ترین داور فوتبال ایران، به جای قضاوت حساس‌ترین بازی فصل توسط کمیته داوران به اندونزی فرستاده شده است! دربی حساس پایتخت، آخر هفته بین پرسپولیس و استقلال برگزار می‌شود و یبژن حیدری، داور این مسابقه خواهد بود. حیدری که این فصل فقط یک بازی برای استقلال سوت زده، فصل پیش هم مجموع قضاوت‌هایش برای پرسپولیس و استقلال به ۴ مسابقه رسید. با این وجود، محدودیت گزینه‌ها باعث شد قضاوت حساس‌ترین بازی فوتبال ایران، به او برسد.

حیدری در شرایطی به عنوان داور بازی انتخاب شد که علیرضا فغانی، سرشناس‌ترین داور فوتبال ایران که اخیرا بازی‌های مهم بین المللی را هم سوت زده جدی‌ترین گزینه برای داوری این مسابقه بود اما سفر به اندونزی، شانس قضاوت دربی را از او گرفت. فغانی در پروژه لژیونر شدن داوران ایرانی، به همراه منصوری و میرزابیگی دو نفر از بهترین کمک داوران ایران به اندونزی سفر کرده‌اند تا بازی‌های این کشور را سوت بزنند!

لژیونر شدن داوران ایرانی، پروژه‌ای برای درآمدزایی داوران در فدراسیون فوتبال تعریف شده اما همزمان شدن سفر فغانی با مهمترین بازی فوتبال ایران و محدود کردن گزینه‌های قضاوت دربی، می‌تواند گاف بزرگی از طرف کمیته داوران باشد.

البته رضا غیاثی، مشاور داوری رئیس فدراسیون به سایت نود می‌گوید کمیته داوران با اطلاع از زمان دربی فغانی را به اندونزی فرستاده است: «کمیته داوران سودی از این پروژه نمی‌برد و قضاوت در کشورهای آسیایی، فرصتی است تا داوران به عنوان ضعیف‌ترین قشر فوتبال در مقطع بیکاری بتوانند کمی درآمدزایی کنند. کمیته داوران هم از همزمانی سفر فغانی با دربی مطلع بود اما با توجه به اینکه این داور و کمک‌هایش دربی فصل قبل را سوت زده بودند، قصد نداشت آن‌ها را برای بازی این فصل انتخاب کند.»

در سال‌های اخیر خداحافظی داورانی مثل ترکی که رکورددار قضاوت دربی بود یا سعید مظفری‌زاده از دنیای داوری، گزینه‌های کمیته داوران را محدود کرده و فرستادن فغانی به اندونزی، باعث شده در نهایت قضاوت این بازی با بیژن حیدری برسد که تجربه نسبتا کمی در بازی‌های هر دو تیم دارد و انتخاب پرریسکی برای این مسابقه خواهد بود.

پیش از سفر فغانی به اندونزی، او به همراه اشکان خورشیدی و بیژن حیدری گزینه های قضاوت در دربی بودند. اما آیا کمیته داوران نمی توانست در این مقطع حساس داور دیگری را به جای فغانی معرفی کند تا به اندونزی برود؟ اگر هم به قول غیاثی، فغانی انتخاب دپارتمان داوری نبوده، آیا نمی‌توانست داور چهارم دربی باشد و تجربیاتش را پیش از دربی به دکتر بیژن منتقل کند؟

۴ ۴  
آی اسپورت
2017-10-24 00:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
محسن
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۲:۱۷
چه اصراری دارید که تا وقتی ترکی هست ترکی قضاوت کند بعد از او تا فغانی هست فغانی؟؟ فغانی تجربه خاصی ندارد که برای دربی،به کسی انتقال دهد،عقده شخصی دارد که یا از دوران کودکی است و یا یا ندارد از دوران کودکی است! و معمولا با کارت قرمز،عقده ها را جبران میکند!! خوشحالم نیست.فغانی حکم آفتابه دارد که ظاهرا جنس از طلاست اما خوب آفتابه است و جایش در...
۶ ۲
Behzad
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۳:۳۰
حالا همین رسانه‌های ورزشی اگه فغانی داور میشد داد و بیداد میکردن تا کی داورای تکراری میزارید
۲
Behzad
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۳:۳۰
حالا همین رسانه‌های ورزشی اگه فغانی داور میشد داد و بیداد میکردن تا کی داورای تکراری میزارید
۲
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۶:۲۷
داور اروپایی هم دیدیم ، مالی نبودند یعنی به ما که می رسیدند همچین چیز خاصی نبودند.
بازی خوب باشه و نتیجه هم عادلانه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر