فهرست
کشف علی دایی در پورتو غوغا می‌کند
کشف علی دایی در پورتو غوغا می‌کند

کشف علی دایی در پورتو غوغا می‌کند

آی اسپورت - مهدی طارمی فقط ۶ سال زمان نیاز داشت تا از ایرانجوان بوشهر در لیگ یک ایران به پورتو پرتغال در لیگ معتبر این کشور بپیوندد و در آنجا بدرخشد. روز ۳۰ اردیبهشت سال ۹۳ بود که مهدی طارمی، مهاجم جوان تیم ایرانجوان بوشهر به پرسپولیس پیوست.

 بازیکنی که آنقدر ناشناس بود که وقتی برای عقد قرارداد وارد ساختمان باشگاه پرسپولیس شد و قراردادش را امضا کرد کسی او را نمی‌شناخت اما طارمی در این سال‌ها کاری کرد که خیلی‌ها در ایران و جهان او را بشناسند. طارمی که با ثبت ۱۲ گل در ۲۲ بازی در تیم لیگ یکی ایرانجوان بوشهر پرسپولیس پیوسته بود خیلی زود توانست در این تیم جا بیفتد و به مهاجم اول لیگ ایران تبدیل شود.

طارمی که کشف مستقیم علی دایی در لیگ برتر فوتبال ایران محسوب می‌شود توانست در پرسپولیس به آقای گلی و البته تیم ملی برسد و در جام جهانی هم بدرخشد. هرچند طارمی در زمان حضورش در پرسپولیس بعضا به خاطر فرصت‌سوزی‌هایی که داشت انتقاد هم می‌شنید اما کسی نمی‌توانست منکر عملکرد فنی فوق‌العاده او شود. طارمی بعد از پرسپولیس به قطر رفت و بعد از آن با یک انتخاب درست به تیم ریوآوه پرتغال پیوست و در این تیم توانست به عنوان آقای گلی لیگ معتبر پرتغال دست پیدا کند و در ابتدای این فصل به تیم پر قدرت، با افتخار و شناخته شده پورتو پیوست.

طارمی که در ابتدای فصل خیلی به بازی گرفته نمی‌شد کم‌کم و بدون حاشیه توانست خودش را به سرمربی پرتو تحمیل کند و حالا یکی از دو مهاجم اصلی این تیم مطرح پرتغالی باشد. طارمی که به ماشین پنالتی گرفتن و گلزنی در فوتبال پرتغال معروف شده شب گذشته و در بازی تیمش مقابل ویتوریا گیمارش دو بار دروازه حریف را باز کرد تا پورتو دو بار بازی عقب افتاده را به مساوی بکشاند و در نهایت هم به پیروزی برسد.

عملکرد بی‌نظیر طارمی در پرتغال این امید‌ها را زنده کرده که او در لیگ قهرمانان اروپا و در جدال با یوونتوس هم بدرخشد و با ادامه این عملکرد به یکی از تیم‌های بزرگ فوتبال اروپا بپیوندد، چیزی که کاملا لیاقتش را دارد. طارمی تا اینجای کار در یازده بازی که برای پورتو زمین رفته ۴ گل زده، ۲ پاس گل داده و ۳ پنالتی گرفته که نشان می‌دهد عملکرد بی‌نظیری در این تیم مطرح داشته است.

طارمی نشان داد که اگر کسی پشت‌کار داشته باشد و البته در فوتبال انتخاب‌های درست کند می‌تواند از یک تیم لیگ یکی در فوتبال ایران به یک تیم معتبر جهانی در فوتبال اروپا برسد آن هم ظرف ۶ سال. او ثابت کرد که در فوتبال همه چیز پول نیست و می‌شود با انتخاب‌های درست نام جاودانه‌ای در فوتبال ایران کسب کرد. قطعاً مهدی طارمی پس از علی دایی یکی از بهترین مهاجمان چند دهه فوتبال ایران است که با توجه به سن و سال خوبش می‌تواند چندین سال آینده در فوتبال اروپا بدرخشد و پرچم ایران را بالا ببرد. همچنین با ادامه این عملکرد اصلی‌ترین مهره تیم ملی فوتبال کشورمان برای صعود به جام جهانی باشد.

کشف طارمی و احمد نوراللهی توسط علی دایی نشان داد که علی دایی چه ذهن بزرگ و چه استعدادی در کشف ستاره‌ها در فوتبال ایران دارد و می‌تواند از همین پتانسیل خودش حتی در تیم‌های اروپایی هم استفاده کند؛ کمااینکه تیم اورتون انگلیس به علی دایی پیشنهاد همکاری را داده و ممکن است دایی در همین پست یعنی استعدادیابی به تیم مطرح اورتون انگلیس بپیوندد.

میزان

۱۵    
آی اسپورت
2020-12-31 23:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر