فهرست
راه‌حل اجتناب‌ناپذیر/ تقویت لیورپول
راه‌حل اجتناب‌ناپذیر/ تقویت لیورپول

راه‌حل اجتناب‌ناپذیر/ تقویت لیورپول

آی اسپورت- لیورپول ابزار مناسب برای جنگیدن و قرار گرفتن جزو چهار تیم بالای جدول رده بندی را در اختیار ندارد. این تیم در ماه های اول فصل عملکردهایی فوق العاده به نمایش می گذشت و اخیرا در چند بازی است که ناامید کننده بوده است، این نشان می دهد که اوضاع چقدر زود می تواند برای یک تیم تغییر کند.

این یک ناامیدی بزرگ است، چه به خاطر مربی باشد چه اعضای هیئت مدیره، این تیم در ژانویه اقدامی برای تقویت ترکیبش نکرد و بازیکنی را به خدمت نگرفت. آن هم در حالی که بازیکنانی که بتوانند به این تیم کمک کنند در بازار موجود بودند. منظورم خرید موقتی نبود. در حال حاظر مشکلات زیادی در تیم وجود دارد، هم در دفاع و هم در حمله، اما صحبت من درباره اعداد و ارقام است، لیورپول به چیزی نیاز دارد و این واضح است.

اگر به نیمکت لیورپول نگاه کنید می بینید برای مثال آن ها نیمکتی مانند منچستریونایتد یا منچسترسیتی ندارند. این ها تیم هایی هستند که لیورپول سعی می کند با آن ها رقابت کند. همین که این تیم در ژانویه تیمش را تقویت نکرد و برای قسمت هایی که ضعف داشت بازیکن به خدمت نگرفت معنی اش این است که در مقابل تیمی مانند چلسی که برای قهرمانی می جنگد کم آورد.

بعضی از بازیکنان این تیم البته از ابتدای فصل تا به حال عالی کار کرده اند. نمی توانی از امثال آدام لالانا و روبرتو فیرمینیو و فلیپه کوتینیو انتظار داشته باشی همیشه همین سطح را حفظ کنند، آن ها نیاز دارند همیشه در تیم باشند و کنار گذاشته نشوند، اما اگر هم اتفاقی بیفتد و لیورپول مجبور شود زمانی این ها را نداشته باشد، نیمکت قوی ای ندارد که از بازیکنان آن استفاده کند. در واقع تیم های دیگر حتی روی نیمکت هم ترکیبی دارند که لیورپول ندارد.

در حال حاضر این تیم شرایطی دارد که می تواند با همین ترکیب هم تا جایی کارش را پیش ببرد و یک هفته زمان برای ریکاوری و آماده شدن دارد. اما زمانی که قرار باشد این تیم 3 بازی در هفته انجام دهد، مخصوصا با سبکی که این تیم بازی می کند، مطمئنا ضربه می خورد و کار برایشان خیلی سخت می شود. هرگز نمی توان با سبک کلوپ 3 بازی در هفته انجام داد.

وقتی در تیمت 6 بازیکن را در قسمت عقب و پایه تیم داری، مطمئنا مشکلاتی هم به وجود می آید. این یعنی ترکیبی که به اندازه کافی عمق نداشته باشد و قوی نباشد می شکند.

هرچه فصل به پایان نزدیک تر می شود بازیکنان لیورپول قوی تر می شوند، این تیم از همه جام ها خارج شده و فقط در لیگ بازی می کند. یعنی در حال حاضر در آن دورانی هستند که می توانند هر هفته استراحت کنند. اما باید توجه کنند که انرژی شان همیشه این طور نمی ماند. فصل بعد اگر قرار باشد این تیم به خاطر حضور در جمع 4 تیم بالای جدول در این فصل، در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند، لیورپول باید حتما ترکیبش را تقویت کند و بازیکنانی جدید به خدمت گیرد.

۱    
آی اسپورت
2017-02-06 18:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر