فهرست
رستاخیر سمیر نصری
رستاخیر سمیر نصری

رستاخیر سمیر نصری

آی اسپورت- سمیر نصری بازیکنی است که دوباره متولد شده است. هافبک فرانسوی مشکلات خودش را در آرسنال داشته است و آن مشکلات در منچسترسیتی هم برطرف نشدند، اما می‌توان گفت ستاره فرانسوی در تیم سامپائولی بهترین بازی‌اش را ارائه می‌دهد.

معمولا وقتی هافبک‌ها از لالیگا به لیگ برتر می‌روند، به خاطر توانایی تکنیکی‌شان موفق هستند. اما نصری بعد از حرکت در جهت مخالف رشد کرد! او توانسته در تیم آندلوسی پیشرفتی چشم‌گیر داشته باشد و با انگیزه و قدرتی بازی کند که تا به حال در لیگ برتر بازی نکرده است.

البته که سویا هم به این موضوع معروف است که باعث پیشرفت بازیکنان می‌شود، همیشه این تیم بازیکنانی را تحویل گرفته و آن‌ها را تبدیل به سوپراستار کرده است. سیستم استعدادیابی این تیم که با مدیریت مونچی اداره می‌شود به ندرت در جذب بازیکنی اشتباه می‌کند.

بازیکنان زیادی در این تیم تبدیل به بازیکنان بزرگ شده‌اند و بعد با قیمت‌های کلان به تیم‌های دیگر رفته‌اند. مثل دنی آلوس، راکیتیچ، آلوارو نگردو، اور بانگا، کارلوس باکا و کریچویاک و چندین اسم دیگر. شاید به همین دلیل بود که وقتی سمیر نصری به طور قرضی از من سیتی به این تیم پیوست کسی تعجب نکرد.

او خیلی زود در باشگاه جدید با دیگران هماهنگ شد و در کنار انزونزی نمایش‌های خوبی ارائه داد، عملکرد پرانرژی‌اش در سویا هم درست مثل فصل موفق سویا ستودنی بوده است. در سویا به او این اجازه داده شده که پیشروی کند و آزادی داشته باشد، همین موضوع باعث شده که خط میانی این تیم با خط حمله ارتباط فوق‌العاده‌ای داشته باشد. نصری حتی وظایف دفاعی هم دارد و می‌توان او را همه جای زمین در بازی‌ها دید.

در دیدار در لیگ قهرمانان مقابل دینامو زاگرب در ماه اکتبر این موضوع به خوبی قابل مشاهده بود، در آن بازی او 158 پاس داد. این تعداد پاس از مجموع پاس‌های تمام بازیکنان تیم کروات بیشتر بود، همچنین از فصل 06-2005 به بعد هیچ بازیکنی در لیگ‌های معتبر اروپایی در تاریخ این تعداد پاس نداده است، به غیر از ژاوی.

همچنین دقت پاس‌های او بالا است و در آن بازی درصد پاس‌های سالمش 92 بوده است، دو بار موقعیت ایجاد کرده و خودش هم گل زده است. این نمایش خیلی‌ها را متعجب کرد، اما برای اولین بار نصری چنین نمایشی را داشته، آن هم در سویا.

او در شرایطی که با همه مشکل پیدا کرد و هواداران از او ناراضی بودند آرسنال را ترک کرد، گفت می‌خواهد جام ببرد که در سیتی به خواسته‌اش رسید؛ همچنین دستمزدی هم گرفت که توپچی‌ها هرگز به او نمی‌دادند.

بعد از چهار فصل حضور در سیتی که حاصلش دو قهرمانی در لیگ برتر بود، مصدومیت کار را برای این بازیکن فرانسوی سخت کرد و گواردیولا هم بعدا گفت که او اضافه وزن دارد.

این دقیقا اتفاقاتی بود که برای او افتاد، حالا تلاش برای اثبات کردن خودش باعث شده تا او انرژی فوق‌العاده، توانایی بی‌نظیر در پاسکاری و فرمی ایده‌آل داشته باشد، فرمی که آرسنال و سیتی هر دو حسرتش را بخورند. در واقع در سویا او مهره اصلی تیم در میانه زمین است.

 

 

 

 

۷    
آی اسپورت
2017-02-22 17:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر