فهرست
کالدرون و جونیور؛ وا بده لعنتی!
کالدرون و جونیور؛ وا بده لعنتی!

کالدرون و جونیور؛ وا بده لعنتی!

آی اسپورت - اگر يك نفر خيرخواه در اطراف باشگاه پرسپوليس حضور دارد، لطفا اين مطلب را برای گابریل كالدرون ترجمه كند و در اختیار سرمربی سرخپوشان قرار بدهد. این یك نفر، باید به او یادآوری كند كسی كه جونیور براندائو را به پرسپولیس قالب كرده، پولش را تام و تمام گرفته و دارد كیفش را می‌كند، دیگر دلیلی ندارد میلیون‌ها ایرانی خون به جگر شوند تا ثابت شود او فوتبالیست خوبی است. آقا خوردند، بردند، رفت؛ تركیبی كه اصلا در كشور ما تازه و عجیب نیست. شاید كالدرون فكر می‌كند حالا كه باشگاه هزینه‌ای كرده و بازیكنی خریده، باید به اندازه كافی به او فرصت داد تا هنرش را نشان بدهد، اما كدام «هنر» اخوی؟ اینقدر این بنده‌خدا را زابرا نكنید؛ از داربی تا بازی شهرستان و از سپاهان تا ورزشگاه خالی. كسی كه یك استپ ساده نمی‌تواند بكند و كسی كه در بازی تداركاتی جلوی شهدای زركان هم قادر به گلزنی نیست، چه گلی قرار است به سر پرسپولیس بزند؟

ما اساسا ملت بخشنده‌ای هستیم رفیق؛ قبل از این بنده‌خدا هم امثال تادئو و دی‌كارمو و اوكراینی‌ها و پانامایی‌ها آمده‌اند، رزق و روزی‌شان را از سر سفره احسان مردم ایران برداشته‌اند و رفته‌اند. بقیه تیم‌ها و مخصوصا همین رقیب سنتی هم كلی از این بازیكن‌ها داشته‌اند. هیچوقت هم اصراری نبوده كه مثلا ما بفهمیم اینها بازیكنان خوبی هستند. كالدرون اما با این اصرار وحشتناك، دارد عمر خودش در ایران را كوتاه‌تر می‌كند. حیف آن فوتبال باطراوت پرسپولیس در نیم‌ساعت اول نیست كه با ناشی‌گری‌ها و فرصت‌طلبی‌های پیاپی جونیور، از بین رفت؟ اگر به جای این برزیلی یكی از بازیكنان جوان ایرانی به میدان می‌رفت، بدتر از این كار می‌كرد؟ اگر از آن همه توپ كه درون محوطه جریمه به جونیور رسید فقط یكی تبدیل به گل می‌شد، بازی در نیمه دوم آن گره كور را می‌خورد؟ آقاجان هشتاد و سه میلیون نفر فهمیدند داستان حضور جونیور در پرسپولیس چیست و البته كمترین تقصیر را هم در جذب او شما دارید. حالا دیگر وا بده، وا بده لعنتی!

پی‌نوشت: همه جای جهان هواداران تیم‌ها ایجنت بازیكنان و مربیان را می‌شناسند، اما در بنجل‌چپانی بزرگ فوتبال ایران، مثلا كسی آقای «ف» را كه پشت انتقال تاریخی جونیور بوده نمی‌شناسد و در نتیجه او در آینده فرصت‌های بیشتری برای صید دلار از این آشفته‌بازار خواهد داشت. این، جنبه تاسف‌برانگیزتر داستان است.

بانک ورزش

۱۸ ۲  
آی اسپورت
2019-10-22 01:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
pldn
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۸
شما هم مقصرید! آقای "ف" کیه؟؟؟؟؟
۲
فرهاد
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۲۸
امان از پول بیت المال 6 میلیارد برای یک بنجل بعد به سپاهان گیر می دهند چرا 500 هزار تا به کیروش داده اول خودتان را اصلاح کنید سایت پرسپولیسی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر