فهرست
اولین گل و آینده‌ای روشن برای شاو
اولین گل و آینده‌ای روشن برای شاو

اولین گل و آینده‌ای روشن برای شاو

آی‌اسپورت - «حالا آماده و سر حالم.» لوک شاو بعد از زدن اولین گل خودش در 141 بازی به عنوان یک فوتبالیست حرفه‌ای روحیه‌‌ای بسیار خوب داشت. گل شاو باعث شد تا تک گل جیمی واردی در وقت‌های اضافه بازی تاثیری روی نتیجه نهایی نداشته باشد و منچستر یونایتد سه امتیاز خانگی را از لستر در اولین بازی فصل جدید لیگ برتر بگیرد.

اما جدا از این گل نمایش کلی شاو در بعد دفاعی و هجومی بود که نظر مثبت ژوزه مورینیو را جلب کرد. شاو سال‌های سختی را در اولدترافورد سپری کرده. بعد از اینکه پای او در بازی چمپیونز لیگ مقابل آیندهوون از دو جا شکست، مدافع سابق ساوتهمپتون 11 ماه را دور از فوتبال سپری کرد. در بازگشت هم آماده نبودن کاملش و بی‌اعتمادی مربی‌اش بهش باعث شد تا مدام شایعات جدا شدن شاو از یونایتد به گوش برسد. اما اگر شماره سه یونایتد به نمایش‌هایی مثل بازی دیشب ادامه دهد شاید بالاخره پتانسیل بالای خودش را عملی کند.

«من در پیش فصل به شدت تمرین کردم. در این دوران فرصت زیادی برای فکر کردن داشتم، اینکه ببینم باید چه کار کنم تا به جایی که می‌خواهم برسم. و حالا سخت تلاش می‌کنم تا یکی از بهترین دفاع چپ‌های دنیا شوم.»

«من دوست دارم دوباره به تیم ملی دعوت شوم و در تورنمنت‌هایی مثل جام جهانی و یورو برای انگلیس بازی کنم. تماشای بازی‌های انگلیس در جام جهانی واقعا برام لذت‌بخش بود، اینکه چقدر این تیم خوب شده. اما از جنبه‌ای دیگر ناراحت بودم که چرا جایی در این جمع ندارم. همین حس باعث شد تا روحیه و انگیزه بیشتری برای بهتر شدن پیدا کنم. هدف من جنگیدن برای بازی در جام جهانی و قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیمم در لیگ برتر و چمپیونز لیگ است.»

برای شاوی 23 ساله قطعا هنوز فرصت زیادی برای رسیدن به اهدافش باقی مانده. او مقابل لستر بیشتر از تمام بازیکنان حاضر در زمین پا به توپ شد و دقت پاس 85 درصدی داشت و مدام در بعد هجومی به تیمش کمک می‌کرد، تاکتیکی که در نهایت منجر به گل دوم یونایتد شد. اینکه شاو در دقیقه 83 درون باکس حریف بود و موفق شد پاس خوان ماتا را به گل تبدیل کند اثباتی بر آمادگی جسمانی او برای فصل جدید است.

خود مورینیو هم بعد از بازی از نمایش مدافع جوانش تعریف کرد، اتفاقی که پیش از این خیلی به ندرت شاهدش بودیم: «من خیلی از شاو راضیم. او در 90 دقیقه فقط یک اشتباه دفاعی داشت، اشتباهی که البته کمک داور می‌توانست با اعلام خطا در بی‌تاثیر شدنش بهش کمک کند. شاو در بعد دفاعی و هجومی خیلی خوب بود و از نظر فیزیکی هم خودش را با شرایط بازی سازگار کرده بود.»

اگر این جملات مورینیو را با جملاتی که بعد از بازی فصل پیش مقابل برایتون در جام حذفی درباره شاو به زبان آورد مقایسه کنیم به اختلاف و تضاد زیاد آن‌ها پی می‌بریم. این تغییر نظر و لحن از سوی مربی یونایتد خودش نشان دیگری از پیشرفت شاو است.

شاو بعد از بازی دیشب حتی درباره مشکلات و ضعف‌هایی که فصل پیش داشت هم حرف زد: «مربی بازیکنانی را دوست دارد که عطش زیادی داشته باشند و برای با قدرت بجنگند. او دوست دارد من مدام به بعد هجومی تیم اضافه شوم و به خط حمله کمک کنم. برای همین بود که فصل پیش ازم ناراضی بود چون می‌دانست توانایی‌اش را دارم، اما خب در عمل موفق نمی‌شدم وظیفه‌ام را درست انجام بدهم. البته خود دفاع کردن هم بسیار مهم است و من دارم در این بعد هم پیشرفت می‌کنم و ویدئوآنالیزهای زیادی نگاه می‌کنم.»

شاو از 153 بازی ممکن برای یونایتد تنها 38 بار در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفته، آماری که به نظر می‌رسد در آینده تغییر زیادی کند.

۷    
آی اسپورت
2018-08-11 11:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر