فهرست
فرصت‌سوزی عجیب صنعت نفت مقابل قعرنشینان
فرصت‌سوزی عجیب صنعت نفت مقابل قعرنشینان

فرصت‌سوزی عجیب صنعت نفت مقابل قعرنشینان

آی اسپورت - رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران تقریبا به میانه‌های فصل نزدیک می‌شود و جدول این رقابت‌ها سروشکلی به خود گرفته است. هر چند در این میان حضور پرسپولیس در رده نهم جدول به علت سه بازی کمتر نسبت به صدرنشین لیگ، مقدای غلط انداز است و احتمالا در صورت برابر شدن بازی ها، این تیم خودش در به جمع بالانشین‌ها اضافه کند. حال شگفتی فصل جاری صدرنشین صنعت نفت آبادان است که سال گذشته سرمربی خود را به تیم ملی داد و در ابتدای فصل بهترین بازیکنان این تیم از جمله عیسی آل‌کثیر، میلاد جهانی، جعفر سلمانی و ... راهی تیم‌های دیگر شدند.

به جز این موارد، جدول سروشکل عادی خود را دارد و تیم‌های استقلال، سپاهان، تراکتور و فولاد مدعیان سنتی لیگ در بالای جدول به سر می‌برند و قعر جدول در اختیار تیم‌های ماشین‌سازی، ذوب‌آهن، نساجی، سایپا و ... قرار گرفته است. به طور کلی اختلاف امتیازات در فصل جاری به ندازه فصل گذشته نیست و یک پیروزی تیمی را از انتهای جدول تا پنج تا شش رده بالاتر می‌برد.  نگاهی به مسابقات این موضوع نشان می‌دهد برخی از تیم‌ها مانند صنعت نفت آبادان بیشتر امتیازات خود را در رقابت با تیم‌های پایین جدولی از دست داده‌اند. تیم‌های رده یازدهم تا شانزدهم جدول عبارتند از شهرخودرو، آلومینیوم اراک، سایپا، نساجی قائمشهر، ذوب آهن و ماشین سازی تبریز.

شاگردان سیروس پورموسوی در تقابل با تیم‌های یازدهم تا شانزدهم جدول رده‌بندی هفت امتیاز را به راحتی هر چه ممکن تقدیم کرده‌اند. بعد از این تیم، پرسپولیس که فقط هشت دیدار انجام داده، با از دست دادن ۶ امتیاز، بیشترین ضرر را در مصاف با تیم‌های انتهای جدولی کرده است. سپس نوبت به سپاهان و تراکتور می‌رسد که هر کدام ۴ امتیاز را در بازی با تیم های پایین جدول هدیه کرده‌اند.

استقلال بهترین تیم از این حیث است. آبی‌پوشان پایتخت در تقابل با تیم‌های انتهای جدول عملکرد بهتری داشته‌اند و فقط دو امتیاز از دست داده‌اند که آن هم در دیدار با ذوب آهن بوده است. در این بین گل گهر هیچ امتیازی را به تیم‌های انتهای جدولی هدیه نکرده اما ناامیدکننده وقتی است که شاگردان قلعه‌نویی بیشترین ناکامی را در تقابل با تیم‌های بالای جدولی تجربه‌کرده‌اند؛ در واقع شاگردان قلعه نویی مقابل فولاد، پیکان، صنعت نفت و استقلال هیچ بردی را به دست نیاورده‌اند و تنها موفقیتشان پیروزی پرگل مقابل سپاهان است.

     
آی اسپورت
2021-01-14 21:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر