فهرست
سوژه روز:‌ دروغ صد میلیارد تومانی!
سوژه روز:‌ دروغ صد میلیارد تومانی!

سوژه روز:‌ دروغ صد میلیارد تومانی!

آی‌اسپورت - همزمانی دریافت مجوز حرفه‌ای سرخابی‌ها با زلزله کرمانشاه، یک پرسش عمومی را در جامعه به وجود آورده بود:«دولتی که صد میلیارد برای دو باشگاه فوتبال می‌دهد، چرا نیمی از این مبلغ را صرف خرید کانکس برای زلزله‌زده‌ها نمی‌کند؟». این سوال درست، بر اساس یک فرض غلط به وجود آمده بود. فرض «واقعی‌بودن» کمک صد میلیاردی دولت به دو باشگاه محبوب پایتخت. حالا که پرسپولیس به خاطر شکایت دو بازیکن خارجی سابق‌اش در خطر کسر امتیاز قرار دارد، بیشتر از همیشه واضح به نظر می‌رسد که گزاره «پرداخت همه بدهی‌های پرسپولیس و استقلال» از سوی دولت، چیزی به جز یک شوخی بزرگ نبوده است.

بدهی‌های نجومی استقلال و پرسپولیس یک‌روزه به وجود نیامده‌اند که ظرف چند ساعت برای همیشه از پیشانی دو باشگاه پاک شوند. این بدهی‌ها در طول چند دهه روی هم انبار شده‌اند و از یک مدیرعامل به مدیرعامل بعدی رسیده‌اند. وزارت ورزش علاقه زیادی دارد تا کمک به باشگاه‌های تحت مالکیت‌اش را در بوق و کرنا کند اما آیا واقعا همه مهره‌های سابق سرخ‌ها و آبی‌ها تسویه حساب کرده‌اند؟‌ در روزهای گذشته چندین و چند ستاره سابق دو باشگاه، دست روی این نکته گذاشته‌اند که هنوز هم حقوق قانونی‌شان را دریافت نکرده‌اند. پس آن‌چه در مورد «صفر شدن» بدهی‌ها به گوش می‌رسد، ابدا نسبتی با حقیقت ندارد. با بخشی از بازیکنان توافقی صورت گرفته که بر اساس آن قرار است باقی‌مانده طلب آنان تا پایان سال پرداخت شود. شنیده می‌شود که برای گروه دیگری از طلب‌ها نیز «سندسازی» صورت گرفته است. موضوعی که اگر در نهادی مثل کنفدراسیون فوتبال آسیا با مدارک مستدل برملا شود، ممکن است محرومیت فوتبال ایران از لیگ قهرمانان را رقم بزند. همه شواهد و قرائن، ثابت می‌کنند که نگرانی‌ها در مورد نسبت فوتبال و زلزله کرمانشاه، بیهوده بوده‌اند. ممکن است دولت در  کمک به مردم آسیب‌دیده، کم‌کاری کرده باشد اما در مورد فوتبال نیز، خبری از پرداخت صد میلیارد تومانی نبوده است.

۸ ۴  
آی اسپورت
2017-12-24 13:43:00
نظر دهید

۴ نظر
محسن
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۴۰
میدونم تایید نمیشه . ولی یکی محکم بزنه تو دهن خیابانی . مرتیکه لمپن( ببخشید بی ادبی بود ولی احترام برا بعضیا مناسب نیست. به خصوص آدمایی که با عواطف و احساسات مردم آسب دیده بازی میکنن و هر دروغی رو بخوان میگن تا خودشو نو آدمای خوبی نشون بدن)
۷ ۱
مهران تراختورچي
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۰۰
لمپن خودتي ( بياد داشته باش كه ادب هركس ويترين فرهنگ خانوادگيشه ) . كاش هر ايراني مثل آقاي خياباني عرضه و شهامت داشت تا درد مردم رو نشون بده . كاش همه مثل آقاي خياباني احساس دين ميكردن و در كنار مردم بدبخت كرمانشاه بودن . اين همه از بيت المال اختلاس ميشه و تا يكي مياد درد رو نشون بده . اينجوري از طرف بعضي ها لمپن شناخته ميشه - استفاده از لغات بيگانه نشانه كلاس نيست اول برو زبان خودت رو ياد بگير بعد بيا حرافي بكن اقاي به ظاهر محترم .
مهران تراختورچي
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۵۵
شايد حق با آقاي خياباني باشه و مديران دوباشگاه اون صد ميليارد رو هاپولي كرده باشن . تو مملكتي كه اينهمه اختلاس است هاپولي شدن صد ميليارد كه كاري نداره .
اس و پس منحل شه
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۰۷
اس و پس بايد منحل بشن اينها كه به هيچ كارخانه وابسته نيستن شخصي هم نيستن سالهاست كه مفت خوري مي كنن كارشون آبروريزي تو آسياست يكيش 4 تا 4 مي خوره اون يكي 6 تا 6 تازه با اين ابروريزيها ميلياردها تومان بدهي بار آوردن هميشه هم صحبت از 30-40ميليون طرفدار مي كنن درحاليكه در خوش بينانه ترين حالت نهايتا 10 ميليون نفر كه اكثرا اونها هم در حد دانستن نيجه بازي فوتبال را پيگيري مي كنن 16 تيم ديگر در نبرد نابرابر با اين دو تيم مفت خور هستن كه فقط بدون در نظر گرغتن جايگاهشان در جدول و ساير آيتم هاي حرفه اي حداقل 30 بازي پخش مستقيم دارن چيزي ساير تيم ها از آن محرومن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر