فهرست
فراموش شده مثل چیچاریتو
فراموش شده مثل چیچاریتو

فراموش شده مثل چیچاریتو

آی اسپورت- هرجایی که رفته کسی قدر خاویر هرناندس را ندانسته است. مهم نیست برای چه باشگاهی بازی می‌کند، مهم این است که او هرگز به احترامی که شایسته‌اش بوده نرسیده است. روز جمعه ویترین خوبی برای عملکرد فصل او بود؛ زمانی که دبل کرد نشان داد چه کیفیت بالایی دارد، اما با وجود زدن گل که باعث شد لورکوزن مقابل آگسبورگ برنده شود، فرد دیگری بود که در مرکز توجهات قرار گرفت.

در حالی که چیچاریتو گل‌های نهم و دهم فصلش را می‌زد، کریم بالعربی اولین گلش در لیگ در 10 ماه اخیر را زد و به همین دلیل همه درباره او صحبت کردند. این هافبک آلمانی به راحتی دروازه حریف را باز کرد تا پنجاه هزارمین گل تاریخ بوندسلیگا را به ثمر برساند و همین موضوع باعث شد تا او تیتر همه روزنامه‌ها شود.

دبلی که چیچاریتو کرد بعد از آن اهمیت پیدا می‌کرد و یک بار دیگر مثل زمانی که در منچستریونایتد و رئال مادرید بود نادیده گرفته شد و نشان دادن استعداد گلزنی‌اش هم به دادش نرسید.

در اولدترافورد چیچاریتو کارش را با زدن 10 گل در اولین فصل حضورش آغاز کرد، اما زیر سایه دیمیتار برباتوف، وین رونی و روبین فان پرسی محو بود و در دوران فرگوسن اصلا دیده نشد. درست به همین شکل او زمانی که در رئال مادرید بود هم بارها خودش را ثابت کرد و با وجود این که بازی‎های زیادی انجام نمی‌داد 9 گل در تمام رقابت‌ها برای سفیدپوشان زد، اما در آن تیم هم همیشه صحبت از کریستیانو رونالدو بود.

چیچاریتو هرجا که بازی کرده درخشیده است. درست از اولین روزهای حضورش در گوادالاخارا در کشور خودش تا حالا که در لورکوزن بازی می‌کند. به انتقال تابستانی به لیگ امریکا نسبت داده شده است، اما او هنوز 28 سال سن دارد و در اوج دوران بازیگری‌اش است!

در دیدار سه شنبه شب وقتی لورکوزن میزبان اتلتیکومادرید است، در یک هشتم لیگ قهرمانان، مرحله‌ای که برای او فرصتی مناسب برای نمایش دادن استعدادهایش است، باید تمام تلاشش را بکند. فصل گذشته او در این رقابت‌ها 5 گل زد، یکی از آن‌ها گل مساوی مقابل بارسلونا بود که باشگاهش را در اروپا نگه داشت.

این فصل راجر اسمیت شاهد این بوده که تیمش در بازی‌‎های اروپایی مقابل دروازه‌ها کمتر فعال بوده است و در شرایطی که هاکان چالهانوگلو محروم است، نیاز شدید به ستاره تهاجمی‌اش دارد تا مقابل تیم سیمئونه ایستادگی کند. او فصل گذشته کمک زیادی کرد تا لورکوزن به این بازی‌ها برسد و عملکرد فوق العاده‌اش هم تمجید اشمیت را به همراه داشت. او حالا دوباره در شرایط ایده‌آل قرار دارد. در 3 بازی اخیر 5 گل زده و رکورد هر 139 دقیقه یک گل را از خودش به جای گذاشته است.

10 گل بوندسلیگایی او هم در 15 بازی‌ای که در آن‌ها در ترکیب اصلی بوده زده شده است و اگر به همین شکل ادامه دهد می‌تواند رکورد 17 گل زده فصل گذشته را بشکند. البته برای او فعلا مهم‌تر این است که در لیگ قهرمانان بازی کند و گل بزند. شاید بتواند بالاخره تیتر روزنامه‌ها شود، چیزی که مدت‌هاست مستحقش است.

 

۲    
آی اسپورت
2017-02-21 18:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر