فهرست
جذب انصاری‌فرد، پروژه پیچیده پرسپولیس
جذب انصاری‌فرد، پروژه پیچیده پرسپولیس

جذب انصاری‌فرد، پروژه پیچیده پرسپولیس

آی اسپورت – کریم انصاری‌فرد مهاجم شماره ۱۰ تیم ملی فوتبال کشورمان که به خاطر بازی در چند لیگ معتبر اروپایی و همچنین حضور در فوتبال قطر، تجربه بازی در جام جهانی، جام ملت‌ها و... حالا به مرز پختگی رسیده و مهاجمی باتجربه به حساب می‌آید، یکی از پروژه‌های مهم باشگاه پرسپولیس برای حضور در فصل آینده است. این موضوع وقتی از داخل باشگاه لو رفت که پرونده جذب بازیکن و مربی خارجی توسط وزارت ورزش و جوانان برای سرخابی‌ها بسته شد و آن‌ها باید به سراغ بازیکنان داخلی و ایرانی بروند. حالا دیگر همه می‌دانند انصاری‌فرد یکی از مهاجمان مدنظر باشگاه است و البته اتفاق غیرطبیعی هم نیست هرچند افرادی که خودشان در گپ و گفت با رسانه‌ها، به جذب انصاری‌فرد اشاره می‌کنند، این موضوع را در بیانیه و مصاحبه‌های‌شان تکذیب کنند!

شایعه پشت شایعه

درست در همان زمانی که بحث جدایی گابریل کالدرون و حضور یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس بود، گفتند کریم قرار است به جمع سرخپوشان بازگردد. همان زمان وقتی جذب کریم با مشکل مواجه شد، باشگاه به سراغ دومین گزینه خود یعنی آنتونی استوکس رفت و بازیکنی را جذب کرد که سرنوشتش را می‌بینید. حالا و با نزدیک شدن به پایان فصل، شایعات بیشتر به گوش می‌رسد.

کریم از السیلیه رفتنی است؟

یکی از رسانه‌های قطری در مورد شرایط لژیونر‌های باشگاه السیلیه نوشت: «مبارک بوصوفه، بازیکن مراکشی باشگاه السیلیه قطر، اولین خروجی این تیم قطری در تابستان خواهد بود. السیلیه ۵ هفته پایانی لیگ ستارگان قطر را با حضور ۴ لژیونرش به پایان می‌برد، اما هنوز تکیلف بقیه بازیکنان خارجی مشخص نیست و در پایان فصل سرمربی تیم در خصوص این موضوع تصمیم‌گیری می‌کند.» همان روز‌ها بود که گفتند شاید کریم در قطر نماند ولی مهاجم تیم ملی با باشگاهش قرارداد دارد.

مانع یک میلیون و ۸۵۰ هزار دلاری

رفقای نزدیک انصاری‌فرد اعتقاد دارند این بازیکن حتی اگر از السیلیه جدا شود هم نمی‌تواند تیم فصل آینده خود را شخصاً انتخاب کند زیرا با باشگاه قطری قرارداد دارد و هنوز یک فصل دیگر از این قرارداد باقی مانده است. اگر باشگاه پرسپولیس گام‌های بیشتری برای جذب انصاری‌فرد بردارد، با مانع یک میلیون و ۸۵۰ هزار دلاری مواجه می‌شود. این رقمی است که برای رضایتنامه کریم در نظر گرفته شده و طبیعتاً باشگاه توانایی پرداخت آن را ندارد. چه بسا پرسپولیسی‌ها در شرایطی که با کمبود شدید مدافع چپ مواجه شده‌اند، به باشگاه کورتریک بلژیک اعلام کردند توانایی پرداخت ۴۰۰ هزار دلار برای حفظ محمد نادری را هم ندارند!

واکنش طرابلسی به جدایی کریم

ماجرا‌ها و اخبار به سمتی پیش رفت که روزنامه الکاس چاپ دوحه از جدایی قطعی کریم و حضورش در پرسپولیس خبر داد، اما سامی طرابلسی، سرمربی تیم السیلیه به این ماجرا وکنش نشان داد و گفت: «فکر نمی‌کنم این انتقال عملی شود. کریم در السیلیه می‌ماند زیرا او برای فصل آینده نیز با ما قرارداد رسمی دارد. اگر انصاری‌فرد شخصاً به دنبال بازگشت به پرسپولیس باشد، باید با مدیران السیلیه به توافق برسد و آن‌ها باید تصمیم بگیرند. بازیکن به تنهایی نمی‌تواند تصمیم بگیرد، زیرا دو طرف با هم قرارداد رسمی دارند.»

شماره ۱۰ سرخپوش نمی‌شود

پرسپولیسی‌ها دوست دارند کریم را جذب کنند ولی این اتفاق به این سادگی رخ نمی‌دهد. اول اینکه پول زیادی برای جذب انصاری‌فرد نیاز است که پرسپولیسی‌ها از آن بی‌بهره هستند و در ثانی او می‌خواهد به فوتبالش خارج از مرز‌های کشورمان ادامه دهد به خصوص که در این سال‌ها ثابت شده هر بازیکنی لژیونر باشد، شانس ادامه حضورش در کمپ تیم ملی هم افزایش پیدا می‌کند. نزدیکان کریم هم می‌گویند او به خاطر مسائل خصوصی و خانوادگی ترجیح می‌دهد فعلاً به لیگ ایران نیاید. از این رو، شماره ۱۰ تیم ملی پرسپولیسی نمی‌شود و قرار نیست این اتفاق رخ دهد.

یحیی مهاجم می‌خواهد

عدم جذب کریم به این معنا نیست که باشگاه پرسپولیس بی‌خیال جذب مهاجم شود. یحیی گل‌محمدی وقتی به پرسپولیس آمد، دستور جذب دو مهاجم را داد و کریستین اوساگونا به همراه آنتونی استوکس وارد لیست تیم شدند. برای فصل آینده نیز قطعاً نیاز به مهاجمان جدید دارد، اما با توجه به شرایط فعلی، سرخ‌ها باید قید کریم را بزنند و به فکر گزینه‌های دیگری باشند.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-06-29 10:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر