فهرست
لندن 2017، پایان اسطوره «بولت»
لندن 2017، پایان اسطوره «بولت»

لندن 2017، پایان اسطوره «بولت»

آی اسپورت - یوسین بولت سریع‌ترین مرد جهان که ۳۰ سال دارد، در سال ۲۰۱۷ پس از بازی‌های جهانی لندن کفش‌هایش را خواهد آویخت. بولت در این باره گفت‌: «به خاطر هوادارانم و عشقی که به من دارند امسال نیز در مسابقات شرکت خواهم کرد اما آخرین سال حضورم خواهد بود. تنها برای لذت بردن در این فصل رقابت خواهم کرد. نمی‌خواهم به خودم استرس وارد کنم. در طول ۱۰ سال گذشته بیشترین تلاش خود را کردم و مهم‌ترین بخش دوران ورزشی‌ام بود.»

دونده جاماییکایی سال ۲۰۰۸ در  المپیک لندن با کسب سه مدال طلا همه را شگفت زده کرد و به درخشش ادامه‌ داد و توانست ۹ مدال در این بازی‌ها و یازده مدال در رقابت‌های جهانی کسب کند. او می‌خواهد در بازی‌های لندن دو مدال طلا دیگر به دست آورد چون در رشته ۲۰۰ متر حضور نخواهد داشت. سریع‌ترین مرد جهان در این‌باره گفت‌: «می‌خواهم تمرکزم روی ۱۰۰ متر باشد و به همراه جاماییکا عنوان نخست دوی چهار در ۱۰۰ متر را کسب کنم.»

دونده جاماییکایی در سال ۲۰۰۹ بهترین رکورد خود را (۹.۵۸) به ثبت رساند. او در سال ۲۰۰۷ زمان ۱۰.۰۳ ، ۲۰۰۸ زمان ۹.۶۹، ۲۰۱۰ زمان ۹.۸۲ ، ۲۰۱۱ زمان ۹.۷۶، ۲۰۱۲ زمان ۹.۶۳، ۲۰۱۳ زمان ۹.۷۷، ۲۰۱۴ زمان ۹.۹۸، ۲۰۱۵ زمان ۹.۷۹ و ۲۰۱۶ زمان ۹.۸۱ را به ثبت رساند. بهترین رکورد بولت با سریع‌ترین حیوان جهان یعنی یوزپلنگ تنها چهار ثانیه فاصله دارد.

۱    
آی اسپورت
2017-01-04 12:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر