فهرست
ستاره‌های رئال مقابل اتحاد بایرن
ستاره‌های رئال مقابل اتحاد بایرن

ستاره‌های رئال مقابل اتحاد بایرن

آی‌اسپورت – جدال بایرن مونیخ و رئال مادریدی رویارویی دو تیم قدرتمند است که هرکدام در شب خوبشان کاملا قدرت شکست دادن همدیگر را دارند. بایرن در بازی‌های دور حذفی نقطه ضعف خاصی نشان نداده، به خصوص مقابل سویا که یک سر و گردان ازشان بالاتر بود.

بایرن فیزیکالیته‌ی بیشتری نسبت به رئال دارد و همچنین گزینه‌های زیاد و متفاوتی برای قرار دادن در ترکیب اصلی. غیبت آرتورو ویدال البته ضربه‌ی بزرگی به خط میانی این تیم است و اگر دوید آلابا هم به بازی نرسد سمت چپ آن‌ها ضربه‌پذیرتر می‌شود.

بایرن و رئال شباهت زیادی با هم دارند. هر دو تیم قادرند با مالکیت بالای توپ جریان بازی‌ها را کنترل کنند، و هم با ضدحمله‌های سریع و برق‌آسا دروازه‌ی حریفان را فرو بریزند. تفاوت اما اینجاست که اگر بایرن حذف شود حداقل قهرمانی بوندسلیگا را دارد، اما برای رئال تنها چیزی که مانده همین چمپیونز لیگ است.

بازی فصل پیش دو تیم را در واقع کریستیانو رونالدو سرنوشتش را تغییر داد. این فصل هم اتکای رئال به گل‌های رونالدو است و زین‌الدین زیدان برنامه‌ی‌های ویژه‌ای برای آماده نگه داشتن ستاره‌ی پا به سن گذاشته‌اش داشته. مثلا اینکه ازش خواسته مسافت‌های زیاد در زمین ندود و تا جای ممکن بهش در بازی‌های کم اهمیت‌تر استراحت داده.

رئال هم مثل بایرن گزینه‌های زیاد و متفاوتی دارد. تا چند فصل پیش تمرکز تیم روی خط حمله‌ی بی‌بی‌سی و قدرت گلزنیِ رونالدو و گرت بیل و کریم بنزما بود. بعد کم کم ایسکو به عنوان گزینه‌ای جانشین مطرح شد و حالا این مارکو آسنسیو و لوکاس وازکز هستند که بدل به گزینه‌های جدید زیدان شده‌اند. استفاده از ایسکو قدرت کنترل جریان بازی را به رئال در وسط زمین می‌دهد و استفاده از آسنسیو و وازکز عرض بیشتری به خط حمله‌ی این تیم.

بین تمام بازیکنانی که امشب به زمین می‌روند رابرت لواندوفسکی شرایطی خاص‌تر از بقیه دارد. او به هم‌بازی‌هایش در رئال گفته قصد پیوستن به رئال را دارد و برای همین هم مدیر برنامه‌هایش را عوض کرده. خب برای جلب نظر رئال چه راهی بهتر از درخشش مقابل خودشان؟ لواندوفسکی رویای بازی برای رئال را دارد و به نظر می‌رسد شرایط برای تحقق بخشیده شدن به این رویا هم در تابستان فراهم خواهد شد.

اگر بخواهم بازیکنان دو تیم را با هم مقایسه کنم باید بگویم رئال دروازه‌بان بهتری دارد. به نظرم آلابا از مارسلو دفاع چپ بهتری است، ولی در سمت دیگر دنی کارواخال را به جاشوا کیمیچ ترجیح می‌دهم، همینطور ترکیب سرخیو راموس-رافائل واران را به ترکیب متس هوملز-جروم بواتنگ.

در خط میانی هم به نظرم ترکیب لوکا مودریچ، تونی کروس و احتمالا لوکاس قدرت بیشتری دارد (احتمال نیمکت‌نشینی کازمیرو در این بازی زیاده). در خط حمله هم واقعا تاثیرگذاری رونالدو و لواندوفسکی برای تیم‌هایشان به یک اندازه است. اما در فرم کنونی‌شان به نظرم رونالدو یک قدم جلوتر از لواندوفسکی است.

در نهایت به نظرم رئال بازیکنان بهتری دارد، اما بایرن تیم بهتری است و تمام کیفیات لازم برای رسیدن به فینال را دارد. با اینکه بازی برگشت هم در برنابئوست من شانس بایرن را بیشتر می‌دانم.

۶    
آی اسپورت
2018-04-25 13:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر