فهرست
همه برای تیم ملی، تیم ملی برای ایران
همه برای تیم ملی، تیم ملی برای ایران

همه برای تیم ملی، تیم ملی برای ایران

 

آی‌اسپورت- می‌گویند پا، قلب دوم هر انسان است. اما درجام جهانی پاهای ملی‌پوشان، قلب یک ملت خواهند بود. ضربان قلب ما با ریتم تیم ملی هماهنگ می‌شود؛ آدرنالین ما با بردها و شکست‌های آنان بالا و پایین می‌شود. اجازه بدهید بیشتر از پسران آریایی برای شما بگوییم:

تیم ملی ایران اولین باراست که دو دوره‌ی متوالی در جام جهانی حاضر است.

به عنوان دومین تیم دنیا به جام جهانی صعود کردیم.

بدون حتی ۱شکست در مرحله انتخابی به روسیه می‌رویم.

و...


پس بچه‌ها تا کنون کار بزرگی را انجام داده‌اند وهیچ هواداری از آنان انتظار صعود به مرحله بعد را با توجه به حضور دو غول فوتبال جهان یعنی اسپانیا و پرتغال در گروه ما ندارد. اما متاسفانه این روزها شاهد آن هستیم که برخی فوتبال‌دوستان تیم ملی را مورد بی‌مهری قرار می‌دهند. از اظهار نظر هر فرد کوچک و بزرگی در کشور (حتی نمایندگان مجلس) در مورد لیست تیم ملی، تا خوشحال شدن برخی ازهواداران قرمز و آبی از اشتباه بازیکنان تیم رقیب درتیم ملی. ناخودآگاه در این مواقع شعر سعدی به ذهنم می‌آید که: «زنبور درشت بی‌مروت را گوی، باری چو عسل نمی‌دهی نیش مزن»

دلم برای تیم ملی کسی مثل محمد صلاح می‌خواهد؛ کسی که چشم‌ها را خیره کند. یکی که همه او را با دست نشان بدهند. در این جام جهانی به نظرم دست‌های‌مان خالی‌تر از همیشه است. این بار نه ازمثلث دایی، باقری، عزیزی خبری هست نه جادوگری کریمی و نه حتی جنگندگی آندو. این تیم سوپر قهرمان ندارد اما انگار تیم خود ماست؛ خود خود ملت ما که تنها و دست خالی است. بازی تدارکاتی مناسب نداشته، لباس نداشته، کفش نداشته. حضور ما در روسیه دقیقا مصداق بارز رفتن یک رعیت به عروسی سلطنتی است؛ ولی یک حس اجازه نمی‌دهد ما آنان را تنها بگذاریم. می‌خواهیم که بدانند تا پایان دقیقه ۹۰ برای‌شان فریاد خواهیم زد و در مقابل انتظار داریم با همین دست‌های خالی و بی‌بضاعت تا آخر مردانه بایستند و بجنگند؛ آن وقت دیگر نتیجه برای ما هیچ اهمیتی نخواهد داشت. دوست دارم تیم ملی ایران درجام جهانی پایانی مثل فیلم‌های فرهادی داشته باشد؛ پایانی باز برای رویا پردازی.

همه برای تیم ملی، تیم ملی برای ایران!

۲۹۲ ۷  
آی اسپورت
2018-06-09 23:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
ماز
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۲۸
جینگیلی آمریکا... فینگیلی اسرائیل...
ترموستات طلایی
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۱۵
خطاب به راموس و کیریس رونالدو:
کوفت بگیرید؛ درد بگیرید - ایشالا بمیرید

با نوای گرم حاج کارلوس کیروش
امید
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۴۳
کی این همه افتخار کنه به این همه رکورد :))))))))) یارو اتوبوس چید اومد جام جهانی داره مهاجم رو مدافع میکنه در ضمن چه ما بخواییم چه نخواهییم تازه با وجود حضور بازیکنایی که خودشون شبا دارن تو اینستا به اینون اون فحش میدن با دفاع اتوبوسی هم تش 3 شکسته .. ما فقط دوس داریم قاطع تر شکست بخوریم .. الکی هم جو ملی گرایی ندیم اسم این کشور سالهاس به فنا رفته و با این چیزا ملی گرایی به وقوع نمی پیونده ..
خلاصه که جینگیلی آمریکا... فینگیلی اسرائیل... :))))
بی طرف
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۰۹
به نظرتون در انتخاب تیمهای ضعیف برای بازی های دوستانه ایا مردم مقصر بودن که از اونها انتقاد می کنید.
هوای تازه
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۳۲
خیابانی تو برنامه فصل داغ فوتبال حالمون رو به هم زد از بس گفت برید پرچم ایران از سر در خونتون آویزون کنید. مثه پیام بازرگانی رو مخه... بابا کی دل و دماغ این کارهای خز و خیل رو داره.
بذار درد خودمون بمیریم: فینگیلی آمریکا جینگیلی اسراییل
....
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۳۶
خفه شید بابا
۹
ميشکين
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۴۷
مشکل اينست مردمی که با کيروش در افتاده اند، تا حد زيادی او را نمی شناسند. شايد دليل درافتادن از ندانستن هم باشد. بهرحال زحمت زياد موجب دردسر است. کيروش اصلا بدش نمی آيد که عده ای عليه تيم ملی جبهه گيری کنند. اگر اينبار مربی کره نيست، عده ای روزنامه نگار و فوتبالی سرخ و آبی براجتی می توانند جايگزين شوند تا التهابات روحی لازم دور و ور تيم ملی باشد. کيروش از اردوی قطر که بازيکنان را به ايران پس فرستاد، قيد خبرنگاران و سپس قيد جمعيت در کل را زد. مخاطب او هواداران واقعی تيم ملی شد. هيچ يک از تصميم گيری های او هوادار بر نمی انگيزد. قرار هم نيست که موضوع قانع کردن هوادار متعصب باشگاهی باشد، برعکس او ترجيح می دهد مخالفين را سردرگم کند. افرادی مثل کيروش که مديران قابلی هستند، سليقه کاری خود را دارند. آنان اعتماد کامل و پشتيبانی کامل می خواهند. زيرا از چهار سال قبل برای چيزی که می خواهند با دقت برنامه ريخته اند. و در يک محيط بی نظم و هردمبيل ترجيح می دهند قيد همه چيز را بزنن و تنها روی کادر و بازيکنان تکيه کنند. اگر به تجارب پيش نگاه کنيد روشن است که اينبار نيز يک رکن اساسی استراتژی کيروش سوزاندن دماغ عقب افتاده های فوتبال ايران است که در انتهای بازی بتواند همان ژست کذايی را که مقابل مربی گره گرفت، مقابل مخالفين تازه بدوران رسيده و نابلدان فوتبال ما نيز بگيرد.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر