فهرست
هفت فاکتور برای هفت امتیاز عقب‌افتادگی
هفت فاکتور برای هفت امتیاز عقب‌افتادگی

هفت فاکتور برای هفت امتیاز عقب‌افتادگی

 

آی‌اسپورت- با باخت رئال‌مادرید مقابل بتیس، فاصله این تیم با بارسا صدرنشین فعلی جدول لالیگا به 7 امتیاز رسید. هفت امتیازی که این روزها واقعاً زیدان و شاگردانش را آزار می‌دهد. باخت مقابل بتیس رؤیاهای تیمی که در ادوار اخیر به شادی و موفقیت عادت کرده بود را تیره و تار کرد. حالا به نظر می‌رسد که تیم زیزو با مشکلات متعددی مواجه است که در خطوط مختلف تیم به چشم می‌خورد. در اینجا قصد داریم به بررسی 7 عاملی که باعث ایجاد این اختلاف 7 امتیازی شده بپردازیم.

1- ناکامی در گلزنی

«قحطی گل در رئال» یکی از اصلی‌ترین دلایل ناکامی این روزهای این تیم است. لیونل مسی تا به اینجای لالیگا به اندازه کل گل‌های رئالی‌ها به گل رسیده؛ 9 گل در5 بازی. حالا و با باخت مقابل بتیس، روند بازی‌های متوالی رئال که با گل همراه بود، آن هم در ورزشگاه برنابئو، متوقف شد. حتی بازگشت کریس به ترکیب تیم هم نتوانست گره‌گشای مشکل رئال شود. رئالی‌ها در بازی با بتیس 27 شوت به سمت دروازه حریف زدند ولی به گل نرسیدند.

2-استرس در برنابئو

ایسکو در صحبت‌هایی گفته: «اگر در برنابئو زود به گل نرسیم، استرس و نگرانی بر ما غلبه خواهد کرد.» فشار بازی مقابل هواداران خانگی کار را برای رئالی‌ها سخت کرده. جالب اینجاست که رئال در سه بازی‌ای که در این فصل لالیگا در خانه برگزار کرده، 7 امتیاز از دست داده و نگرانی‌های هواداران در بازی‌های خانگی کاملاً به بازیکنان منتقل می‌شود و بتیسی‌ها از این موضوع نهایت بهره را برده و در دقایق پایانی مصاف‌شان با رئال هر سه امتیاز بازی را مال خود کردند.

3-تصمیمات زیدان

زیدان یک فصل و نیم است که هدایت رئال را در دست گرفته و با این تیم به 7 جام قهرمانی رسیده. اعمال سیستم چرخشی توسط زیزو در فصل گذشته در این تیم نتیجه داد و باعث شد تا رئالی‌ها موفق‌ترین فصل‌شان در دهه‌های اخیر را رقم بزنند و قهرمان لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا شوند و زیدان امیدوار بود که در این فصل هم این موفقیت‌ها را ادامه دهند اما در فصل جاری زیزو تصمیماتی گرفته که برای تیمش گران تمام شده. او در بازی با بتیس، ایسکو را بیرون کشید و به آسنسیو بازی داد و این در حالی بود که ایسکو عملکرد خوبی داشت و خط حمله تیم را برای رسیدن به گل به خوبی هدایت می‌کرد. بدتر از آن، تعویض مودریچ، بهترین بازیکن رئال در میدان در فاصله 20 دقیقه مانده تا پایان بازی بود. او این تعویض را انجام داد تا شرایط را برای برد تیمش مساعد کند، اتفاقی که هرگز رخ نداد. در بازی با لوانته هم زیدان تعداد زیادی از بازیکنان ذخیره را راهی زمین کرد و سیستمی را به کار گرفت که عملاً بی‌معنا بود و نتیجه‌ای در برنداشت.

4- اشتباهات داوری

محرومیت 5جلسه‌ای که برای کریس درنظر گرفته شد، باعث دلخوری رئالی‌ها و هوادارانشان شد و حالا مادریدی‌ها براین باورند که توطئه‌هایی علیه تیم‌شان در کمیته داوری در جریان است. در بازی با بتیس، وقت‌کشی آدان، دروازه‌بان حریف، باعث دلخوری و کلافگی هواداران برنابئو می‌شد. در پایان بازی راموس گفت: «هرچه بیشتر در مورد داوری‌ها صحبت می‌کنیم، اوضاع بدتر می‌شود.»

5-ویروس مصدومیت‌ها

مارسلو آخرین بازیکنی است که نامش به لیست بلندبالای مصدومان این فصل رئال اضافه شده. تئو هم به خاطر مصدومیت از ناحیه شانه در بازی با آلاوس حاضر نخواهد بود. در این لیست، نام بن‌زما (که مقابل لوانته مصدوم شد)، کواچیچ (مصدومیت در بازی با آپوئل) و وایخو (‌مصدومیت در جریان یک جلسه تمرینی) دیده می‌شود و واران هم به خاطر مصدومیت در بازی اخیر تیمش غایب بود.

6-افت بعد از درخشش در سوپرکاپ

برد مقابل بارسا در دو بازی رفت و برگشت سوپرکاپ اسپانیا، حکایت از روزهای خوش و موفق تیم مادریدی داشت اما بعد از آن بازی بود که کهکشانی‌ها دچار افت شدند و تنها دقایقی در ورزشگاه ریاسور خوب بازی کردند و دقایقی هم درمصاف با والنسیا عملکرد خوبی را ارائه دادند اما این برای رسیدن رئالی‌ها به بارسا در صدر جدول کافی نبود. برخی از بازیکنان رئال عملکرد به مراتب ضعیف‌تری نسبت به آنچه توقع می‌رود، دارند و ارتباط مد نظر میان بازیکنان این تیم ایجاد نمی‌شود. به نظر مشکل رئال، مشکلی فیزیکی نیست چراکه این تیم در کورس فتح دو جام درابتدای تابستان کاملاً آماده می‌نمود و باید به دنبال یافتن ریشه مشکل فعلی بود.

7- راحت گل‌خوردن‌

رئال در 5 بازی ابتدایی‌‌اش در لالیگا 5 گل خورده‌؛ کیلور ناواس در بازی با دپورتیوو کلین‌شیت کرد ولی از آن به بعد دیگر نتوانست دروازه تیمش را در یک بازی کامل بسته نگاه دارد. والنسیا مقابل رئال به دو گل رسید و لوانته هم در برنابئو گلزنی کرد و رئال سوسیه‌داد و بتیس هم دروازه ناواس را باز کردند.

۲    
آی اسپورت
2017-09-23 19:03:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر