فهرست
گلزنان مشترک دربی؛ جنجالی‌ها
گلزنان مشترک دربی؛ جنجالی‌ها

گلزنان مشترک دربی؛ جنجالی‌ها

آی اسپورت - جدال امروز شهرآورد در حالی به میزبانی استقلال برگزار می شود که بازی های قبلی پرسپولیس و استقلال حاوی نکات جالب توجهی بوده است که یکی از آنها مردان گلزن مشترک در این دیدار سنتی است. بازی امروز شهرآورد در حالی برگزار می شود که این بازی مردان مشترک زیادی را در خود دیده است اما در این بین تنها ۳ بازیکن مشترک گلزنی این دیدار را تجربه کرده اند.

فتح آبادی اولین شد

غلامرضا فتح آبادی ، مهاجمی که هم سابقه گلزنی با لباس استقلال را در شهرآورد دارد و هم گلزنی برای پرسپولیس یک گل برای هر یک از این تیم ها به ثمر رسانده است. فتح آبادی در ۲۵ آبان  سال ۱۳۵۸ با پیراهن استقلال دروازه پرسپولیس را باز کرد. این در حالی است که حدود ۳ سال بعد یعنی در ۱۷ آذر سال ۱۳۶۱ این مهاجم در پرسپولیس موفق شد در شهرآورد برای سرخ ها گلزنی کند.

بیانی و ۳ گل در شهرآورد

شاهرخ بیانی دیگر گلزن مشترک تاریخ شهرآورد محسوب می شود. این بازیکن در ۲۵خرداد سال ۱۳۶۵ موفق شد ۲ گل از ۳ گل پرسپولیس را به ثمر رسانده و سهم ویژه ای در پیروزی پرسپولیس در برابر تیم سابقش یعنی استقلال داشته باشد. این در حالی است که بیانی ۴سال بعد در ۲۸دی ۱۳۶۹در حالی که دوباره استقلالی شده بود در شهرآورد سرخابی ها این بار با پیراهن آبی رنگ موفق به گلزنی شد.

ستاره یاغی و ۵گل!

مهدی هاشمی نسب شاخص ترین مرد گلزن مشترک سرخابی ها در شهرآورد محسوب می شود. مهدی هاشمی نسب در ۲۲آبان ۱۳۷۷، ۲۰فروردین ۱۳۷۸، ۲۰تیر ۱۳۷۸ اسفند سال ۱۳۷۸ با به ثمر رساندن ۴ گل دردربی ستاره بی چون چرای آن سال های پرسپولیس در شهرآورد بود. این در حالی بود که هاشمی نسب در کوچ پر سر و صدا به استقلال ۱۰دی ۱۳۷۹در دیدار پر حاشیه دروازه احمدرضا عابدزاده دروازه بان وقت پرسپولیس را گشود و پس از آن از حال رفت! گلی که البته شایعات و حرف و حدیث های زیادی را در پی داشت و مدت ها در مورد آن بحث و صحبت می شد!

 

فوتبالی 

۲    
آی اسپورت
2019-09-22 12:34:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر