فهرست
عقب‌نشینی گام‌به‌گام سازمان‌لیگ؛ فسخ با برهان‌مبین
عقب‌نشینی گام‌به‌گام سازمان‌لیگ؛ فسخ با برهان‌مبین

عقب‌نشینی گام‌به‌گام سازمان‌لیگ؛ فسخ با برهان‌مبین

آی‌اسپورت- سازمان لیگ بعد از این که اعلام کرد با شرکت "برهان‌مبین" مذاکره‌ای دوباره خواهد داشت؛ امروز در اطلاعیه‌ای وعده داد قرارداد ده ساله بسته شده با این شرکت به زودی فسخ شود. بعد از حواشی پیش آمده درباره بلیت‌فروشی بازی‌های فصل گذشته پرسپولیس و درآمدهای قهرمان لیگ شانزدهم نکته‌ای که مبهم‌تر از دیگر حاشیه‌ها همچنان سوال‌های زیادی را در برابر سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قرار می‌داد، سهم 35 درصدی شرکت "برهان‌مبین"، پیمانکار بلیت‌های الکترونیکی در ورزشگاه‌های ایران بود. آن هم در حالی که باشگاه پرسپولیس که علت و دلیل به دست آمدن این آورده‌های چند میلیاردی است فقط 45 درصد از مبلغ بلیت‌فروشی را برداشت می‌کند. سوالات اساسی باعث شد تا سازمان لیگ مجبور به پاسخگویی به افکار عمومی شود. به خصوص بعد از افشای قرارداد طولانی‌مدت ده ساله آن هم بدون مناقصه یا مزایده. اگرچه سازمان لیگ ادعا کرده برای بستن چنین قرارداد مهم و پردرآمدی نیاز به مزایده نبوده است!

دیروز فتاحی از مسئولان سازمان لیگ ادعا کرده بود مذاکرات جدیدی انجام می‌شود تا سهم 35 درصدی شرکت پیمانکار کاهش پیدا کند. البته این که چرا بعد از گذشت مدت حداقل یک سال از قرارداد، سازمان لیگ به این نتیجه رسیده‌ و تا به حال چنین ذهنیتی نداشته، خود دلیلی بر مبهم و غیرشفاف بودن فعالیت‌های اقتصادی در فدراسیون فوتبال ایران است. اما گویا سازمان لیگ قصد عقب‌نشینی بیشتری دارد و نمی‌خواهد از همین مسیر رسوایی‌های دیگری به بار آورد. امروز خبر رسیده که قرارداد بین دو طرف به صورت توافقی فسخ خواهد شد تا بلیت‌فروشی در اختیار باشگاه‌ها قرار بگیرد. البته اگر نفوذ و رانت به آنجا نرسیده باشد و این اقدام بتواند گامی رو به جلو برای فوتبال ایران باشد.

۱۷ ۸  
آی اسپورت
2017-08-14 20:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
پدرام
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۵۳
بهتر نیست اول معلوم بشه که این شرکت مال کدوم بخش دولتیه ؟؟؟

شرکت شیرازی که مال دولت تفنگدار بود این مال کجاست ؟؟
امیرحسین
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۱۵
مال دولتیه که میلیون ها پدر رو شرمنده بچه هاشون کرده
بهنام
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۲۹
هرچی بدبختی،فساد،رانت هست از دولت مهرورزان و پاکدستان هست
یاشار سلطانی
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۲۴
این چیزی كه فردوسی پور افشا گری كرد در مورد یه بخش كوچكی از وضعیت كشور هست فوتبال كه اهمیتی خاصی هم نداره ببینید تو ارگان ها و نهاد های اصلی چه میگذره كه هیچ كس نمیتونه اینطوری در موردشون شفاف سازی كنه و اگه یكی این كار رو بكنه میشه مثل عاقبت یاشار سلطانی . ای كاش تو هر نهادی یه فردوسی پور اجازه حرف زدن داشت .....
۱
شش تایی شدن تخصص ماست
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۵۸
این است قدرت رکن چهارم دموکراسی
رسانه
فرهاد
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۰۷
باید شفاف سازی شود که این شرکت مال کیست ؟ مگر میشود برای فروش بلیط الکترونیکی سالی چند میلیارد درامد داشت ؟ انهم بدون مزایده و مناقصه واقعا که رانت خواری بیداد می کند
التون
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۲۱
کافیه اسامی اعضای هییت مدیره منتشر بشه تا خیلی چیزا معلوم بشه. حاضرم قسم بخورم دم فک و فامیل فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از توش هویدا بشه.
بهادر
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۰۲:۵۳
من یکی از بلیط فروش های ورزشگاه آزادی هستم
کارکنان شرکت اکثرا باهم فامیلن و لحجه مشهدی دارن
کلا شرکت بی نظم و بی در و پیکریه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر