فهرست
از معرفت بكاه و بر التماس بيفزا!
از معرفت بكاه و بر التماس بيفزا!

از معرفت بكاه و بر التماس بيفزا!

آی اسپورت - همسر مرحوم پورحيدری اخیرا جملاتی به زبان آورده كه به معنای واقعی كلمه تكان‌دهنده و شرم‌آور است. فریده شجاعی در مورد مطالبات معوق و بر زمین مانده منصورخان گفته: «پنج سال است چهارصدوسی میلیون تومان از باشگاه می‌خواهیم كه نمی‌دهند. به تازگی هم گفته‌اند دویست میلیون تومان از این مبلغ خرج درمان منصور شده و كل طلب ما دویست‌وسی میلیون است!» این یعنی اگر فلان بازیكن پیزوری و نیمكت‌نشین مصدوم می‌شود، باشگاه برای اینكه مثلا به او نیاز دارد صفر تا صد مخارج درمانش را می‌دهد، اما بزرگترین اسطوره تیم كه خانه و زندگی‌اش را فروخته و خرج استقلال كرده، سال‌ها بعد از مرگ باید پول درمان ناموفقش را هم خودش بدهد. این رسم مرام و معرفت ما ایرانی‌هاست؛ ما كه به طعنه در مورد خودمان می‌گوییم «پهلوان زنده را عشق است.» خدا آخر و عاقبت ما و بچه‌های‌مان را به خیر كند؛ با این همه قدر ندانستن و نمك‌نشناسی. بیخود نیست كه این روزها سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

كسر دویست میلیون از مطالبات «پدر استقلال» در شرایطی انجام می‌شود كه باشگاه این اواخر همینطور بی‌رویه و مكرر در حال هزینه كردن برای «وبال استقلال» بود؛ آندرا استراماچونی كه به خاطر چند روز تاخیر در دریافت حقوقش، یكطرفه فسخ كرد و رفت، بعدا پنجاه هزار یورو بیشتر گرفت، هزینه وكیل بابت همین فسخ یكطرفه را هم روی استقلال دایورت كرد و بعد هم انواع و اقسام تورهای تركیه و ایتالیا و قطر برای التماس به استاد راه افتاد؛ بلكه دلش نرم شود و برگردد! خداوكیلی همین تور چهار روزه آخر در دوحه، چقدر خرج داشت؟ پول سفر نمایندگان باشگاه به اضافه هزینه حضور وكلای استرا در قطر؛ چقدر شد؟ چقدر پای این التماس مكرر و بی‌فایده ریختید، آبروی‌تان رفت و نتیجه هم نگرفتید؟ یعنی این ریخت‌وپاش، از پول قرص و آمپول اسطوره باشگاه مهم‌تر بود؟ تازه آن وفادار نجیب كه خودش به وقت حیات دنبال این پول‌ها نبود و فقط برای حفظ و رشد این برند خرج می‌كرد؛ كاش حالا كه خانواده‌اش نیاز دارند، اینطور آشكار بی‌صفتی و كج‌مرامی‌تان را فریاد نمی‌كردید.

استراماچونی به خاطر هشت برد لایق این همه تمنا شد و منصورخان با وجود آن همه جام و عنوان داخلی و آسیایی برای استقلال، چند سال بعد از مرگش هنوز باید «فاکتور مخارج» دریافت کند؛ هزاران افسوس.

بانک ورزش

۳۴ ۲  
آی اسپورت
2020-01-03 00:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
taaahaaa90tajii.
جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸، ۰۱:۲۵
كاملا مطلب درستيه
اينو ب عنوان هواداراي هه هشتادي بگو ك فك ميكردن بايد حتما اون مربي برگرده..

مربي ك هنو چن بازي حساس مونده ول ميكنه ميره رو نبايد دوباره اورد..حيف حيف ك نفهميدن
حسین اهوازی
جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸، ۰۱:۵۷
بی لیاقتی مدیران دولتی را به طرفداران استقلال ربط ندهید اگر واقعا یک مدیر استقلالی مدیرعامل استقلال بود پول منصور خان را قبل از رفتنش میداد. من بعنوان یک استقلالی معتقدم پول منصور خان را باید با احتساب تورم داد
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر