فهرست
سوژه روز؛ پولشویی یا حق‌الزحمه؟
سوژه روز؛ پولشویی یا حق‌الزحمه؟

سوژه روز؛ پولشویی یا حق‌الزحمه؟

آی اسپورت – در یکی از فدراسیون‌های ورزشی در یک پروژه مالی بسیار بزرگ، مشکلاتی به وجود آمد که مسئولان مربوط به این پروژه تصمیم گرفتند برای حل مشکل از بین خودشان و طرف دیگر ماجرا داورانی تعیین کنند تا حَکم شوند و مشکل حل شود. در این پروژه میلیاردی تیم داوری مصوبه‌ای داشته که با توجه به حَکم شدن در این پرونده، یک درصد از قرارداد به تیم داوری برسد که این پول هم بین نفرات تقسیم می شود. جالب اینجاست که از این یک درصد، پولی میلیاردی به یکی از نفرات می‌رسد و مابقی پول هم بین چند نفر دیگر تقسیم می‌شود!! بسیار عادلانه!

بماند که داوری بر اساس اصل 139 قانون اساسی "صلح دعاوي راجع به اموال عمومي و دولتي يا ارجاع آن به داوري در هر مورد موكول به تصويب هيات وزيران است و بايد به اطلاع مجلس برسد." فدراسیون‌های ورزشی هرچند طبق اساسنامه دولتی نیستند، اما موسسات عمومی محسوب می‌شوند.

ماجرا جایی جالب می‌شود که نهادهای نظارتی متوجه این اتفاق شده و وارد بررسی پرونده می‌شوند. وقتی به تخلقات رخ داده می‌رسند، یکی از نفرات رده بالای این فدراسیون که اتفاقاً با پرونده هم بی ارتباط نبوده، فردی که پول میلیاردی از داوری گرفته را لو می‌دهد و پول از سایر نفرات نیز پس گرفته می‌شود. هرچند نفر اصلی این پرونده زیر بار گرفتن این پول نمی‌رود و گویا این پول هم به حسابی خارج از حساب‌های اصلی او رفته بود که به نوعی پولشویی محسوب می‌شود، هرچند یک حق الزحمه ناقابل بوده! این فرد پس از این اتفاقات نیز از فدراسیون مذکور می‌رود و حالا همه چیز خوب است؛ شما هم باور کنید.

۲ ۲  
آی اسپورت
2018-02-25 13:41:00
نظر دهید

۲ نظر
سپاهان
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۹
کاملا معلومه جناب ساکت اون خانم که خودش آورده بود رو لو داد تا بقیه لو نرن اونو گرفتن تا جناب تاج و رفقا با خیال راحت به دزدی ادامه بدن
۴
یوسف
يكشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۱۹
در یکی از فدراسیون های ورزشی! خوبه همش از رسانه میلی پخش شد!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر