فهرست
گزارش ویژه؛ روزهای تلخ کریس
گزارش ویژه؛ روزهای تلخ کریس

گزارش ویژه؛ روزهای تلخ کریس

آی اسپورت- کی می تواند باور کند کریس رونالدوی رویایی این روزها بدترین روزهای سپری می کند. 

کریس رونالدو هیچ‌گاه از زمان رئالی شدن آماری به این بدی نداشته است.

كريستيانو رونالدو از زمان انتقالش به رئال‌مادريد در تابستان سال 2009، تا به اين اندازه در گلزني در لاليگا ناكام نمانده بود. اين فصل بدترين آمار گلزني او در رقابت‌هاي لاليگا در حال رقم خوردن است و تا به اينجا هرگز شاهد نبوديم كه او در هشت هفته از رقابت‌هاي لاليگا تنها يك گل به ثمر رسانده باشد: آمار يك گل در 720 دقيقه، آمار بسيار ضعيفي براي كريس است. او كارش در رقابت‌هاي لاليگا در فصل 2018-2017 را از هفته پنجم آغاز كرد و چهار هفته ابتدايي را به خاطر محروميتي كه در بازي رفت سوپركاپ اسپانيا گريبانگيرش شده بود، از دست داد. از هفته پنجم به بعد كريس تنها يك بار توانست در لاليگا براي تيمش گلزني كند و اين گل هم در هفته هشتم در مصاف با ختافه از راه رسيد و از آن زمان به بعد خبري از گلزني كريس در ليگ اسپانيا نيست. شرايط فعلي كريس اصلاً قابل مقايسه با هشت فصل قبلي حضور او در پيراهن رئال نيست. تنها باري كه او مدتي به اين طولاني‌ای موفق به گلزني نشده بود، در فصل اول حضورش در رئال بود كه از هفته پنجم تا دوازدهم آن فصل نتوانسته بود براي تيمش به گل برسد. البته در آن زمان كريس به دليل مصدوميت شانس حضور در 6 بازي تيمش را از دست داده بود.

ناكامي كريس و بن‌زما در ورزشگاه واندا

در شهرآورد شهر مادريد، زيدان تركيب يازده نفره تيمش در فينال ليگ قهرمانان اروپا در كارديف را به ميدان فرستاد با اين تفاوت كه كاسيا جانشين كيلور ناواس مصدوم شده بود اما شاگردان زيزو در اين بازي نتوانستند به نتيجه مطلوبي برسند. كريس و بن‌زما دو مرد ناكام رئال در اين بازي بودند كه هيچ‌كدام نشانه‌اي از يك گلزن قهار را نداشتند. كريس در اين بازي نتوانست دروازه اتلتيكو قرباني مورد علاقه‌‌اش كه در 29 بازي، 21 گل به اين تيم زده را باز كند. او در جريان بازي از روي دو ضربه ايستگاهي براي گلزني تلاش كرد و اولين شوت در چهارچوبش در دقيقه 75 از راه رسيد كه آن هم راه به جايي نبرد. اوضاع بن‌زما از كريس هم بدتر بود و نمايش ضعيف او باعث شد تا جاي خالي آلوارو موراتا در تركيب تيم مادريدي بيش از هر زمان ديگري حس شود. بازيكني كه بعد از انتقال به چلسي در 16 بازي، 9 گل براي اين تيم به ثمر رسانده (يك گل بيشتر از كريس كه در14 بازي 8 گل زده است). بن‌زما در جريان بازي جايش را به آسنسيو داد ولي او هم نتوانست تيم مادريدي را به گل برساند.

وقتي خوانفران كريس را پشت ‌سر گذاشت

در شهرآورد شهر مادريد خوانفران به كريس ثابت كرد كه سريع‌تر از اوست. او در جريان بازي به خوبي از كريس پيشي مي‌گرفت و در صحنه جدال او و كريس در يك صحنه از بازي، سرعت خوانفران 3/8 كيلومتر بر ساعت بود و سرعت كريس 8/32 كيلومتر بر ساعت.

خبر ورزشی

۲    
آی اسپورت
2017-11-20 21:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر