فهرست
فتحی: مجیدی هم برای فصل بعد تمایلی ندارد
فتحی: مجیدی هم برای فصل بعد تمایلی ندارد

فتحی: مجیدی هم برای فصل بعد تمایلی ندارد

آی اسپورت – موضوع اخراج وینفرد شفر از استقلال همچنان یکی از بحث‌های مهم این روزهای فوتبال ایران است. امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال امروز در گفتگو برنامه ورزش و مردم حاضر شد و به سوالات پیمان یوسفی درباره مسائل باشگاه استقلال پاسخ داد. صحبت‌های او را بخوانید:

بعد از دربی هم احتمال اخراج او بود

آقای شفر از مربیان خوبی بود که وارد ایران شدند. او در سه کشور سابقه مربیگری داشت. او زحمت کشید ولی بضاعتش همین بود. با توجه به نوساناتی که ما داشتیم، به این نتیجه رسیدیم تا با ایشان قطع همکاری کنیم. من با تک تک اعضای هیات مدیره صحبت کردم و در نهایت تصمیم نهایی را گرفتیم. بعد از دربی هم جلسه هیات مدیره داشتیم و برخی دوستان قائل به جدایی او بودند ولی گفتیم به او فرصت دیگری بدهیم چون در آسیا بازی‌های مهمی داشتیم. ما مصالح باشگاه را سنجیدیم.

اصرار شفر غیرحرفه ای بود

شفر از طریق سایت مطلع شده بود که تعلیق شده و به ما گفت که باید نامه بدهید و ما نامه را هم به ایشان دادیم ولی بازهم اصرار داشت به تمرین بیاید. کار او غیر حرفه‌ای بود. جوی که او ایجاد کرد، علیه ما استفاده شد. او ۵۰ سال مربی بوده، او بارها انتخاب و برکنار شده است. مگر در مراسم معارفه او، منصوریان حاضر بود؟

متاسفانه قرارداد او نجومی است

متاسفانه با شفر قرارداد غیر حرفه‌ای امضا شده است. مرسوم نیست مربی حق فسخ داشته باشد ولی باشگاه این حق را نداشته باشد. مبلغ نجومی با او بسته شده است. قرارداد او بالای یک میلیون دلار است. شاید در جام جهانی ۷-۸ مربی قراردادشان بیش از یک میلیون دلار بود. ساشا شفر بدون داشتن مدرک معتبر آنالیزوری، قرارداد بالایی با استقلال بسته بود. ما قرارداد خوبی با شفر نداشتیم. قراردادی یک طرفه. تلاش می کنیم با کمترین هزینه جدایی شفر رقم بخورد. با او جلسه‌ای می‌گذاریم و صحبت می‌کنیم. البته تاکید می کنم شفر هیچ مشکل اخلاقی نداشته و اصلا حاشیه‌ای نداشت.

پاتوسی یک فصل دیگر قرارداد دارد

با گرو و نویمایر قراردادمان بلند مدت بود ولی با آنها مذاکره کردیم و بدون یک ریال اضافه، قرارداد فسخ شد. این توانایی در باشگاه هست. قراردادهایی که ما بستیم، نسبت به آنها پاسخگو هستم. هیچ بازیکنی را نمی توان به زور نگه داشت. الان کسی قرارداد 10 ساله هم داشته باشد، نمی توان بزور او را نگه داشت. شرایط خیلی فرق کرده است. اما پاتوسی بازیکن ماست و یک فصل دیگر با ما قرارداد دارد. پاتوسی های دیگر هم به جمع ما اضافه می‌شوند.

اللهیار به دلایلی توسط شفر بولد شد!

اللهیار صیادمنش مثل سایر جوانان ما آینده دار است ولی یکی از راه های درآمدزایی چیست؟ پخش تلویزیونی که معنا ندارد. تبلیغات محیطی چقدر برای ما درآمد داشته؟ یا بحث لباس تیم که در منیریه می فروشند بدون سود برای باشگاه. یکی دیگر از راه ها ترانسفر است. صیادمنش و چند بازیکن دیگر پیشنهادات خیلی خوبی دارند. درباره همه این بازیکنان مذاکراتی شده و با رعایت اصول باشگاه، تصمیم نهایی گرفته می‌شود. هزینه درآمدی ترانسفر بازیکنان خرج پاتوسی و ... می شود. اللهیار به دلایلی که قابل طرح نیست، توسط شفر بولد شد. رضا کریمی چقدر زمان شفر اجازه خودنمایی پیدا کرد؟ تیموری، مرادی، تقی پور، محمدی مهر، خادم پور و ... کجا هستند؟ انتقال بازیکن به سرمربی ارتباطی ندارد و در اختیار باشگاه است. حوزه اختیارات سرمربی، چمن سبز است.

مجیدی هم تمایلی برای فصل بعد ندارد

ما چهارشنبه جلسه کمیته فنی داشتیم. ما مشورت های خوبی داشته ایم. ما به دنبال یک مربی توانمند و بزرگ خارجی هستیم. یک مربی جوان که انگیزه بالایی داشته باشد و سبک کارش به ما شبیه باشد. ما دنبال کسی هستیم که به آکادمی ما نظارت کند. در آکادمی ما ده‌ها اللهیار، رضا کریمی، آذری، پورتقی و مرادی حاضر هستند. خود مجیدی هم تمایلی به سرمربی گری تیم برای فصل بعد ندارد. ما وارد رایزنی برای مربی خارجی شده‌ایم. شاخصه‌ها مشخص شده ولی مصادیق مشخص نشده است. من دیشب تا ۴ صبح درحال مشاوره و دیدن رزومه مربیان بودم. عزیزان پیشکسوت بدون چشمداشت، در کنار ما هستند و گزینه‌هایی را معرفی می‌کنند. سعی می کنیم اردوی پیش فصل خوبی هم داشته باشیم. یکی از معضلات ما همین بود که مثلا شفر به دنبال انتخاب سرپرست بود. به هرحال اینها گذشته و ما تلاش می کنیم برای مربی بعدی قراردادی مناسب ببندیم. من وظایف خود را به خوبی می دانم. کار فنی جداست و کار باشگاه داری هم جداست. امیدواریم با جذب یک مربی خوب و توانمند، استقلال را به چیزی که مستحقش هست، برسانیم.

پدیده را می بردیم امروز مدعی بودیم

ما هنوز در آسیا شانس داریم. بعد از دربی کسی فکر نمی‌کرد سپاهان و تراکتور ببازند تا ما بالا بیاییم. اگر پدیده را برده بودیم، امروز مدعی بودیم.

کی روش بعد از 8 سال دنبال زمین تمرین بود!

در ایام نوروزی و پیش از دربی، دو سوم کشور درگیر سیل بود. در تهران زمین تمرین مناسب وجود نداشت. مشکل زمین تمرین برای ما و پرسپولیس مشترک بود. هردو در چمن مصنوعی و یا باتلاقی تمرین کردیم. بگذریم از اینکه تمرینات ما برای دربی با نظر شفر دیرتر شروع شد. ضمن اینکه مشکل زمین تمرین ما فراگیر است. کشور ما فقر زمین تمرین دارد. کی‌روش بعد از ۸ سال، هنوز به دنبال زمین تمرین بود.

درباره پنالتی دربی شفر موضع خوبی نگرفت

در پنالتی اسماعیلی، رحمتی نقشی نداشت. مصاحبه بعد از بازی شفر، مشکلاتی ایجاد کرد. رحمتی تنها به منشا گفت طبق دستور شفر، تو نباید بزنی و پاتوسی و یا ایسما باید پنالتی را بزنند. رحمتی صحبتی با اسماعیلی نداشت. متاسفانه دوستانی که استقلال و سید ما را دوست ندارند، حواشی‌ای را ایجاد گردند و فشار زیادی به تیم وارد کردند. شفر هم موضع خوبی نگرفت تا وضعیت این شد که می‌بینید.

۱    
آی اسپورت
2019-05-03 14:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر