فهرست
وردربرمن-بایرن‌مونیخ؛ حمله به طلسم ۳۱ ساله
وردربرمن-بایرن‌مونیخ؛ حمله به طلسم ۳۱ ساله

وردربرمن-بایرن‌مونیخ؛ حمله به طلسم ۳۱ ساله

آی اسپورت – در رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی آلمان امشب بایرن‌مونیخ به خانه برمن سفر می‌کند تا تکلیف یکی از تیم‌های فینالیست روشن شود. شاگردان نیکو کواچ که با وجود استارت بسیار بد در بوندس‌لیگا حالا چند هفته‌ای است خودشان را پیدا کرده‌اند و با اختلاف یک امتیاز نسبت به دورتموند، به صدر جدول برگشته‌اند، مهیا می‌شوند تا گام مهمتری بردارند و این بار به فینال جام‌حذفی این کشور یا همان دی‌اف بی‌پوکال بروند. رقیب آن‌ها در این بازی البته نام آشناست؛ وردربرمن. همان تیمی که روز شنبه در هفته سی‌ام رقابت‌های بوندس‌لیگا با تک گل نیکلاس زوله شکستش دادند و به صدرنشینی‌شان در لیگ آلمان ادامه دادند. آن بازی، اما در آلیانس آر‌نا برگزار می‌شد و باواریایی‌ها در شرایطی که میزبان بودند سه امتیاز مهم از چنگ وردربرمن بیرون کشیدند؛ این بار، اما بازی قرار است در ورزشگاه خانگی برمن برگزار شود و تک‌تک بایرنی‌ها می‌دانند برای اینکه رقیب جدال هامبورگ –لایپزیش در فینال جام‌حذفی آلمان شوند کار بسیار سختی دارند.

مصدومان و محرومان

شرایط برای بایرنی‌ها پیش از این دیدار تغییر زیادی نکرده؛ دست‌کم مصدوم تازه‌ای به فهرست آن‌ها اضافه نشده؛ روبن و مانوئل نویر که مصدومان قدیمی هستند و فقط نیکلاس زوله است که به دلیل محرومیت نمی‌تواند باوارایی‌ها را در این بازی همراهی کند. البته در سوی دیگر، نیکو کواچ ابراز امیدواری کرده روبن به این بازی برسد و بتواند حداقل برای دقایقی هم که شده او را در ترکیب قرار دهد. متس هوملس و لئون گورتسکا هم شرایط بازی کردن را به دست آورده‌اند و شاید از همان ابتدا در ترکیب اصلی به میدان برود. در سوی دیگر، اما برمنی‌ها باید بدون مکس کروز کار را شروع کنند؛ بازیکنی که ابتدای همین هفته و در تقابل با همین بایرن‌مونیخ مصدوم شد و از بازی بیرون رفت. به غیر از او، نوری شاهین، ستاره سابق دورتموند هم محروم است و نمی‌تواند برای وردربرمن به بازی برود.

کار سخت بایرن‌مونیخ

شکست ابتدای هفته وردبرمن به بایرن‌مونیخ در مجموع نوزدهمین شکست متوالی این تیم به بایرن‌مونیخ در همه رقابت‌هایی بود که به مصاف این تیم رفته بود؛ عبارت ساده ترش می‌شود اینکه هیچ تیمی این اواخر برای بایرن‌مونیخ به اندازه وردبرمن راحت الحلقوم نبوده است! بایرنی‌ها با احتساب همان برتری چهارمین برد متوالی‌شان را هم دشت کردند و به نوار پیروزی‌های‌شان ادامه دادند. مورد نگران‌کننده برای وردربرمن، اما تعداد گل‌های‌زده بایرن‌مونیخ در این بازی‌ها است؛ ماجرا از این قرار است که بایرن در ۵ بازی گذشته اش موفق شده ۱۸ بار دروازه رقبا را باز کند. از در هم کوفتن دورتموند با نتیجه ۵ برصفر گرفته تا برتری ۵ بر ۴ و ۴ بر یک مقابل هادنهایم و فورتونا. شاگردان کواچ در سه بازی از ۵ بازی اخیرشان توانسته‌اند برد‌های پر گلی را ثبت کنند که خودش می‌تواند زنگ خطری برای وردربرمن باشد. البته شرایط برای برمن آن‌قدر که روی کاغذ به نظر می‌رسد وخیم نیست؛ این تیم هم مدت‌ها بود طعم شکست را نچشیده بود تا اینکه بالاخره در خانه بایرن‌مونیخ با یک گل مغلوب شد. در ۵ بازی اخیر، این تنها شکست برمن در فوتبال بوده است. اگر آمار خط حمله بایرن‌مونیخ هواداران برمن را نگران کرده باید به آمار خارق العاده این تیم در رقابت‌های حذفی اشاره شود تا آن وقت این هواداران بایرن‌مونیخ باشند که نگران شوند! داستان از این قرار است که وردربرمن الان نزدیک به ۳۷ مسابقه و چیزی حدود ۳۱ سال است که در خانه، در رقابت‌های جام‌حذفی شکستی نخورده است! همین موضوع به اندازه کافی می‌تواند کار بایرن‌مونیخ را در دیدار امشب دشوار کند به ویژه اینکه بیشتر برد‌های بایرن‌مونیخ در خانه به دست آمده و امشب باید به مصاف برمن در یک بازی خارج از خانه برود.

ترکیب احتمالی

وردربرمن‌: پاولنکا، سلاسی، ولیکوویچ، مویساندر، آگوستینسن، اگشتاین، بارگفرد، کلاسن، جی اگشتاین، هارنیک، راشیکا

بایرن‌مونیخ: اولرایش، کیمیش، هوملس، بواتنگ، آلابا، تیاگو، گورتسکا، نبری، مولر، ریبری، لواندوفسکی

۲    
آی اسپورت
2019-04-24 12:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر