فهرست
اخراج چشمی؛ بدشانسی استقلال یا خوش‌شانسی شفر؟
اخراج چشمی؛ بدشانسی استقلال یا خوش‌شانسی شفر؟

اخراج چشمی؛ بدشانسی استقلال یا خوش‌شانسی شفر؟

آی اسپورت - استقلال تهران در حالی از راهیابی به نیمه نهایی آسیا باز ماند که این فرصت را داشت تا با جبران شکست ۳ بر یک تهران در بازی برگشت، حداقل کاری که بکند بازی را به وقت اضافه کشانده و شانس خود را برای راهیابی به نیمه نهایی افزایش دهد. آبی‌ها در حالی که با نتیجه ۲ بر یک از میزبان خود پیش افتاده بودند، روزبه چشمی مدافع میانی شان اخراج شد تا شانس آنها به حداقل کاهش یابد.

چشمی که شب خوبی را در دوحه سپری نکرد و روی گل نخست میزبان هم کم تقصیر نبود، در جریان بازی هم بی دلیل به داور بازی معترض شد تا یک کارت زرد بی مورد بگیرد و در ادامه بازی هم روی ضد حمله خطرناک حریف مرتکب خطایی شد که مستحق دریافت کارت زرد دوم و اخراج از زمین بازی بود. بعد از پایان بازی هجمه شدیدی علیه چشمی ایجاد شد و همه آنهایی که کاسه کوزه‌های شکست بازی رفت را سر یک بازیکن به اسم محمد دانشگر شکستند، اینبار دیوار چشمی را کوتاه تر از سایرین یافتند و او را مقصر اصلی شکست و بدتر از آن عامل حذف از آسیا معرفی کردند.

این عده که تعدادشان کم هم نیست و در اکثریت قرار دارند، چنان عرصه را بر چشمی تنگ کردند که این مدافع ملی پوش حتی حوصله تمرین کردن با استقلال را هم نداشت و از شفر خواست تا از انجام تمرین معاف شده تا شرایط روحی اش را بازیابد. اخراج مدافع ملی پوش استقلال را هم می‌توان بدشانسی خودش و استقلال دانست و هم خوش شانسی شفر. بدشانسی از این جهت که این اتفاق منجر به تضعیف استقلال در ۴۰ دقیقه پایانی بازی شد و بنا به گفته منتقدانِ چشمی، اگر آبی پوشان با نفرات کامل بازی را دنبال می‌کردند، چه بسا گل سوم را هم می‌زدند و شرایط صعود به نیمه نهایی فراهم می‌شد.

اما این همه احتمالات و فرضیه‌های این بازی نبود. شاید اخراج نشدن چشمی هم تاثیری در نتیجه این بازی نمی‌گذاشت و استقلال با چشمی هم از آسیا حذف می شد. نگاه از این زاویه به «اخراج چشمی» می‌توان این اتفاق را به نوعی خوش شانسی شفر دانست. این اتفاق باعث شد تا هجمه ها به جای شفر به چشمی وارد شود و از آنجایی که دیکته نا نوشته غلط ندارد، این امر جمع کثیری از هواداران استقلال مشتبه شد که اگر چشمی اخراج نمی شد استقلال حتما گل سوم را هم می زد و صعود می کرد. اگر چشمی از بازی اخراج نمی شد و آنگاه باز استقلال حذف می شد، قطعا هجمه‌های بیشتری به شفر وارد می شد و کارشناسان هم بیشتر به عملکرد او نقد وارد می کردند.

آبی پوشان در بازی برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حالی که از دقیقه ۵۱ بازی با اخراج روزبه چشمی ۱۰ نفره به کار خود ادامه دادند با نتیجه ۲-۲ مقابل میزبان شان السد متوقف شده و از راهیابی به نیمه نهایی آسیا باز ماندند.

 

مهر

۹ ۷  
آی اسپورت
2018-09-20 12:20:00
نظر دهید

۷ نظر
6
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۲۸
فعلا استقلالیا هنوز جوگیر هستن و شفر هرکاری بکنه اونو مقصر نمیدونن حتی اگه بره حال و حول و تمرین رو دیر شروع کنه. چشمی سپربلا شد تا بی کفایتی این سرمربی دوباره زیر تیغ انتقادات به چشمی مخفی بشه وگرنه از ترکیب چیدن تا تعویض ها همه اش مشکل داشت
حمید
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۳۶
شفر انگیزه نداره باید مربی ایرانی انتخاب بشه قلعه نویی بهترین گزینه هست۹
محمد
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۴۱
بهتره تا دیر نشده یه مربی با دانش انتخاب بشه جناب شفر بره مفسرشبکه سوییس بشه
سعیداز خوزستان
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۴۳
اگه قراره باشفر سوم بشیم همون بهتر منصوریان ابقا میشد یا قلعه نویی بیاد بهتره
شیر ژرمن
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۵۸
وحشت هواداران پیروزی از شفر کاملا قابل درکه ^_^
۸
مجید
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۴۷
امان از دست قلم به مزدهای لنگی
۷
داود
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۲۱:۲۰
مفهوم نوشته تون کاملا واضحه که میخاید شفر رو بزنید...چقد زشته این قلم
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر