فهرست
چقدر حیف شدی آقای انصاری‌فرد!
چقدر حیف شدی آقای انصاری‌فرد!

چقدر حیف شدی آقای انصاری‌فرد!

آی اسپورت - شاید ندانید، اما نام کریم انصاری‌فرد برای من نام ویژه‌ای است. 12-10 سال قبل وقتی مسئول لیگ دوی روزنامه ابرار ورزشی بودم، کریم انصاری‌فرد نامی بود که هفته‌ای یا دوهفته‌ای یک‌بار در فهرست تیم منتخب هفته من قرار می‌گرفت. مهاجم 16 ساله ذوب‌آهن اردبیل بود که همیشه یا گل می‌زد یا پاس گل می‌داد. فکر می‌کنم حسن آذرنیا سرمربی آن تیم بود و همیشه بعد از پایان بازی‌ها با هم گپ می‌زدیم. خیلی از این جوان تعریف می‌کرد.

سال‌ها از آن روزها گذشته. کریم انصاری‌فرد برای خودش رشد کرده. به تیم ملی رسیده و در اروپا لژیونر شده. در تمام این سال‌ها، روند پیشرفت او برای من افتخارآمیز بوده. نمونه‌ای از تلاش‌های صادقانه من در ابرار ورزشی آن زمان برای معرفی کردن استعدادهای فوتبال. برای هر خبرنگاری لذتبخش است که بازیکن‌های جوان و کم‌سن و سال را پیدا کند و از آنها بنویسد و شاهد رشدشان باشد. در تمام این سال‌ها، هیچ‌وقت من و او با هم مکالمه یا مصاحبه‌ای نداشتیم غیر از یک‌بار که در اردوی تیم ملی دیدمش و این داستان را برایش شرح دادم و از او پاسخی بسیار محترمانه دریافت کردم که بی‌اندازه لذتبخش بود. در تمام این سال‌های گذشته، کریم انصاری‌فرد برای من همان جوان 16 ساله ذوب‌آهن اردبیل مانده که در تیم منتخب هفته جای می‌گرفت.

وقتی به اوساسونا رفت خوشحال شدم. وقتی آنجا پا نگرفت و به لیگ یونان پیوست، غصه خوردم. وقتی دومین گلزن لیگ یونان شد بی‌اندازه لذت بردم. گلزنی‌اش در جام‌جهانی از روی نقطه پنالتی به پرتغال مزه‌ای دیگر داشت. پیوستنش به لیگ چمپیونشیب در انگلیس هم انتقال قابل‌قبولی بود، چون شاید می‌شد آنجا دوام بیاورد و خود را بالاتر بکشد.  سال قبل برای او سال پرفرازونشیبی بود، اما امیدوار بودم امسال برای او سال بهتری باشد که ناگهان خبر آمد به لیگ قطر پیوسته. بازگشت او به لیگ قطر عین بازگشتش به ذوب‌آهن اردبیل است؛ برای او سود فنی ندارد. شاید در قطر پولی بگیرد که به آن خیلی نیازمند نیست، اما ترک اروپا برای بازی در نزدیکی ایران برای او که سنی هم ندارد و چندفصل دیگر برای بازی در قاره سبز جا دارد، تصمیم درستی به نظر نمی‌رسد. تلخ است که انصاری‌فرد را در لیگ قطر ببینیم. درست عین خیلی‌های دیگر که برای پول قید اروپا را زدند تا در قطر بازی کنند. از او بعید بود. برای او حیف بود این تصمیم. 

 

فرهیختگان 

۸ ۲  
آی اسپورت
2019-07-16 11:35:00
نظر دهید

۲ نظر
سعید
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۴۹
امثال اینا بازیکن نیستن،توی اوجشون در ایران ده،دوازده گل بیشتر نمیزنن.
چه افسوسی،چه کشکی؟
۲
.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۰
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر