فهرست
تشکیل زوج مخوف
تشکیل زوج مخوف

تشکیل زوج مخوف

آی اسپورت - هفته قبل مذاکرات پرسپولیس و شهریار مغانلو به گونه‌ای پیش رفت که به نظر می‌رسید تیر سرخ‌ها برای رسیدن به هدف نقل و انتقالاتی‌شان به سنگ خورده و تلاش باشگاه برای جذب این بازیکن به جایی نمی‌رسد اما طی دو روز گذشته شرایط به گونه‌ای تغییر کرد که جمعه شب احتمال حضور این مهاجم زنجانی در جمع سرخ‌ها به 99 درصد رسید.

عصر جمعه پرسپولیسی‌ها تأکید کردند هنوز کار انتقال شهریار به پرسپولیس قطعی نشده اما کدهایی که اخبار می‌دادند به گونه‌ای بود که می‌شد حدس زد این بار مغانلو به پرسپولیس نزدیک است و باید او را سرخپوش دانست. پیش از این گفته می‌شد پرسپولیس و سانتاکلارا هم بر سر مدت حضور این بازیکن در جمع سرخ‌ها مشکل دارند هم اینکه مبلغی که باشگاه باید برای گرفتن رضایتنامه او هزینه کند منطقی نیست اما به نظر می‌رسد طرفین در هر دو مورد به تفاهم رسیده‌اند. دیروز وقتی برادر مغانلو عکسی از خود در کنار شهریار در صفحه شخصی‌اش آپلود کرد و مشخص بود این عکس در فرودگاه امام خمینی (ره) ثبت شده احتمالاً قطعیت یافتن حضور گلزن سابق پیکان در جمع سرخ‌ها بیشتر هم شد.

مغانلو فصل قبل با پیراهن پیکان 14 گل در لیگ برتر زد و یک بار توسط ویلموتس به تیم ملی هم دعوت شد. او در شروع فصل در حالی به اروپا و لیگ پرتغال رفت که کمتر کسی تصور می‌کرد بازیکنی که در استقلال و پرسپولیس یا تیم‌های بزرگ حضور نداشته بتواند سر از لیگی اروپایی دربیاورد. با این حال مغانلو به سانتاکلارای پرتغال پیوست و در مسابقات لیگ و جام حذفی 13 بازی برای تیمش انجام داد و یک گل زد اما انگار بدش نمی‌آمد بعد از این تجربه کوتاه برای تیم بزرگ پرسپولیس در کشورش بازی کند.

مغانلو در شرایطی به پرسپولیس نزدیک شد که در ابتدای فصل و بعد از قطعی شدن جدایی علی علیپور از جمع سرخ‌ها گزینه اول کادر فنی پرسپولیس برای پر کردن خط حمله بود اما علاقه او به حضور در اروپا این انتقال را ناممکن کرد ولی حالا و بعد از نیم‌فصل این انتقال در حال نهایی شدن است.

مغانلو در شرایطی به پرسپولیس نزدیک شده که او در شروع فصل جلوتر از عیسی آل‌کثیر گزینه اول مربیان پرسپولیس برای جانشینی علیپور بود و وقتی باشگاه موفق به جذب این بازیکن نشد سراغ آل‌کثیر رفت اما حالا شرایط به گونه‌ای رقم خورده که احتمال دارد هر دو مهاجم از چند هفته دیگر کنار هم در خط حمله پرسپولیس بازی کنند؛ دو مهاجمی که سرجمع 25 گل در فصل قبل برای تیم‌های‌شان در لیگ برتر زده بودند و حتی اگر نصف آن تعداد گل را در نیم‌فصل دوم لیگ برای پرسپولیس به ثمر برسانند می‌توانند عناصر و عوامل مهمی در راه قهرمانی پنجم متوالی سرخ‌ها باشند.

اما شرایط انتقال مغانلو به پرسپولیس ظاهراً به گونه‌ای است که بیشتر به میل باشگاه پرتغالی تنظیم شده. هر چند از مبلغ قطعی و توافقی رضایتنامه این بازیکن چیزی گفته نشده اما گفته می‌شود او به صورت قرضی و تنها به مدت نیم‌فصل برای پرسپولیس بازی خواهد کرد. یعنی اگر پرسپولیس به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان صعود کند مغانلو را در اختیار نخواهد داشت. از آنجا که قرارداد سانتاکلارا با این مهاجم بلند قامت سه ساله بوده این باشگاه اصلاً حاضر نشده برای یک و نیم فصل شهریار را به پرسپولیس بدهد و پرسپولیس هم راضی شده در نیم‌فصل پیش رو او را در اختیار بگیرد.

با این وجود گفته می‌شود شهریار خودش هم برای حضور در پرسپولیس تلاش زیادی کرده و این انتقال به کمک خودش میسر شده است. در واقع او از بخشی از حق و حقوقش از سوی باشگاه پرتغالی گذشته تا رقم رضایتنامه‌اش معقول‌تر شده و به پرسپولیس بیاید. این نشان می‌دهد که مغانلو خودش هم بشدت علاقه داشته تا سرخپوش شود آن هم در شراطی که از تراکتور پیشنهاد داشته و بعید است پیشنهاد باشگاه تبریزی کمتر از پرسپولیس باشد.

با وجود این تا عصر دیروز هم خبری از نهایی شدن انتقال مغانلو به پرسپولیس نشد چرا که یک دست‌انداز مهم در این راه وجود دارد. ظاهراً تنها نکته‌ای که قطعی شدن انتقال مغانلو به پرسپولیس را به تأخیر انداخته بسته بودن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه است زیرا برای صدور ITC و رضایتنامه مغانلو باید پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس باز باشد.

 

ناکامی دوباره در جذب مدافع میانی

پرسپولیس در شروع فصل در خیلی از پست‌ها بازیکن خرید الا پست حساس مدافع میانی. در واقع اگر آل‌کثیر آن شادی گل خاص را در بازی با پاختاکور انجام نمی‌داد اختلالی در خط حمله سرخ‌ها به وجود نمی‌آمد و خط حمله کمبودی نداشت اما طی نیم‌فصل اخیر کمبود بازیکن در خط حمله بیشتر از دفاع میانی به چشم آمد چرا که به هر حال تیم با کمبود مدافع بهتر کنار می‌آمد اما نداشتن مهاجم گلزن توی چشم بود.

پرسپولیس فصل را با زوج سیدجلال – کنعانی در مرکز خط دفاع شروع کرد. خوشبختانه سیدجلال با وجود عبور از 39 سالگی مصدوم نشد اما کنعانی‌زادگان مصدوم شد تا سرخ‌ها نیم‌فصل اول را با زوج سید- کمال در قلب دفاع تمام کنند. عملکرد کامیابی‌نیا در پست غیر‌تخصصی باز هم شرایط را به گونه‌ای کرد تا کمبود مدافع میانی به چشم نیاید اما ادامه فصل با این شرایط ساده‌اندیشی به نظر می‌رسید.

پرسپولیس که در شروع فصل نتوانسته بود مدافع میانی قابلی جای شجاع خلیل‌زاده بگیرد از حدود یک ما قبل تلاشش را برای جذب مدافع میانی در نقل و انتقالات زمستانی آغاز کرد . طی این یک ماه اسامی زیادی هم برای این پست به گوش رسید. بعد از ایمان سلیمی که راهی لیگ سوئد شد از فرشاد فرجی و علی نعمتی دو مدافع شهرخودرو و علیرضا آرتا و علیرضا ابراهیمی دو مدافع گل‌گهر به عنوان گزینه‌های مد نظر کادر فنی پرسپولیس نام برده شد اما پرسپولیس که قصد داشت این بازیکنان را در ازای معاوضه بازیکنانی مطابق میل خودش به دست بیاورد در این راه ناکام ماند.

حالا مسابقات نیم‌فصل دوم در شرایطی آغاز می‌شود که پرسپولیس باز هم در جذب مدافع میانی ناکام بوده و این می‌تواند یک اتفاق منفی و نگران‌کننده برای ادامه فصل و بخصوص مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باشد مگر اینکه یحیی راضی شود تا روی محمد انصاری به عنوان یک گزینه مفید در مرکز خط دفاع حساب کند و البته کامیابی‌نیا را همچنان به عنوان یک کاندیدای جدی برای این پست در نظر بگیرد.

آخرین خبر در این خصوص حکایت از این است که یحیی گفته باشگاه برای خرید مدافع مورد نظرش آرمان رمضانی، سعید حسین‌پور و آریا برزگر را واگذار کند اما واقعاً کدام باشگاه دو مدافع میانی خوبش را در ازای این بازیکنان نیمکت‌نشین یا سکونشین واگذار می‌کند؟

 

ایران ورزشی 

۲۳    
آی اسپورت
2021-02-28 20:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر