فهرست
آماربازی با لایپزیش-تاتنهام؛ سنگین‌ترین، جوان‌ترین!
آماربازی با لایپزیش-تاتنهام؛ سنگین‌ترین، جوان‌ترین!

آماربازی با لایپزیش-تاتنهام؛ سنگین‌ترین، جوان‌ترین!

آی اسپورت - در جریان برد 3-0 لایپزیش مقابل تاتنهام هاتسپر در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رکوردهای منفی زیادی برای ژوزه مورینیو به ثبت رسید. نکات آماری جالب این دیدار به شرح ذیل است:

لایپزیش برای اولین بار در تاریخ خود موفق به صعود به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا شد.

لایپزیش هفتمین باشگاه آلمانی است که حضور در جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا (فصل 1992/93 به بعد) را تجربه می کند.

در حالی که تاتنهام هاتسپر برای آخرین بار در سال 2008 موفق به کسب یک جام رسمی شد، باشگاه لایپزیش در سال 2009 تاسیس شد، پس از 7 فصل و صعود از 4 لیگ به بوندسلیگا رسید، در فصل اول حضورش در بوندسلیگا نایب قهرمان شد و به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت و اکنون راهی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات می شود.

تاتنهام هاتسپر هر چهار دیدارش مقابل باشگاه های آلمانی در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا را واگذار کرد و 14 گل خورده در ازای فقط 3 گل زده به ثبت رساند.

برای اولین بار از سال 2016، دو تیم جدید حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می کنند. در سال 2016، وولفسبورگ و منچسترسیتی برای اولین بار در این مرحله حاضر شده بودند.

ژوزه مورینیو سنگین ترین شکست خود در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. وی برای دومین بار در طول دوران مربیگری اش با اختلاف سه گل در لیگ قهرمانان اروپا مغلوب شد. بار قبل در آوریل 2013 با رئال مادرید با نتیجه 4-1 مغلوب بروسیا دورتموند شده بود.

ژوزه مورینیو سنگین ترین شکست خود در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا در مجموع دو دیدار را تجربه کرد. وی با نتیجه 4-0 در مجموع دو دیدار مغلوب لایپزیش شد.

ژوزه مورینیو برای اولین بار در طول دوران مربیگری اش در 6 دیدار متوالی در تمامی رقابت ها، در راه کسب برد ناکام می ماند (2 تساوی و 4 شکست). این 935مین بازی رسمی دوران مربیگری مورینیو بود.

ژوزه مورینیو در سه حضور اخیرش در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، موفق به کسب صعود به دور بعدی نمی شود. (با چلسی مقابل پاری سن ژرمن در فصل 2014/15، با منچستریونایتد مقابل سویا در فصل 2017/18 و با تاتنهام مقابل لایپزیش در فصل 2019/20)

یولیان ناگلزمان با 32 سال و 231 روز سن به جوانترین مربی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بدل شد که در یک دور مرحله حذفی مسابقات موفق به صعود می شود.

گل اول مارسل سابیتزر، ششمین گل این فصل وی از خارج از محوطه جریمه است. فقط لیونل مسی (8) موفق به ثبت گل های بیشتری از خارج از محوطه جریمه در تمامی رقابت های فصل جاری در میان بازیکنان حاضر در پنج لیگ معتبر اروپایی شده است.

مارسل سابیتزر به سومین بازیکن اتریشی پس از داوید آلابا (بایرن مونیخ) و کریستین فوچس (شالکه) بدل شد که در یک مسابقه مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی می شود.

امیل فورسبرگ سومین گل سریع توسط یک بازیکن تعویضی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را 27 ثانیه پس از ورودش به مسابقه به ثمر رساند. تنها یوهن کونوپلیانکا (سویا مقابل گلادباخ، سال 2015، 17 ثانیه) و والری ژرمن (موناکو مقابل دورتموند، سال 2017، 23 ثانیه)، موفق شدند به عنوان بازیکن تعویضی سریعتر گلزنی کنند.

از زمان حضور ژوزه مورینیو در تاتنهام (23 نوامبر 2019)، فقط استون ویلا (42) گل های بیشتری در تمامی رقابت ها نسبت به تاتنهام (39) میان باشگاه های لیگ برتری دریافت کرده است.

تاتنهام 6 بار در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا از بیرون محوطه جریمه گل دریافت کرده که بیشتر از هر تیم دیگری است.

تایلر آدامز بیست و هشتمین بازیکن آمریکایی است که در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته است. از این بازیکنان، 12 نفر حداقل یک بازی برای باشگاه آلمانی انجام داده اند.

۱    
آی اسپورت
2020-03-11 20:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر