فهرست
باز هم یک مصاحبه جنجالی: کوبیاک علیه ایران!
باز هم یک مصاحبه جنجالی: کوبیاک علیه ایران!

باز هم یک مصاحبه جنجالی: کوبیاک علیه ایران!

آی‌اسپورت- پیش از شروع لیگ ملت ها بود که میشل کوبیاک به بهانه درگیری با بازیکنان ایرانی در جریان فینال جام باشگاه‌های آسیا مصاحبه تندی را علیه بازیکنان و مردم ایران به زبان آورد. کاپیتان باتجربه تیم ملی لهستان که در آن مسابقه در ترکیب تیم پاناسونیک ژاپن به میدان رفته بود، با این صحبت‌های خود روابط بین والیبال ایران و لهستان را به حاشیه برد و تحت تاثیر خود قرار داد.

با اعتراض شدید مردم و فدراسیون والیبال ایران و همچنین شکایت به فدراسیون جهانی در نهایت حکمی مبنی بر محرومیت ۶ جلسه ای کوبیاک صادر شد. همچنین از سوی FIVB اعلام شد باید نامه عذرخواهی از سوی این بازیکن در ارومیه قبل از بازی ایران و لهستان خوانده شود. این نامه هم خوانده شد، اما کوبیاک نه در ارومیه حضور داشت و نه این نامه را خودش نوشته بود. نامه عذرخواهی از سوی رییس فدراسیون لهستان نوشته شد. به هر حال همه تصور می‌کردند این جنجال به پایان رسیده و حتی شهردار ارومیه، سرمربی لهستان را در جریان سفر به این شهر به عنوان شهروند افتخاری انتخاب و معرفی کردند.

حالا در فاصله چند روز مانده تا شروع مرحله نهایی لیگ ملت های ۲۰۱۹ و در حالی که ایران و لهستان بار دیگر باید در شیکاگو رودرروی هم قرار بگیرند، میشل کوبیاک مصاحبه جدیدی را با سایت اسپورت «لهستان» انجام داده و بار دیگر هم درباره ایران صحبت های جنجالی انجام داده است. این بازیکن باتجربه لهستان در بخشی از این مصاحبه در پاسخ به این سوال که بازی های تیم ملی کشورش در ایران را در هفته سوم لیگ ملت‌ها تماشا کرده یا خیر، گفت: من هیچ کدام از بازی‌های داخل ایران را نگاه نکردم. این موضوع به خاطر این نیست که من به آنها علاقه‌ای ندارم، بلکه در آن زمان کارهای دیگری داشتم.

میشل کوبیاک در بخش دیگری از این مصاحبه به این سوال که «وقتی متوجه شدی طرفداران ایران بعد از مسابقه اتوبوس لهستان را متوقف کردند، چه احساسی داشتی»، عنوان کرد: من هیچ احساسی نداشتم چون نمی‌توانستم کاری انجام دهم. بازیکنانی که در آنجا حضور داشتند، باید به این سوال پاسخ بدهند. آنها در این موقعیت خطرناک بودند.

او درباره تاثیر مصاحبه‌اش روی این اتفاقات گفت: به نظرم مصاحبه ای که من انجام دادم، روی این رفتارها تاثیری نداشته است. فکر می کنم فقط در ایران چنین اتفاقاتی می‌افتد و جای تعجب هم ندارد!

کوبیاک در پایان بار دیگر صحبت های جنجالی خود را ادامه داد و گفت: من هیچ صفحه ای در شبکه های اجتماعی ندارم. حمله به صفحات مجازی توسط ایرانی‌ها نه تنها پس از آخرین حرف های من بلکه قبل از آن نیز رخ داده بود. این ماجرا چندین بار اتفاق افتاده بود. به خانواده من به طور مداوم توهین شد!

۴    
آی اسپورت
2019-07-09 11:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر