فهرست
بدون کریس و بن‌زما؛ بهشتی در کار نیست
بدون کریس و بن‌زما؛ بهشتی در کار نیست

بدون کریس و بن‌زما؛ بهشتی در کار نیست

آی‌اسپورت- کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال تا به اینجای رقابت‌های لالیگا 4 گل برای تیمش زده و کریم بن‌زما 2 گل‌؛ بدون هیچ تردیدی، اینها آماری بسیار ضعیف برای این دو ستاره فوتبالی است و می‌توان بخش عمده‌ای از مشکلات رئال در ناکام بودنش در رقابت‌های این فصل لالیگا را به این موضوع مرتبط دانست. فاصله 14 امتیازی رئال با بارسای صدرنشین، اتفاق خیلی تلخی برای هواداران کهکشانی است.

این آمار، آماری جالب توجه و در عین حال نگران‌کننده است‌؛ به ویژه با در نظر داشتن این نکته که کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال، از زمان انتقالش به تیم مادریدی، به طور میانگین در هر بازی بیش از یک‌بار به گل رسیده بود‌؛ دقیقاً 422 گل در 416 بازی که حکایت از آمار میانگین 1/01 گل در هر بازی برای کریس دارد اما کریس در فصل 2018-2017 دو وجهه دارد. یکی گلزن قهار و حرفه‌ای در لیگ قهرمانان اروپا که با زدن 9 گل در 6 بازی گروهی (به طور میانگین1/5 گل در هر بازی)، رکوردی جالب توجه را از خود به جای گذاشته و یک مهاجم ضعیف در رقابت‌های لالیگا که تنها 4 بار و در مصاف‌های رئال با ختافه، مالاگا و سویا (2 بار) گلزنی کرده و میانگین 0/33 گل در هر بازی. کریس در بازه مشابه فصل قبل 12 گل در لالیگا زده بود.

رقابت‌های این فصل لالیگا البته از همان ابتدا برای کریس بدیمن بود. اخراج در بازی رفت سوپرکاپ اسپانیا محرومیتی 5 جلسه‌ای را برای او به همراه داشت و بدین ترتیب او از همراهی تیمش در 4 بازی ابتدایی این فصل لالیگا محروم بود. همین باعث شد تا شروع رئال در رقابت‌های این فصل لالیگا متزلزل باشد. آنها در 4هفته ابتدایی و در غیاب کریس، به دو تساوی (هر دو در خانه‌شان، برنابئو‌؛ تساوی 2-2با والنسیا و یک-یک با لوانته) دست یافتند و این در حالی بود که رئال عموماً در مصاف‌های خانگی‌‌اش مقابل این تیم‌ها به پیروزی می‌رسید.

اما با بازگشت کریس هم اوضاع بهتر نشد. او در اولین باخت رئال در این فصل (یک- صفر مقابل بتیس)، 90 دقیقه در ترکیب تیمش بود و در بازی‌های تیمش مقابل آلاوس و اسپانیول هم در گلزنی ناکام ماند. اولین گل کریس در رقابت‌های این فصل لالیگا در هفته هشتم و در ورزشگاه کولیسئوم ختافه به ثمر رسید. بعد از این گل، کریس در 4 بازی بعد تیمش (مقابل ایبار، خیرونا، لاس‌پالماس و اتلتیکو) باز هم موفق به گلزنی نشد و رئال در این بازی‌ها، 4 امتیاز از دست داد. البته کریس در جام باشگاه‌های جهان توانست کمی این ناامیدی‌ها را جبران کند ولی در بازی ال‌کلاسیکو و در مصاف با بارسا مجدداً در گلزنی ناکام ماند.

مورد بن‌زما هم به همین ترتیب است. او در 20 دیداری که در این فصل در تمامی تورنمنت‌ها برای رئال برگزار کرده، تنها 5 گل زده و میانگین 0/25 گل در هر بازی برای بازیکنی مثل او فاجعه بار است: دو گل در لالیگا، یک گل در سوپرکاپ اسپانیا و دو گل در لیگ قهرمانان اروپا در شب برد پرگل مقابل آپوئل. در بازه مشابه در سال گذشته، بن‌زما 5 گل فقط در لالیگا زده بود ولی امسال اوضاع برای او خوب پیش نمی‌رود. او فاصله زیادی با روزهای آماده‌‌اش در فصل 2012-2011 زیر نظر مورینیو که با زدن32 گل در یک فصل، بهترین آمار گلزنی کارنامه ورزشی‌‌اش بود، دارد. بن‌زما فصل 2016-2015 را هم با زدن 28 گل به پایان برده بود و تنها در یک فصل، یعنی فصل گذشته تعداد گل‌های کریم کمتر از20 گل بود (19 گل) اما آمار گلزنی او در این فصل به مراتب ضعیف‌تر از هر زمان دیگری است.

حالا کاملاً روشن و مشهود است که با افت این دو ستاره، رئال هم حال و روز سختی داشته باشد.

غزال زیاری، خبرورزشی

 

     
آی اسپورت
2017-12-27 17:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر