فهرست
تقلید بارسا از رئال مورینیو
تقلید بارسا از رئال مورینیو

تقلید بارسا از رئال مورینیو

آی اسپورت- هر سال من و مسی اینجا هستیم. این جمله کریس رونالدو پیش از مراسم گالای سال گذشته در ژانویه بود. اما این بار این طور نشد. دلیلش هم این بود که بارسلونا مراسم بهترین ها را تحریم کرده بود و در مراسمی که در زوریخ برگزار می شد شرکت نکرده بود. درست مانند رئال مادرید سال 2012.

آن زمان بهانه این بود که مادرید باید برای بازی کوپا دل ری مقابل مالاگا آماده می شد و بعد از این غیبت مادریدی ها انتقادات زیادی از آن ها شد. 5 سال گذشت و حالا بارسلونا دقیقا همان کار را کرده است.

در بیانیه باشگاه آمده:«برای آماده شدن برای بازی مقابل بیلبائو که روز چهارشنبه برگزار می شود باشگاه تصمیم گرفته بازیکنان و مربی اش را برای مراسم بهترین های فیفا نفرستد».

جرارد پیکه، آندرس اینیستا، لوئیس سوارس و لیونل مسی همه در تیم بهترین های فیفا قرار گرفتند، اما هیچ یک از آن ها در این مراسم حاضر نبودند. ستاره آرژانتینی همچنین در کنفرانس مطبوعاتی پیش از اهدای مراسم هم غایب بود. او در کنار گریزمن و رونالدو جزو 3 کاندیدای نهایی بود و باید کنفرانسی مطبوعاتی برگزار می کرد.

سایت گل مدعی شده خود مسی می خواسته در این مراسم شرکت کند، اما این باشگاه است که برای بازیکنان تصمیم می گیرد و از آن ها خواسته در خانه بمانند و این تصمیم باعث عصبانیت فیفا شده است. برای فیفا جنبه خوبی ندارد که بعد از جدا شدنش از فرانس فوتبال مراسمش جدی گرفته نشود و کاری که بارسایی ها کردند کمک کرد تا این طور به نظر بیاید.

این طور به نظر می رسد که بارسلونا بعد از این که فهمید قرار نیست مسی جایزه را ببرد مانع از رفتن بازیکنانش به آن مراسم شده است. چون حتی با وجود بازی روز چهارشنبه بارسایی ها با پروازی 2 ساعته به زوریخ می رسیدند.

روبرتو کارلوس در واکنش به این اقدام بارسایی ها گفت:«کمی عجیب و البته ناراحت کننده است. بزرگترین جنبه جالب مراسمی در این سطح این است که بازیکنان دیده شوند. البته من هم می خواستم مسی و مربی بارسلونا را ببینم. باید این ایده را تغییر می دادند. این جایزه ای است که از سوی فیفا داده می شود و فیفا بزرگترین سازمان فوتبالی دنیا است».

حتی رونالدو هم در این باره به بارسایی ها طعنه ای زده است:«متاسفم که افرادی از بارسلونا اینجا با ما نیستند، اما قابل درک است».

حتی روزنامه هواداری بارسلونا، اسپورت، هم این اقدام کاتالان ها را محکوم کرد:«بارسلونا نمی تواند از مادرید مورینیو تقلید کند». شاید این فقط یک تیتر باشد، اما حرف های زیادی برای گفتن دارد. این اتفاق درست بعد از شکایت بارسایی ها از داوران و داوری ها افتاده است. پیکه اخیرا گفته بود داوران در لالیگا به سود رئال مادرید سوت می زنند و مقابل خاویر تباس، رئیس لالیگا، موضع گرفته بود. این اتفاق بعد از تساوی یک – یک مقابل ویارئال افتاد.

درست است که بارسلونا می توانست در آن بازی یک پنالتی داشته باشد، اما خاویر ماسچرانو هم در محوطه جریمه خودشان صحنه ای مشکوک رقم زد و سوارس هم در دو صحنه خیلی خشن بازی کرد و می توانست از داور کارت قرمز بگیرد.

در کل بارسلونا باید خیلی بهتر از این باشد. روزهایی که کاتالان ها به راحتی از رقیبشان، رئال مادرید برتر بودند گذشته است و مادریدی ها همیشه نقش قربانیان را بازی می کردند. دیگر از جام های غیر قابل شمارشی که در سال های اخیر گرفته اند هم خبری نیست. حالا زمان عمل رسیده و باید کاری کنند. چون برای مادرید مورینیو هم قابل قبول نبود که مراسم فیفا را تحریم کند و به داوری ها اعتراض کند، بارسلونا هم حالا همان کار را تکرار کرده است.

۹ ۵  
آی اسپورت
2017-01-10 16:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
بهنام
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۱۱
بهتر وقت تلف کردنه اینجور مراسما در ضمن مراسم فیفا اعتبارشو خیلی وقته از دست داده
۳ ۱
مسعود
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۵۲
باز این کارشناس حرف زد
بهنام
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۱۴
فک کنم توهم زدید همین پارسال ریالو تو خونش تحقیر کردیم و امسالم با خوش شانسی تو بدترین فرم تیممون از باخت جلومون فرار کردن . اختلاف امتیاز دو تیم بخاطر عملکرد عالیه ریال نبوده بخاطر عملکرد افتضاح این فصل بارسا بوده ب الاوز باختن و با مالاگا مساوی کردن تو خونه نشون میده ک مشکل از خودمونه . البته منطقیم هست اکثرا مربیا سال سوم یا چهارم تیماشون ی افتی میکنه
۵
جاوید
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۵۴
بارسا و بارسایی ها دارن میسوزن ، مسی هم که رفته آرایشگاه رنگ مو جدید تست کنه !!! فک کنم شرابی بهش میاد
۵
مسعود
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۵۶
حرفای درست بود فقط با یه تفاوت که نشان می دهد غارسایی ها همجنان دچار توهم ابدی هستن تقریبا از سال 2000 که بازی های لالیگا رو نگاه می کنم هرگز دیده نشده که در بازی داوری به ضرر غارسا باشه که منجر به از دست دادن امتیاز بشه همین فصل که اینقدر از داوری مینالند در الکلاسیکو دو پنالتی برای رئال گرفته نشد که اگهه اون بازی رو میباختن ارزش سه امتیاز برای رئال را داشت همچنین بازی با والنسیا که داور دو پنالتی واضح والنسیا رو ندید اما دقیقه اخر یه پنالتی مسخره برای غارسا گرفت و بازی با رئال سوسیاد که گل سالم رئال وقتی بازی یک یک در جریان بود پذیرفته نشد این تنها سه بازی از چههار بازی غارسا بود که من دیدم و کارشناس ها هم تایید کردن که همه رو داور به داد این منگلا رسید اونطرف در کنار تساوی برای دقیقا سه بازی رئال بلا اشتباهات فاحش داوری امیتاز ها رو از دست داد و سه تساوی پیاپی اتفاق افتاد علت اینکه به داوری اعتراض میکنند مثل سال ها قبل به نفعشون هر بازی نمیرسه و پنالتی های پر تگرار گرفته نمیشه که به راحتی مسی اقای گل بشه و پیروز بشن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر