فهرست
چالش سخت فرهاد برای تداوم یک رکورد
چالش سخت فرهاد برای تداوم یک رکورد

چالش سخت فرهاد برای تداوم یک رکورد

آی اسپورت - حاشیه‌های اطراف تیم فوتبال استقلال این روزها آن‌قدر زیاد است که گرفتن سه امتیاز در سیرجان شاید آخرین چیزی باشد که کادر فنی و هواداران این تیم می‌توانند به آن فکر می‌کنند. از یک سفر پرماجرای ۸ ساعته تا ترس شدید از مبتلا شدن به ویروس کرونا و یا شایعات برکناری سرپرست مورد وثوق سرمربی و این آخری هم استعفای یکی از اعضای هیئت‌رئیسه درست در شب برگزاری دیدار این تیم مقابل گل گهر سیرجان؛ حالا ماجرای نخ نمای مدیرعاملی این تیم یا حجم مصدومیت‌ها بماند.

این‌ها همه در شرایطی رخ‌داده است که فرهاد مجیدی باید در سه جبهه تیمش را همچنان به‌عنوان مدعی در کورس مدعیان نگه دارد درحالی‌که تقریباً باید قید شیخ دیاباته بهترین بازیکن و ماشین گلزنی اش را تا اخر سال بزند.

البته خرید هوشمندانه ارسلان مطهری در پنجره نیم‌فصل نقل و انتقالات تا به اینجا اجازه نداده است تا غیبت شیخ و حتی افت نسبی مهدی قائدی به چشم بیاید، اما فراموش نکنیم که انتظارات از ارسلان مطهری در همین مدت کوتاه حضورش تا حدی بیش از حد ظرفیتش و دور از انصاف است. بدون شک مدافعان حریف مثل بازی مقابل ذوب‌آهن برنامه ویژه‌ای برای مهار کسی را خواهند داشت که به‌محض ورودش بار خط حمله استقلال را به‌تنهایی به دوش کشیده است و پیش‌بینی این نکته بسیار ساده است که ارسلان کار به‌مراتب سخت‌تری به نسبت روزهای اول حضورش در استقلال را تجربه خواهد کرد.

استقلال امروز در سیرجان به مصاف تیمی خواهد رفت که تفاوت آشکاری با آن تیم نیم‌فصل اول پیداکرده است. کافی است به پنج بازی اخیر این تیم مراجعه کنید تا متوجه شوید که شاگردان مجید جلالی با یک رویکرد جدید و تقویت خودشان در نقل وانتقالات، دیگر آن تیم مفت باز نیم‌فصل اول نیستند.

سیرجانی‌ها پس از شکست مقابل نساجی در هفته شانزدهم در ۵ بازی بعدی خود موفق به کسب دو برد و سه تساوی و در مجموع ۹ امتیاز شده‌اند، آن‌هم درحالی‌که در دیدار مقابل تراکتور هم می‌توانستند باکمی درایت بیشتر برنده از زمین خارج شوند. درواقع شاگردان آقا معلم ۹ امتیاز از ۱۶ امتیاز فعلی را در ۵ دیدار اخیر به دست آورده‌اند و با توجه به رقابت حساس تیم‌های پایین جدولی به همین سادگی‌ها از امتیازات بازی خانگی نخواهند گذشت و این موارد همه حاکی از آن است که روز سختی در انتظار فرهاد و یارانش است.

به همه موارد اشاره‌شده این را هم اضافه کنید که سه امتیاز این بازی می‌تواند استقلال را به جایگاه دوم و در فاصله دو امتیازی پرسپولیس صدرنشین قرار دهد و استقلال اگر سودای قهرمانی در سر دارد همچنان که مجیدی تلویحاً این هدف را تائید کرده است نباید این فرصت را از دست بدهد.

۳    
آی اسپورت
2020-02-27 15:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر