فهرست
مصاحبه بازیکن تیم ملی کره علیه ایران: همیشه از تهران هراس دارم
مصاحبه بازیکن تیم ملی کره علیه ایران: همیشه از تهران هراس دارم

مصاحبه بازیکن تیم ملی کره علیه ایران: همیشه از تهران هراس دارم

آی اسپورت- تیم ملی فوتبال کره جنوبی باید در چهارمین دیدار خود در انتخابی جام جهانی برابر ایران به میدان برود. این دیدار برای کو جائه چول یکی از مطرح‌ترین بازیکنان کره، دیدار عجیبی است و با بقیه دیدارها فرق می‌کند. این بازیکن در آوکسبورگ آلمان بازی می‌کند، از اولین سفر خود به تهران خاطرات بدی دارد. او در مصاحبه‌ای با روزنامه بیلد آلمان در مورد خاطراتش از سفر به تهران می‌گوید:« تهران یک شهر معمولی برای من نیست. من از تهران می‌ترسم. تهران شهر قدیمی است و مردم آن نامهربان و ناراحت هستند. تمام خانه‌ها و آپارتمان‌ها فضای بسته‌ای دارند. نمی‌دانم چه ایده‌ای پشت آن است.»

البته کو جائه چول تنها شهر تهران را از پنجره اتوبوس دیده است و تعریفش را از پشت شیشه‌های اتوبوس پیدا کرده است!«مربی ما به ما گفت که فقط در هتل بمانید و در شهر تهران قدم نزنید. من با هتل آشنایی دارم. همچنین زمین تمرین و ورزشگاه را می‌شناسم و البته همیشه پلیس و اسکورت همراه ما هستند تا مشکل خاصی برای ما ایجاد نشود.»

البته به احتمال زیاد بیشتر ترس بازیکن تیم ملی کره از تهران به خاطر ورزشگاه آزادی است. ورزشگاهی که به کابوس کره‌ای‌ها تبدیل شده است. « من در سراسر جهان و ورزشگاه‌های مختلف و مشهوری بازی کرده‌ام ولی چیزی شبیه ورزشگاه آزادی تاکنون ندیده‌ام. ورزشگاهی که 100 هزار نفر تماشاگر در آن دارد و تمام ظرفیت آن پر می‌شود. در دیداری که ما یک بر صفر باختیم، بعد از سوت پایان مسابقه، دیدیم که تماشاگران چطور سر و صدا ایجاد می‌کردند و چه جو عجیب و غریبی ایجاد شده بود که هیچ وقت از یادم نمی‌رود و همیشه از این ورزشگاه و تهران هراس دارم.»

کدخبر:9403

۴ ۵  
آی اسپورت
2016-10-08 18:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
برزو
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۵۱
واسه بازيكنا (و حتي مردم) ما همه ي دنيا هلوئه! مخصوصاً كره جنوبي!! دخترم كه تو ورزشگاه نمياد جو ورزشگاههاي ايران خشن تر ميشه ولي خداييش اگه ميذاشتن دختر هم بره ورزشگاه بازيكنا حسابي خودشونو نشون ميدادن و بهنر بازي ميكردند خخ
۴
حمید
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۰۲
اروپاییها از بهترین و مرفه ترین کشورهای دنیا میان ایران و از ایران تعریف میکنن، این کره ای ها از بس از خودش متشکر و از نظر فرهنگی عقب مونده اند همه رو به شکل خودشون میبینن.
ما به عربستان که شایده بیشترین درگیری رو در همه جنبه ها باهاشون داریم در ورزشگاه آزادی باختیم و با وجودی که شادی گلشون بدجور رو اعصاب بود باز 100 هزار تماشاگر ایرانی مثل آدم بلند شدند رفتند خونشون ولی ما تو ورزشگاه سئول کره جنوبی وقتی بردیمشون به طرفمون بطری آب پرت شد!!!!
اگه میخواین بدونین فرهنگ این کره ای ها چقدر پایینه کافیه به پسر عموهای شمالیشون نگاه کنین که چطور هر روز دنیا رو تهدید به بمب اتم میکنن!!!
کره جنوبی فقط از نظر اقتصادی تو 50 سال گذشته پیشرفت کرده و تو 50 سال نمیشه مردم رو متمدن کرد. یعنی فرهنگشون هنوز خیلی خیلی نسبت به کشورهایی مثل ژاپن یا آلمان و ... پایینه. تا 37 سال پیش کره ای ها حتی از نظر اقتصادی از ما خیلی عقبتر بودن ولی ما تو جنگ و برخی مسائل سیاسی عقب افتادیم.
۲ ۲
برزو
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۱۲
حالا اينكه يكي برعليه ايران يه حرفي زده شما نميتوني كل اون مملكت رو به اين چوب بروني و بگي كره اي ها بي فرهنگ اند! مطمئن باش فرهنگشون از ايرانيا خيلي بالاتره. اون قابي رو به خاطر بيار كه بعد از اتمام بازي در ورزشگاه ازادي و باخت 1-0 داشتند اشغالها رو جمع ميكردند از قسمت خودشون! مفهوم عشق و احترام به زن رو ميتوني از تمام فيلم و سريالهايي كه ميسازن متوجه بشي. اگه تو ايران جنگ هم اتفاق نمي افتاد مطمئن باش صنعت ما به يك دهم صنعت فعلي كره هم نميرسيد جنگ و ... بهانه است! اونا زحمت كشيدند تا صنعتشون پيشرفت كرد. در مورد تهديدات كره ي شمالي هم اگه اين حملِ بر بي فرهنگيه پس ما هم كه هِى رژيم منحوس صهيونيستي رو تهديد به حذف از نقشه ي جغرافيايي ميكنيم بي فرهنگيم! ادله اي كه براي اثبات بي فرهنگي مردم كره اوردي اصلاً منطق پشتش نيست.
۲
حمید
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۳۹
اولا اون تماشگران ژاپن بودن که آشغالها رو جمع کردند تو ورزشگاه آزادی. ثانیا من به خاطر حرف یک نفر نگفتم بلکه حرفهای 4 سال پیش بازیکنها و مربیشون و پرتاب بطری آب که توسط ده ها هزار نفر انجام شد.
۳
ناشناس
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۱۰
سلام...با حرفای آقا حمید در بخش فرهنگی بسیار موافقم..اتفاقا از سریالهاشون میشه فهمید که فرهنگشون در چه سطحیه...البته فیلمسازای خوب هم دارند..توی سریالها کاملا معلومه که زود جوشی میشن...بددهنندو توی مراوداتشون بسیار شبیه ایرانیان...شاید فارسی 1 اون موقعی که شروع به پخش سریالهای کره ای کرده بود منظورش تطبیق فرهنگی بوده...نمی دونم به هرحال فوتبالی نیستم اما متوجه مشکلات فرهنگی هر دوکشور میشم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر