فهرست
تاثیر جدایی برانکو از پرسپولیس؛ دورِ ۹ و ۱۰
تاثیر جدایی برانکو از پرسپولیس؛ دورِ ۹ و ۱۰

تاثیر جدایی برانکو از پرسپولیس؛ دورِ ۹ و ۱۰

آی اسپورت - دوران برانکو در پرسپولیس دورانی طلایی بود. بازیکنان زیادی در پرسپولیس اوج گرفتند و ستاره‌های پرتعدادی، بهترین بازی‌های‌شان را انجام دادند. با این حال، اگر ادعای مدیران الاهلی درست باشد باید پرسپولیس برای دوران بدون برانکو آماده شود. حالا سوال اینجاست رفتن پروفسور، چه کسانی را بیشتر ناراحت خواهد کرد؟ کدام بازیکن‌ها جایگاه‌شان را از دست می‌دهند و چه کسانی، می‌توانند به پوشیدن پیراهن پرسپولیس یا رسیدن به ترکیب اصلی امیدوار باشند؟

پسران پروفسور

با رفتن برانکو، بعید است پرسپولیسی‌ها قصد تمدید قرارداد بودیمیر را داشته باشند. بازیکنی که در مورد مبلغ قرارداد و رضایتنامه‌اش، حرف و حدیث‌های زیادی وجود داشت و طی یک نیم فصل فقط 2 گل برای سرخپوشان زد. رادوشوویچ هم با وجود محبوبیت بین طرفداران، بخاطر افزایش ناگهانی قیمت دلار قرارداد سنگینی دارد و ممکن است باشگاه، تصمیم به جدایی او بگیرد. علاوه بر کروات‌های پرسپولیس، جایگاه ربیع‌خواه هم به خطر می‌افتد. بازیکنی که برانکو به او اعتقاد زیادی داشت و شاید مربیان بعدی او مثل مربیان پیش از برانکو، چنین علاقه‌ای به سبک بازی‌اش نداشته باشند. ماهینی و مصلح، دو بازیکن دیگری بودند که عملکردشان گاهی با انتقادات زیادی روبرو می‌شد اما همیشه با حمایت سرمربی از فشار خارج می‌شدند. بدون برانکو، اوضاع برای آن‌ها هم سخت‌تر خواهد شد.

شماره ۲۷

در بین بازیکنان سابق پرسپولیس، جدایی دو نفر بیشتر از همه طرفداران را ناراحت کرد. موفقیت برانکو، باعث شد طرفداران پرسپولیس از تصمیم او حمایت کنند اما این بازیکنان محبوبیت‌شان بین طرفداران را از دست ندادند. لیگ هفدهم رامین رضاییان و لیگ هجدهم، محسن مسلمان از پرسپولیس جدا شدند. مسلمان فصل پیش در ذوب آهن و سپاهان، عملکرد زیاد موفقی نداشت اما رضاییان هنوز در اوج و گزینه اصلی دفاع راست تیم ملی محسوب می‌شود. با رفتن برانکو، مسیر بازگشت این دو نفر به پرسپولیس باز می‌شود. هر چند رضاییان، اوضاع خوبی در قطر دارد و معلوم نیست شرایط برای حضور دوباره‌اش در لیگ ایران، فراهم باشد.

امید برای عالیشاه

فصل پیش رابطه برانکو و عالیشاه در نیم فصل دوم، خوب پیش نرفت. با این حال حساسیت بازی‌های آخر فصل و شرایط پرسپولیس باعث شد عالیشاه با عذرخواهی، به تمرینات برگردد و کدورت‌ها را کنار بگذارند. در تیم فصل آینده برانکو، سخت می‌شد جایی در ترکیب اصلی برای عالیشاه پیدا کرد. رفتن برانکو ولی می‌تواند اوضاع را برای امید عوض کند. او نیم فصل اول، یکی از بهترین گل‌سازهای لیگ بود و امیدوار است بعد از برانکو، مربیان تازه تیم نگاه متفاوتی به بازی‌اش داشته باشند.

مورد ویژه طارمی

مهدی طارمی یکی از عجیب‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است. بازیکنی که خیلی گل می‌زند و خیلی خیلی هم موقعیت خراب می‌کند. گاهی محبوب‌ترین بازیکن روی سکو و گاهی، منفورترین آن‌ها بین هواداران پرسپولیس می‌شود. طارمی یک سال و نیم قبل، جدایی بدی از پرسپولیس داشت و خیلی‌ها گفتند درهای بازگشت را بسته است. با این حال اوضاع نامساعد خط حمله پرسپولیس در فصل گذشته و اعلام نیاز برانکو به او، باعث شد شرایط برای بازگشتش فراهم شود و با باشگاه پای میز مذاکره بنشیند. بسیاری از پرسپولیسی‌ها، بخاطر پذیرفتن نظرات برانکو، حاضر به خرید دوباره طارمی و آشتی با او بودند. رفتن برانکو اما این انگیزه را از آن‌ها می‌گیرد. کسانی که با شعار «هر چی برانکو بگه» از خرید طارمی حمایت می‌کردند، حالا با زاویه تازه‌ای به این ماجرا نگاه می‌کنند و ممکن است بازگشت آقای گل سابق لیگ به پرسپولیس، موانع تازه‌ای داشته باشد. بدتر از او، وضعیت فرشاد احمدزاده است. احمدزاده هم مثل طارمی جدایی خوبی نداشت و به لحاظ کیفیت فنی هم، به اندازه طارمی ستاره نیست که هواداران راضی به بازگشتش شوند. برانکو، بزرگترین پل بین او و پرسپولیس بود که احتمالا، دیگر نیست.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-06-17 20:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر