فهرست
تاکتیک جدید والورده؛ تغيير ريتم بازی‌
تاکتیک جدید والورده؛ تغيير ريتم بازی‌

تاکتیک جدید والورده؛ تغيير ريتم بازی‌

آی‌اسپورت- ارنستو والورده سرمربي باتجربه بارسلونا در جريان بازي تيمش مقابل اتلتيكومادريد، تغييراتي را در تركيب تيمش اعمال كرد. تصميم او براي قراردادن آندره گومز در تركيب اصلي تيم، قطعاً بهترين تصميم ممكن نبود اما اين تصميم تعجب خيلي‌ها را به همراه داشت. والورده قبل از آغاز اين بازي حساس در شرايطي تصميم گرفت تا اين بازيكن پرتغالي را در تركيب اصلي تيم قرار دهد كه تا پيش از اين او در 11 بازي پيشين بارسا تقريباً 100 دقيقه به ميدان رفته بود.

آندره گومز در نيمه اول بازي فاجعه‌بار عمل كرد اما در نيمه دوم والورده در تصميماتش تجديدنظر كرد و با انجام تعويض‌هايي به تيمش جان تازه‌اي بخشيد. در ابتدا او جناح راست را با سرخي روبرتو و دئولوفئو تقويت كرد. در دقيقه 60 دئولوفئو به جاي اينيستا وارد زمين شد و سرخي روبرتو هم جاي نلسون سمدو را گرفت. سرمربي بارسا به خوبي مي‌دانست كه آندره گومز در جناح چپ بهتر بازي مي‌كند. همين اتفاقات باعث شد كه بازي فيزيكي بارسا بلافاصله بهتر شده و آبي‌ و اناري‌ها براي برد در اين بازي خيز بردارند. حضور بازيكنان جديد در تركيب تيم، نقش تأثيرگذاري در به ثمر رسيدن گل تساوي بارسايي‌ها داشت. در دقيقه 78 بازي بود كه راكيتيچ از زمين خارج و پائولينيو در تركيب تيم قرار گرفت و دقايقي بعد بود كه سانتر دقيق سرخي روبرتو به لوئيس سوارس رسيد و گل تساوي‌بخش بارسا به ثمر رسید. حضور پائولينيو در محوطه جريمه هم نقش سرنوشت‌سازي داشت چراكه ساويچ در جريان بازي با ترديدهاي زيادي در مهار بازيكنان مواجه مي‌شد. او نمي‌دانست كه بايد پائولينيو را مهار كند يا لوئيس سوارس را و همين باعث شد تا سوارس بتواند گل حساسش را به ثمر برساند.

بارسا در بازي با اتلتيكو دو عملكرد متفاوت را به نمايش گذاشت. در نيمه اول حسرت‌بار ظاهر شد و در نيمه دوم فوق‌‌العاده كار كرد و اين عملكرد خوب را مديون تغييرات تكنيكي سرمربي‌‌اش بود. آنها در اين مسير دو امتياز حساس را از دست دادند و خودشان بر اين باورند كه دو دقيقه تا برد فاصله داشتند.اين اولين باري نيست كه تغييرات والورده در تعيين سرنوشت بارسا نقشي حياتي را ايفا مي‌كنند. در بازي بارسا مقابل ختافه هم تعويض‌هاي والورده باعث شد تا ورق به نفع بارسا برگردد

سوارس هشتمين گلزن برتر تاريخ بارسا

ستاره اروگوئه‌اي بارسلونا با گلي كه در اين بازي حساس به ثمر رساند، توانست جايگاهش در ليست گلزنان بارسا را بهبود ببخشد. سوارس كه در فصل 5-2014 به بارسلونا منتقل شد، او در102 ديداري كه در لاليگا با پيراهن اين تيم برگزار كرده، 87 گل به ثبت رسانده كه ميانگين ۰/۸۵ گل درهر بازي است. آماري كه تنها مسي و آنتونيو مارتين بهتر از آن را به نام خود ثبت كرده‌اند. حالا سوارس هشتمين گلزن برتر بارسا در تاريخ رقابت‌هاي لاليگاست و مسي با 359 گل زده در 390 بازي در صدر اين جدول قرار دارد.

برترين گلزنان تاريخ بارسا در لاليگا

ليونل مسي: 359 گل در 390 بازي (ميانگين 0/92 گل در هر مسابقه)

سسار: 191 گل در 287 بازي (ميانگين 0/66 گل در هر مسابقه)

كوبالا: 131 گل در 186 بازي (ميانگين 0/7 گل در هر مسابقه)

اتوئو: 108 گل در 144 بازي (ميانگين 0/75 گل در هر مسابقه)

آنتونيو مارتين‌: 98 گل در 112 بازي (ميانگين 0/87 گل در هر مسابقه)

پاتريك كلايورت: 90 گل در 182 بازي (ميانگين 0/49 گل در هر مسابقه)

باسورا: 89 گل در 237 بازي (ميانگين 0/37 گل در هر مسابقه)

لوئيس سوارس: 87 گل در 102 بازي (ميانگين 0/85 گل در هر مسابقه)

غزال زیاری

۱    
آی اسپورت
2017-10-17 19:03:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر