فهرست
ستاره‌ای در شمایل فرشته
ستاره‌ای در شمایل فرشته

ستاره‌ای در شمایل فرشته

آی‌اسپورت- کرونا کل زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده. زندگی که این روزها در قرنطینه و حصر خانگی می‌گذرد اما در این وانفسا و در حالی که ما پشت درهای بسته روزگار می‌گذرانیم، برخی‌ها از جان گذشته، لباس فداکاری می‌پوشند و شبانه روز در حال مبارزه با این ویروس منحوس هستند.  

در این روزهای سخت تمامی عوامل و کادر درمانی ایران برای مبارزه با این بیماری وارد کارزار شده‌ و در خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند. ورزش ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. ورزشی که در مهمترین روزهای خود همانند همه آحاد جامعه در قرنطینه به سر می‌برد و کلیه تورنمنت‌ها، رویدادها، اردوها و برنامه‌هایش تحت تاثیر کرونا لغو شده، همانند همه مردم در جبهه مبارزه با کرونا نقش خود را ایفا می‌کند.  نخستین اقدام حوزه ورزش در روزهای اوج بحران، اختصاص سالن‌های ورزشی برای تبدیل به بیمارستان سیار و نگهداری از بیماران کرونایی بود. اقدامی که در سراسر ایران با دستور وزیر ورزش و جوانان اجرا شد تا سالن‌های ورزشی بدل به خط مقدم مبارزه با کرونا شوند. 

در کنار این، اهالی ورزش خود نیز آستین‌ها را بالا زده و وارد گود شده‌اند تا کرونا را شکست بدهند‌. ورزشی‌ها به خصوص کادر پزشکی که در امور ورزشی هم فعالیت می‌کنند، همپای سایر پزشکان در صف مبارزه با کرونا تلاش می‌کنند و از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.  

یکی از نمونه‌های بارز آن بابایی رئیس هیأت کاراته قزوین است که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارد و به درمان بیماران کرونایی می‌پردازد. رئیس هیأتی که لباس رزم پوشید و شخصاً همپای کادر درمانی در یکی از آلوده ترین نقاط ایران همپای کادر درمانی به یاری بیماران و مبارزه با کرونا پرداخت. 

گزینه دوم اما یک ستاره نوظهور بود. ستاره‌ای که عادت کرده بودیم او را روی تخته وزنه برداری و در مبارزه با پولاد سرد ببینیم اما وقتی کرونا آمد، ترجیح داد که انرژی‌اش را به جای تخته، در جبهه جنگ با کرونا هزینه کند. او که در وزنه برداری یک ستاره صف شکن و تابوشکن به شمار می‌رود، این بار هم نفر اول شد و در مبارزه با کرونا در جامعه ورزش صف شکن لقب گرفت. 

پوپک بسامی بانوی وزنه برداری ایران با اوج گیری این بیماری، هالتر و وزنه را کنار گذاشت، لباس پرستاری به تن کرد و وارد گود شد. بسامی با توجه به تخصص و تجربه‌ای که در حوزه پرستاری دارد، آستین‌ها را بالا زد و به صف کادر درمانی مبارزه با کرونا پیوست. او کارشناس پرستاری است و در بیمارستان‌های مختلف کشور هم فعالیت کرده ولی به دلیل شرایط ورزش قهرمانی و حضور مستمر در تیم ملی، مدت‌هاست مجبور شده با رشته تحصیلی و اشتغالش فاصله بگیرد اما کرونا یک توفیق اجباری بود تا او به اصل خویش بازگردد. 

نخستین وزنه بردار زن تاریخ ایران که روی تخته جهانی رفت و وزنه زد، حالا در یک جبهه جدید می جنگد و لباس سفید فداکاری بر تن کرده است. او که وزنه‌ها را روی تخته وزنه برداری لیفت می‌کند و به جنگ پولاد سرد می‌رود، حالا به جنگ کرونا رفته تا در این مبارزه تازه و نابرابر حریف منحوس را شکست دهد.  

پوپک بسامی دختر وزنه برداری ایران از سوم اسفند ماه، هر روز ۶ ساعت لباس مخصوص را به تن می‌کند تا در سایت درمانی مجموعه ورزشی آزادی به ورزشکاران و افرادی که مشکوک به کرونا هستند کمک کند. حتی در روزهای تعطیلات و عید که همه در حال استراحت در قرنطینه بودند، بسامی تصمیم گرفت تا دوشادوش کادر پزشکی برای مبارزه با کرونا وارد گود شود. او این روزها اولویتی به غیر از ورزش دارد؛ نجات جان هموطنان. 

بسامی همانطور که نخستین وزنه بردار زن ایرانی بود که روی تخته جهانی رفت و وزنه زد، اینجا هم اولین بود؛ اولین بانوی پرستار وزنه برداری ایران. او این بار لباس قهرمانی سفید رنگ را بر تن کرده تا ثابت کند جامعه ورزش برای شکست کرونا، همپا و دوشادوش کادر درمانی می‌جنگد و از هیچ تلاشی فروگذار نیست. 

برای فداکاری، برای ایثار و برای از خودگذشتگی نیاز به هیاهو نیست. نیاز به بوق و کرنا و پروپاگاندا هم نیست. بسامی ثابت کرد که می‌توان هم ستاره بود و هم لباس فرشته‌ها را بر تن داشت. می‌توان هم درعرصه ورزش درخشید و برای بالا بردن پرچم ایران از جان مایه گذاشت و هم به وقت نیاز برای نجات ایران و هموطن جانفشانی کرد؛ یک ستاره در شمایل فرشته.

ایران ورزشی
 

۲    
آی اسپورت
2020-04-03 15:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر