فهرست
مسیر اصلاح استقلال؛ از افتخاری تا منصوریان!
مسیر اصلاح استقلال؛ از افتخاری تا منصوریان!

مسیر اصلاح استقلال؛ از افتخاری تا منصوریان!

آی‌اسپورت- استقلال جدا از مسائل فنی و نتایج ضعیف دچار مشکلات مدیریتی هم هست. محمدحسین قریب، رئیس هیات مدیره این تیم هم‌چنان در جلسات حاضر نمی‌شود و نمی‌خواهد با سیدرضا افتخاری کار کند. وزیر ورزش برای حل مشکلات مدیریتی استقلال، قریب را به عنوان رئیس هیات مدیره این باشگاه اتنخاب کرده است اما افتخاری پیش از او مدیرعامل استقلال بوده و وزارت ورزش با تغییرات مدیریتی در استقلال موافق نیست. قریب برای حضور در هیات مدیره اختیار بیشتری می‌خواهد و قصد دارد مدیرعامل این باشگاه را هم تغییر دهد. گفته می‌شود حتی مدیرعامل اسبق استقلال استعفای خود را به وزیر ورزش هم داده. جلسه او با وزیر ورزش که گفته می‌شود در روزهای آینده برگزار می‌شود می‌تواند علاوه بر مدیریت باشگاه، تکلیف سرمربی این تیم را هم مشخص کند. اگر مسعود سلطانی‌فر شروط قریب را برای ادامه حضور در استقلال بپذیرد احتمالا افتخاری از استقلال خواهد رفت.

غیر از مشکلاتی که بین رئیس هیات مدیره و مدیرعامل استقلال وجود دارد افتخاری هم نشان داده که توانایی حل مشکلات استقلال را ندارد. کافی است عملکرد او با عملکرد طاهری، مدیرپرسپولیس مقایسه و مشخص شود که او بیشتر از هر چیزی یک مدیر روزمره است.

در یک سال گذشته طاهری بارها برای حقوق پرسپولیس،‏ سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و حتی وزارت ورزش را به چالش کشیده است. ماجرای بلیت‌فروشی لیگ برتر و شرکت برهان مبین، بحث اسپانسر دو تیم استقلال و پرسپولیس از مسائلی بودند که طاهری پیگیری کرد و امتیازاتی را هم از اسپانسر و هم بابت بلیت‌فروشی گرفت. افتخاری اما در مقابل، در همین قضایای مشابه هیچ‌وقت موضع‌گیری نکرد و حاضر نشد پا پیش بگذارد.

پیش از طاهری در دوران نژاد فلاح هم، زمانی که پرسپولیس شرایط خوبی نداشت و نتایج خوبی نگرفته بود درخشان را کنار گذاشت و برانکو ایوانکوویچ را به پرسپولیس آورد. سرمربی سرخ‌ها هم توانست شرایط این تیم را تغییر دهد و بهترین پرسپولیس تاریخ لیگ برتر را بسازد. اما افتخاری نشان داده که نمی‌تواند در زمان مناسب تصمیم قاطع بگیرد و در همه روزهای بد استقلال بدون تصمیم منتظر بهبود خودبه‌خودی شرایط مانده است. البته که این به معنای مدیریت تمام و کمال طاهری در پرسپولیس نیست و این باشگاه هم مشکلات خودش را دارد اما به هر حال مقایسه این دو عملکرد می‌تواند مقیاس سنجش خوبی باشد. 

با همه این‌ها چه افتخاری بماند و چه برود احتمال برکناری علیرضا منصوریان بیشتر از هر زمان دیگری از آغاز کار او در استقلال است. اعضای هیات مدیره استقلال در تلاش هستند جلسه‌ای اضطراری با حضور محمدحسین قریب برگزار کنند و درباره او تصمیم بگیرند  جلسه‌های اضطراری در ایران معمولا برای برکناری برگزار می‌شوند. یعنی حتی با وجود ماندن افتخاری هم دیگر اعضای هیات مدیره قصد ندارند از منصوریان حمایت کنند. منصوریان بعد از سکوها، حمایت هیات مدیره استقلال را هم از دست داده است و حتی شایعه شده اعضای هیات مدیره با یک گزینه جانشین او مذاکره کرده‌اند و البته نامی از جانشین برده نشده است.

۸۶ ۱۲  
آی اسپورت
2017-08-23 17:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
آروین
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۴۰
یه مشت ... شدن مدیر
۹
ابوعطا
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۴۱
قبل از منصوریان باید به تکلیف افتخاری رسیدگی شود. اگر مدیرعامل درست و حسابی بر سر کار بود وضع استقلال این نبود!
مشكل منصوريانه
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۶
اون بدبخت ديگه ميخواست چيكار كنه هر بازيكني كه منصوريان روش دست گذاشت خريد حتي شجاعيان كه با گسترش قرارداد داشت، بهترين مديريت و بازيكنانم باشن تا زماني كه منصوريان باشه اوضاع همينه، آخرين قربانياشم منتظري و شجاعيان كه از تيم ملي خط خوردن
مشكل از ريشست
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۵۱
مشكل از يه بخش نيست، از مديريت تا كادر فني و بازيكن و هواداراي اين تيم مشكل دارن، مشكلم به ريششون برميگرده، شما به يه درخت با ريشه هاي پوسيده بهترين آب و خاك و آفتابم بديد رشد نميكنه فقط اطرافش پر لجن ميشه
Pooyan
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۰۶
عادت به بحث با آدم غير منطقي ندارم
حالا چه خودي چه رقيب
ولي واسه اينكه يكم روشنت كنم ميخوام يه جمله به درافشانيتون اضافه كنم
مشكل از ريشه نيست مشكل از " ريش " ه
كه شماها داشتيد و داريد ما نداريم
راجع به چيزي صحبت كن كه به سن و سالت بخوره
۹
محسن
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۸
گلابی،یه کم به ادبیات نوشتاریت فکر کن.اگر کسی واکنش متناسب با نوشته شما داشت،ناراحت نشو.
۳
علی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۵۸
برانکو رو نژادفلاح به پرسپولیس آورد نه طاهری...
شاهرخ
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۷
بله حق با شما است. اشتباه کردم من
کاوه 6 & 4
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۱۰
برانکو رو طاهری نیاورد آقای زبردست. کسی که برانکو رو آورد نژاد فلاح بود. اگه اطلاعات ورزشی تون کمه یا آلزایمر دارین، یه سرچ ساده اینترنتی وقتی نمی بره!
شاهرخ
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۲۱
حق با شما است. اشتباه کردم من. البته که در اصل حرف درباره افتخاری تاثیری نداره ولی به هر حال اطلاعات اشتباه دادم و عذرخواهی می کنم.
سومیک
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۳۳
پویان جان
با همین توهماته که استقلال به خاک سیاه نشسته
۳ ۱
pooyan
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۱۲
فكر كنم منظورم رو نگرفتي
منظور ريشي است تو گرو مونده
نه اون ريش صورت
كلا به حضور مسائل شرعي مذهبي اعتقادي ندارم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر