فهرست
جرم عجیب دوایت یورک: سفر یک روزه به ایران!
جرم عجیب دوایت یورک: سفر یک روزه به ایران!

جرم عجیب دوایت یورک: سفر یک روزه به ایران!

آی اسپورت - دوایت یورک که سال‌ها قبل در تیم منچستریونایتد زوج موثری در کنار اندی کول بوجود آورده بود، روز جمعه به هنگام ورود به ایالات متحده حسی همچون یک مجرم پیداکرد. او قبل از این اتفاق در مراسمی مربوط به فیفا همراه با پیتر اشمایکل، هم‌تیمی سابقش شرکت کرده بود. ماموران بخش مهاجرت فرودگاه میامی به او اجازه ورود به خاک آمریکا را ندادند. به این دلیل که مهر ورود به ایران در گذرنامه‌اش به خاطر بازی ستارگان جهان برابر ستارگان ایران در سال 2015 در تهران وجود داشت.  

او که روز جمعه از دوحه قطر عازم ترینیداد و توباگو از طریق میامی بود گفت: «واقعا نتوانستم باور کنم چه اتفاقی رخ داد. تعداد سفرهایی که به آمریکا کرده‌ام آنقدر زیاد بوده که حسابش از دستم در رفته است. این کشور را دوست دارم. اما با من رفتاری کرد که گویی یک مجرم هستم. من بلیتم را خریدم و چک کردم. داشتم آماده ورود به هواپیما می‌شدم که 2 مامور جلویم را گرفتند. با خودم گفتم مگر چه اتفاقی افتاده است؟ آنها به من گفتند که مشکل ویزا هست و این که پرچم قرمز جلوی نامم را در مهر و تمبر ویزای ایران در گذرنامه‌ام گرفته است. خب، من به ایران برای یک بازی دوستانه بزرگ میان بزرگان رفته بودم. حتی یک شب هم آنجا نماندم. هر دو مامور به من گفتند با اولین پرواز به اجبار به قطر بازگردانده می‌شوم. خیلی تلاش کردم توضیح دهم حتی یکبار هم در قطر اقامت نداشته‌ام و فقط از این مسیر برای بازگشت به کشورم استفاده کردم.»  

ماه گذشته دونالدو ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قانونی را اجرا کرد که به اجازه ورود اتباع ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن رابه خاک این کشور نمی‌داد.

۵ ۳  
آی اسپورت
2017-02-18 10:49:00
نظر دهید

۳ نظر
Protest
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۲۶
خوشبحال ما ایرانی ها
۴ ۱
برزو
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۲۲
تا تو باشي ديگه ايران نياي
۲
امير
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۵۰
چقدر اين آي اسپورت دري وري ميده به خورد مردم.
اين قانون زمان اوباما وضع شده. هيچ ربطي به قانون احمقانه ي ترامپ كه لغو شد نداره.
يه قانون از زمان اوباما تا الان هست كه هر كسي در پنج سال گذشته به ايران، سوريه، عراق، لبنان و افغانستان سفر كرده باشه از قانون معافيت ويزا (ويزا ويور) مستثني ميشه و بايد درخواست ويزا بده براي ورود به امريكا. مگه مجبوريد خبرسازي كنيد وقتي اطلاعات درست نداريد بي سوادها
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر