فهرست
موقعیت‌هایی که از دست رفت
موقعیت‌هایی که از دست رفت

موقعیت‌هایی که از دست رفت

 آی‌اسپورت- بازی آرسنال مقابل ناپولی به حدی پر از موقعیت بود که هر دو تیم از این ناراحت هستند که چرا از فرصت‌های پرشمارشان استفاده نکردند. آرسنال که دو بر صفر پیروز شد، می‌توانست گل‌های بیشتری بزند و کار را تمام کند و ناپولی هم پس از شروع فاجعه‌بارش، فرصت‌های قابل توجهی را از دست داد.اما آرسنال شروع برق‌آسایی در این مسابقه داشت و توانست پیروز شود. به‌ویژه عملکرد دو هافبک میانی این تیم درخشان بود. لوکاس توریرا که زمانی در سمپدوریا بازی می‌کرد و آرون رمزی که در پایان فصل راهی یوونتوس می‌شود، گذشته و آینده سری آ هستند. هر دو نفر مقابل رقیب ایتالیایی آرسنال در حملات طوفانی بودند. 

در این فصل به‌ندرت دیده شده که این دو نفر کنار هم بازی کنند، چرا که گرانیت ژاکا - که پنجشنبه مصدوم بود - در ترکیب قرار می‌گیرد و اونای امری، مربی آرسنال هم تمایل چندانی به استفاده از رمزی در پستی عقب‌تر از معمول ندارد. اما در این بازی تیم میزبان بسیار هجومی بازی کرد. الکساندر لاکازت و پیر امریک اوبامیانگ در خط حمله بودند و مسعود اوزیل نقش شماره ۱۰ را داشت. رمزی هم به پیش می‌تاخت و توریرا هم از عقب بازیسازی می‌کرد. 

سه بازیکن تهاجمی اصلی آرسنال چندان در همکاری با هم موفق نبودند و بهترین حرکات آرسنال از سوی هافبک‌های این تیم شکل می‌گرفت که توانسته بودند بر آلن و فابین روییز غلبه کنند. سیستم ۲-۴-۴  ناپولی باعث شده بود وظیفه آنها مبهم باشد؛ اینکه با اوزیل یارگیری کنند یا اینکه رمزی و توریرا را مهار کنند، برایشان مشخص نبود.

گل اول بازی بسیار زیبا بود. اینسلی میتلند-نایلز که در پست بال تدافعی عالی بود، از میانه زمین شروع به حرکت کرد و توپ را به اوزیل سپرد. او بازی را نگه داشت و رمزی را پیدا کرد. رمزی توپ را به اوزیل برگرداند و او هم تک‌ضرب آن را به لاکازت سپرد. توپ در محوطه جریمه ناپولی به میتلند-نایلز رسید و او هم با کنترل و چرخش، پاسی عالی در مسیر رمزی فرستاد. 

این بازیکن ولزی توپ را به گوشه دورتر دروازه حریف فرستاد. این از آن گل‌های کلاسیک آرسنال بود که با دویدن در خط حمله و بازی ترکیبی عالی به ثمر رسید. این شبیه گل جک ویلشر مقابل نوریچ یا توماس روسیچکی برابر ساندرلند نبود اما در هر حال گل زیبایی بود، از آن گل‌هایی که ناپولی در دوران مائوریتسیو ساری به ثمر می‌رساند. روی گل دوم آرسنال خبری از پاس‌های پرشمار نبود. این گل با برخورد به مدافع حریف به ثمر رسید اما در هر حال نشان از تلاش‌های میزبان برای گلزنی و کیفیت بالای توریرا داشت. او در نیمه زمین ناپولی، آلن را تحت فشار گذاشت و توپش را گرفت. توریرا سپس به سمت دروازه حرکت کرد و نشان داد که با پای راستش می‌خواهد ضربه بزند اما توپ را به روی پای چپش آورد و سپس ضربه زد. شوت او به کالیدو کولیبالی برخورد کرد و درون دروازه رفت. این خلاصه‌ای از تسلط خط میانی آرسنال در این مسابقه بود. ناپولی بهت‌زده شده بود.

پیش ‌بینی می‌شد گل‌های بیشتری در راه است. اوزیل در یک صحنه با حرکتی عالی توانست ماریو روی را پشت سر بگذارد، در حالی که این بازیکن حریف می‌خواست دست به خشونت بزند. پاس رو به عقب اوبامیانگ به لاکازت هم باید با ضربه بهتر این مهاجم همراه می‌شد. میتلند-نایلز هم یک پاس به اوبامیانگ داد که ضربه چیپ او ارتفاع لازم را نداشت. اما در اواخر نیمه اول، هشداری جدی به آرسنال داده شد. خوسه کایخون از سمت راست گریخت و یک پاس رو به عقب خوب به لورنتزو اینسینیه داد. او که در فضای بین سه مدافع آرسنال قرار داشت، به سمت دروازه رفت. هافبک‌های آرسنال هم بیش از حد جلو بودند. ضربه اینسینیه از روی دروازه رد شد اما نشان می‌داد که آرسنال در مرکز میدان، یک بازیکن که با انضباط خاص حضور داشته باشد ندارد.

آرسنال در دفاع آسیب‌پذیر به نظر می‌رسید. آنها در نیمه دوم در خط میانی پرس نمی‌کردند و لوران کوشیلنی هم خط دفاعی را به جلو برده بود و همین باعث شده بود خطرات زیادی ایجاد شود. اینسینیه که برای تاثیرگذاری روی جریان بازی به عقب آمده بود، یک ضربه چیپ عالی زد که دریس مرتنس به توپ او نرسید. هر ضربه‌ای که مرتنس به توپ می‌زد باعث گل شدن آن می‌شد. سپس یک پاس ساده باعث شد اینسینیه در سمت راست فرار کند و سانتر زمینی او را پیوتر زیه‌لینسکی با تکل به سمت دروازه زد اما توپ او به بیرون رفت.

امری تلاش کرد بازی را ببندد. الکس ایووبی و هنریخ مخیتاریان جانشین اوزیل و لاکازت شدند و سیستم آرنسال از ۲-۱-۳-۴ به ۱-۲-۴-۳ تغییر کرد که بیشتر شبیه ۱-۴-۵ بود اما نکته مهم، حضور محمد الننی به جای توریرا بود تا دفاع تیم را مستحکم کند. پس از بازی، امری گفت که از نتیجه «۵۰ درصد» راضی است اما گفت که بخت دو تیم برای صعود ۵۰-۵۰ است. 

او گفت: «دو نیمه بازی کاملا متفاوت بود. در نیمه اول بازی را با حفظ توپ و جای‌گیری کنترل کردیم و می‌توانستیم با بازیکنان و توپ به سمت دروازه حریف حمله کنیم. نیمه دوم برای ما متفاوت بود. آنها بیشتر فشار آوردند، کنترل بازی را در دست گرفتند و مالکیت توپ بیشتری نسبت به ما داشتند.» امری همچنین گفت که آرسنال در بازی برگشت هم تهاجمی خواهد بود: «ما می‌خواهیم آماده این بازی شویم و ایده ما برای این دیدار تفاوتی با بازی رفت نخواهد داشت. ما می‌خواهیم هر مسابقه‌ای را ببریم و هدف ما این است که در خانه حریف هم پیروز شویم اما آنها در خانه خیلی قوی هستند.» 

آرسنال در این فصل در خانه حریفان ضعیف بوده است اما یک گل در ناپل باعث خواهد شد ناپولی به چهار گل نیاز داشته باشد. امری شاید دوباره ترکیبی تهاجمی بچیند. 

 منبع: ESPN

۶    
آی اسپورت
2019-04-14 01:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر