فهرست
درباره الجزیره/ صدرنشین امارات، قعرنشین آسیا
درباره الجزیره/ صدرنشین امارات، قعرنشین آسیا

درباره الجزیره/ صدرنشین امارات، قعرنشین آسیا

آی اسپورت – دوشنبه شب استقلال خوزستان در دومین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میهمان تیم الجزیره امارات خواهد بود. این تیم در حال حاضر با 50 امتیاز و اختلاف 9 امتیازی با تیم دوم جدول، صدرنشین بلامنازع لیگ حرفه‌‎ای امارات است اما در لیگ قهرمانان آسیا شروع بدی داشت و در بازی اول مقابل لخویای قطر 3-0 مغلوب شد. البته این نتیجه نباید ملاک مشخص شدن قدرت این تیم باشد و واقعیت این است که الجزیره تیم قدرتمندی است و برای جبران شکست مقابل لخویا به مصاف استقلال خوزستان خواهد آمد.

این تیم 3 بازیکن ملی‌پوش دارد که بزرگ‌ترین آنها علی مبخوت است. مبخوت آقای گل جام ملت‌های آسیای 2015 استرالیا شد و در حال حاضر با 23 گل در صدر جدول گلزنان لیگ امارات قرار دارد. او بی‌شک یکی از خطرناک‌ترین بازیکنان الجزیره است.

ایلتون آلمیدا یکی از بازیکنان خارجی الجزیره است. این برزیلی سابقه بازی در کوپنهاگن دانمارک و ترک گروژنی روسیه را دارد و با علی مبخوت زوج خطرناکی را در خط حمله الجزیره تشکیل داده است.

لئوناردو پریرا دیگر برزیلی تیم الجزیره وینگری است که در خط هافبک هم بازی می‌کند. او در تیم‌های پایه برزیل بازی کرده اما به تیم ملی بزرگسالان دعوت نشده است. او هم به تازگی به الجزیره پیوسته است.

مبارک بوسوفای مراکشی یکی دیگر از بازیکنان خارجی الجزیره است. او با شماره 10 در خط هافبک بازی می‌کند و حملات این تیم را پایه‌ریزی می‌کند. او سابقه بازی در لوکوموتیو مسکو و خنت بلژیک را در کارنامه دارد.

دیگر بازیکن خارجی الجزیره پارک جونگ وو از کره جنوبی است. او مدافع میانی الجزیره است که مدت‌هاست دیگر به تیم ملی کره دعوت نمی شود.

آخرین خارجی الجزیره ژوائو کارلوس برزیلی است. او در واسکودوگاما، لوکرن، خنک و اسپارتاک مسکو هم بازی کرده است. او هم یک مدافع میانی است که زوج پارک را در خط دفاع الجزیره تشکیل می‌دهد.

در مجموع الجزیره تیم یکدستی است که ستاره‌های خارجی‌اش در سطح دیگر خارجی‌های شاغل در فوتبال امارات نیستند. این تیم در خط دفاع ضعف‎های مشهودی دارد و هر 3 گلی که لخویا به این تیم زد با نفوذ از کناره‌ها و ارسال به درون محوطه جریمه به دست آمد. نقطه قوت الجزیره هم خط حمله خطرناک این تیم است که در 19 بازی لیگ 53 گل زده و میانگین نزدیک به 3 گل در هر بازی را ثبت کرده است.

۱    
آی اسپورت
2017-02-25 15:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر