فهرست
پس از دسیما به راموس گفتم تو رئیسِ لعنتی هستی!
پس از دسیما به راموس گفتم تو رئیسِ لعنتی هستی!

پس از دسیما به راموس گفتم تو رئیسِ لعنتی هستی!

آی اسپورت - ایکر کاسیاس که دوران درخشانی را در رئال مادرید بین سال‌های 1999 تا 2015 داشت و با این تیم 19 قهرمانی مختلف را تجربه کرد، از شب خاطره‌انگیزی یاد کرد که کهکشانی‌ها پس از 12 سال با برتری 4 بر یک مقابل اتلتیکومادرید در تاریخ 24 مِی 2014 در ورزشگاه دالوز شهر لیسبون، دهمین قهرمانی (دسیما) خود در اروپا را جشن گرفتند. در آن بازی روخی‌بلانکو با گل دقیقه 36 دیه‌گو گودین از رقیب همشهری خود پیش افتاد اما سرخیو راموس با گلی که در دقیقه 3+90 به ثمر رساند، بازی را به وقت‌های اضافه کشاند و در نهایت شاگردان کالو آنچلوتی با گل‌های گرث بیل، مارسلو و کریستیانو رونالدو برتری را از آن خود کردند و فاتح اروپا شدند.  

کاسیاس 39 ساله در حساب کاربری رسمی خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» درباره اینکه پس از آن بازی چه چیزی به سرخیو راموس گفت، گفت: «پس از فتح دسیما به راموس گفتم "تو رئیسِ لعنتی هستی و همیشه بازیکنی خواهی بود که دسیما را برای‌مان به ارمغان آورد. سپس بوسه‌ای به صورت سرخیو زدم. خود من هم بابت اینکه سرانجام فاتح دسیما شدیم، تسکین پیدا کردم. برای هواداران‌مان خیلی خوشحال بودم. ما مدت زمان زیادی بود که در تلاش برای قهرمانی در لیگ قهرمانان بودیم و کسب دسیما، طعم خاصی داشت. ما چند سال سخت را در اروپا سپری کرده بودیم و در نهایت موفق شدیم موفقیت مهمی را به دست بیاوریم.»

دسیما اما بهترین خاطره کاسیاس از زمان حضورش در رئال مادرید نبوده است، تیمی که سه بار با آن قهرمان لیگ قهرمانان شده است. وی در این باره گفت: «بهترین خاطره‌ام فینال سال 2000 بود که اولین قهرمانی‌ام را در لیگ قهرمانان تجربه کردم.» در فینال سال 2000 رئال مادرید با گلزنی‌های موریِنتس، مک‌منمن و رائول با نتیجه 3 بر صفر والنسیا را در ورزشگاه استادو فرانس از پیش‌رو برداشت و بر قله فوتبال اروپا ایستاد.

     
آی اسپورت
2020-06-06 21:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر