فهرست
خنده آخر برای نیمار
خنده آخر برای نیمار

خنده آخر برای نیمار

آی‌اسپورت – خنده آخر در نهایت برای نیمار بود، البته همراه با اشک‌های شادی. برزیل در نهایت راهی برای باز کردن دروازه کاستاریکا پیدا کرد تا اولین پیروزی‌اش در جام جهانی 2018 را جشن بگیرد.

ستاره اول تیم چیچی با اینکه دوباره با مصدومیت دست به گریبان شده بود از ابتدا مقابل کاستاریکا به زمین رفت. با توجه به مصدومیت سه ماهه او در پاریس سن ژرمن، شاید اگر هر بازیکن دیگری بود روی نیمکت قرار می‌گرفت. اما اهمیت نیمار برای برزیل خیلی بیشتر از آن است که بتوانند به هر دلیلی از حضورش در ترکیب اصلی چشم‌پوشی کنند.

درست مثل کریستیانو رونالدو و لیونل مسی که بار مسئولیت یک تیم روی دوششان است، این وظیفه روی شانه‌های نیمار هم سنگینی می‌کرد. عملکرد او در جام جهانی چیزی بین تاثیرگذاری مسی و رونالدو تا اینجای جام بوده، اما واکنش او به شرایط سختی که دچارش شده بود با واکنش ستاره‌های بارسلونا و رئال مادرید متفاوت بود.

نیمار باید مرکز توجه باشد، چه وقتی توپ زیر پایش است و چه وقتی تلاش می‌کند برای داور تصمیم بگیرد. این روحیه و ذهنیت در سرتاسر 97 دقیقه‌ای که دیروز مقابل کاستاریکا بازی کرد به چشم می‌آمد. البته در این هم شکی نیست که نیمار از شروع جام جهانی با خشونت زیادی روبرو بوده. هیچ بازیکنی تا این مقطع از جام به اندازه ستاره پاریس سن ژرمن رویش خطا نشده (در مجموع 14 بار). 10 تا از این خطاها فقط مقابل سوئیس بود، آماری که 20 سال بود سابقه نداشت (آخرین بار آلن شیرر در جام جهانی 1998 مقابل تونس).

نقطه انفجار اما در دقیقه 78 سر رسید، وقتی داور در ابتدا روی حرکت و زمین خوردن نیمار برای برزیل پنالتی گرفت، اما با استناد به وار و تماشای دوباره صحنه در مونیتور کنار زمین نظرش را تغییر داد. چند دقیقه بعد عصبانیت نیمار و مشت کوبیدنش به توپ باعث شد به شکلی کاملا قابل پیش‌بینی او یک کارت زرد دریافت کند.

در حالیکه خطر اخراج نیمار کاملا در دقایق باقی مانده احساس می‌شد، اما گل کوتینیو او را نجات داد و باعث شد همه برزیلی‌ها نفسی راحت بکشند. این اما پایان کار نبود و برزیل به حملاتش ادامه داد تا بالاخره نیمار هم در دقیقه 96 به اولین گلش در این تورنمنت برسد.

در فاصله بین گل اول و دوم هم نیمار با حرکات نمایشی خودش کنار زمین بازیکنان کاستاریکا را خشمگین کرد. آیا این بی‌احترامی به حریف بود؟ از نظر نیمار این جوابی بود به تمام خطاهایی که رویش مرتکب شده بودند، پیامی با این مفهوم که تکنیک من در نهایت بر خشونت شما پیروز خواهد شد.

گل نیمار با اینکه خنده آخر را برایش رقم زد، اما همراه با اشک‌هایی از شادی و رهایی هم بود. با توجه به این پیروزی و شانس بسیار بالای برزیل برای صعود به دور بعد می‌توانیم در انتظارات صحنه‌های مشابه دیگری از جنس هم باشیم.

 

۱    
آی اسپورت
2018-06-23 15:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر