فهرست
ارزیابی مهاجمان خارجی لیگ برتر؛ فراز و فرود
ارزیابی مهاجمان خارجی لیگ برتر؛ فراز و فرود

ارزیابی مهاجمان خارجی لیگ برتر؛ فراز و فرود

آی اسپورت - این عادت همیشگی ماست که بازیکنان خارجی لیگ را دقیق‌تر ببینیم و دنبال ضعف‌های‌شان بگردیم. به ویژه اگر آنها مهاجم باشند که اتفاقا تعدادشان کم نیست. نمونه‌اش آنتونی استوکس که در قامت یک فوق‌ستاره ظاهر شده است. درخشش این بازیکن و گلهای زیبایش برای تراکتورسازی او را به ستاره‌ی لیگ برتر تبدیل کرده است. البته آنتونی تازه اول راه است و باید هفته به هفته هم‌پایش قدم برداریم و ببینیم آیا گلزنی‌هایش تا آخر فصل ادامه خواهد داشت یا او هم مثل خیلی دیگر از خارجی‌های فوتبال ایران رو به خاموشی می‌گذارد؟

در مورد کی‌روش استنلی هم باید بگوییم او خوش‌شانس بود که در مسیر فوتبالش به امیر قلعه نویی برخورد کرد. مربی‌ای که اتفاقا این تیپ بازیکنان را می‌پسندد و شیوه‌ی درست بازی گرفتن از آنها را به خوبی بلد است. این برزیلی بلندقامت فصل گذشته در ذوب آهن خودنمایی می‌کرد و اگر چه در اصفهان مانده اما حالا با پیراهن سپاهان می‌درخشد.

گادوین منشا هم در نخستین روزهای حضورش در فوتبال ایران به همین اندازه درخشان ظاهر شد و حتی برای آقای گلی رقابت می‌کرد اما به پرسپولیس که آمد، ورق برگشت. او بخاطر فرصت‌سوزی‌ها و البته حاشیه‌هایش روزهای زیادی را روی نیمکت پرسپولیس نشست اما حالا که دوباره در مسیر پیشرفت قدم برمی‌دارد، بیشتر در زمین می‌بینیمش. هر چند هنوز با روزهای اوجش خیلی فاصله دارد. البته فعلا در پرسپولیس همه از او راضی هستند و منتظر تا او در نقش یک ستاره، با این پرسپولیس رویایی جام قهرمانی آسیا را لمس کند.

یکی دیگر از مهاجمانی که از اولین بازی فصل نوید یک ستاره‌ی تازه در فوتبال ایران را می‌داد، ادی گابریل هرناندز بود. بازیکنی که با رزومه‌ای مشخص به لیگ برتر آمد اما با وجود درخشش در چند هفته ابتدایی نتوانست روند خوبش را حفظ کند. گل فوق‌العاده او به نفت آبادان اما نوید شروع مجدد گلزنی را داد که به نظر می‌رسد هنوز ظرفیت‌های واقعی خود را نشان نداده است.

تصور افت شیمبا کاملا اشتباه است. او در فوتبال ایران پیراهن هر تیمی را پوشیده، حق مطلب را ادا کرده و نشان داد که آماده تبدیل شدن به همان شیمبای همیشگی است. برای ارزیابی مهاجم برزیلی نفت اما هنوز زود است. نفتی‌ها که خاطرات شیرین گلزنی‌های فونیکه‌سی را هنوز فراموش نکرده‌اند، این روزهاد نگران افت و خیزهای جاناتان هستند که به نظر می‌رسد برای درک کیفیت واقعی او باید چند هفته دیگر هم منتظر بمانیم.

ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2018-10-16 00:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر