فهرست
به سلامت آقای خیریت
به سلامت آقای خیریت

به سلامت آقای خیریت

آی اسپورت - خیر پیش! سلام ما را به دلارهای نفتی برسان. تو هم از ما نبودی. بقول لسان الغیب : «هرکه شد محرم دل در حرم یار بماند، و آنکه این کار ندانست، در انکار بماند.» در انکار ابدی بمان آقا مهدی. شاید هرکه بود پس از افتضاح تاریخی، پس از محرومیت، پس از بر باد دادن رویای آسیایی ما، سرش را به زیر می‌انداخت و می‌گفت «خریت» کردم ببخشید، اما تو متکبرانه و بی‌تفاوت شانه بالا انداختی و گفتی لابد «خیریت» بوده و البته که «الخیر فی ماوقع». خیریت تو هم این بود که رفتی و ستاره‌ای تابناک متولد شد علیپور نام. برای تمدید قراردادش گربه‌رقصانی نمی‌کند، اخم و تخم نمی‌کند، «هیس» نشانمان نمی‌دهد، در خفا شیتیل میلیاردی از هدایتی نمیگیرد و در آشکار بگوید برای «خیریه» بازی می‌کنم. محروممان نمیکند و بعد در مقابل درخواست تمدیدمان بگوید «خیر». چقدر با خیر و خیریه و خیریت عذابمان دادی آقا مهدی. آرمن ساروخانیان می‌گوید گل‌های طارمی را فراموش کرده‌اید؟ بخدا که نه. این بت‌واره را خودمان از تو تراشیدیم. با هر استارت، با هر گل تو را بر کشیدیم، تا هم‌سطح و هم‌سنگ فرشاد و ناصر شوی، اما افسوس که قنات میرزا آغاسی تا قیامت بکنی به آب نمیرسی!  تو هم هر هر پیسی که  خواستی سر ما آوردی و عاقبت دست در پوست گردو و سرگردان، رهایمان کردی. بگو چه شد؟

چند فرسنگ فاصله است بین آن پسرک کم‌رویی که به نود رفته بود و نمی‌توانست در چشمان مجری چشم بدوزد با این رفیق نیمه‌راهی که زل می‌زند به صورت برانکو و می‌گوید تمدید نمی‌کنم!

اگر بگوییم پرسپولیس بخاطر حماقت حضرتعالی دو پنجره‌ی متوالی را محروم است و شاید در پایان دو سال کذایی شاکله‌ی این تیم شگفت‌انگیز بهم ریخته باشد، لابد شانه بالا می‌اندازی، شاید هم با آن لحن متکبرانه دوباره تکرار کنی که: دمُم گرم! اشتباه میکنی رفیق. دم «بوفون» کبیر گرم! و ندود و دل‌پیرو که پس از کالچوپولی تیمشان را تنها نگذاشتند. دم «گریزمان» گرم که پس از محرومیت اتلتیکو به پای تیمش ماند.

در نمک‌نشناسی‌‌ات که شکی نیست اما خودمانیم، ما هم کم مقصر نبودیم. مایی که بی‌جهت هر از راه رسیده‌ای را باد می‌کنیم و قبای پیوس و کرمانی‌مقدم می‌پوشانیم. غافل از آنکه در رهِ منزلِ لیلی که خطرهاست در آن، شرط اول قدم آن است که مجنون باشی! نه که کاسب باشی! این کاسبان حساب یک شاهی و صنار را دارند. این کفتر دو بونه‌ها که دلشان با ما نیست و با از ما بهتران است همان بهتر که بروند. ما هم باکمان نیست. صورتمان را با سیلی سرخ نگه میداریم اما باج به «بزرگتر تیم» نمی‌دهیم. گذر زمان بین ما قضاوت خواهد کرد که کدام‎مان بد کردیم.

کسی کو نیاموخت زآموزگار

بیاموزدش گردش روزگار

۶۴ ۲۱  
آی اسپورت
2018-01-08 16:55:00
نظر دهید

۲۱ نظر
میم
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۲
حتما خیریتی داشت ... که یادمون بیاد و یادمون باشد که باشگاه ها از بازیکنان بالاتر و والاترند! باشگاه ها متکی به بازیکن نباید باشند!‌ در نبود پیوس ها، مهدوی کیا ها هستند، در بی معرفتی طارمی ها، علیپور ها هستند و فردا روزی بعد از علیپور، جوانان دیگر!
از طارمی ها بابت زحمتشان به رسم هواداری و معرفت ممنونیم ولی به راه مان ادامه میدیم! بازیکن میاد و میره اما پرسپولیس میماند.

پ.ن: در این مدت که برانکو در پرسپولیس حضور داشت، هرکسی به هر خیالی که از پرسپولیس جدا شد، ضرر کرد.
Mn
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۱
خیلی خوب گفتین. از آدمها فقط نام نیک باقی میمونه طارمی ترجیح داد بجای نام نیک با دلارهای الغرافه خوش باشه
جواد
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۰۱
برو دعا کن مثل کنعانی زادگان نشی.
امید
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۰۴
آنقدر خوشحالم برای اینکه سایت . بعد از یک ماه تیتر زدن برای نرفتن طارمی . چوب خدا صدا نداره . یارو رو با دقت بازی از ترکیه برگردون دید هم محروم شدید هم طارمی پول رو زد بدن . هم وسط کار ول تون کرد رفت قطر . هم پولی به باشگاه نداد . مال حروم آخرش همین میشه
میم
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۴
البته یادتون رفت؛ باز به ربیع خواه گیر بدید! پرسپولیس به سربازهایی مثل ربیع خواه، امیری، انصاری، سید جلال حسینی، ماهینی و از این قبیل نیاز داره!
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۳۰
همونایی ک ربیع خواه ها رو ب پرسپولیس تحمیل میکنند باعث پرو بال دادن ب این اوسکل شده اند ... قول میدم دوباره میاد و دوباره همین شما هستید ک از آومدن همچین کثافتایی به به و چه چه میکنید غافل از باور واقعیات
محمد
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
توروخدا از ربیع خواه حمایت نکن
وقتی توی زمین هستش تیم دقیقا ده نفره هست. لطفا یه بار بیا استادیوم و از تو استادیوم بازی این بنده خدا رو دنبال کن تنها و تنها یه وظیفه داره اونم اسکورت کردن توپ هست. آقا اگه ربیع خواه بازیکن خوبیه حتما باید تیم بعدیش هم تیم خوبی باشه ولی بهت قول میدم این ادم از پرسپولیس بره تیم بعدیش شک نکن از لیگ یک هم نخواهد بود.
الان سید جلال اسطوره معرفت شد؟ نمیدونم چقدر با تیم در ارتباطی اما به عنوان کسی که بیش از 200بار رفتم استادیوم و از نزدیک سر تمرینات تیم میرم بهت میگم که پول پرست تر از سید جلال نداریم. اما نباید انکار کنیم که بهترین بازیکن حال حاضر ایرانه و بهترین مدافع ده سال اخیره. و خیلی هم متعصبه روی تیمی که توش بازی میکنه و واسش هم زیاد فرق نداره کجا بازی میکنه. توی سپاهان و سایپا و حتی ملوان هم همین بود.
اما از یه ریالش نمیگذره.البته حرفت رو درمورد انصاری و ماهینی قبول دارم اما وحید هم وقتی حاضر شد بیاد پرسپولیس که قبل قرارداد چک 750 ملیونی حسین هدایتی رو گذاشت تو جیبش.
پرسپولیسی
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۰۶
آقا محمد متاسفانه شما اصلا فوتبال نمی فهمی!
ربیع خواه توی زمین یکی از بهترین و با مسئولیت ترین بازیکن های تیم پرسپولیسه. این مشکل شماست که فکر می کنی فوتبال حالیته! البته شما مقصر نیستی، هرکسی فکر می کنه، یک پا برای خودش مربیه و می یاد اظهار نظر می کنه!
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۳۳
به پرسپولیسی :
عزیزجان چرا فکر میکنی محمد فوتبال نمیفهمه ولی تو میفهمی؟ جالبه که بهش میگی که ایرادش اینه که فکر میکنه یه پا مربیه و نظر میده در صورتی که خودت هم داری اون کارو بدتر انجام میدی!!
هر کسی میتوته نظر شخصیشو بده . با محمد موافقم که وقتی تو استادیومی کلا همه به حضور ربیع خواه غر میزنن و مورد پسند بازی نمیکنه . ربطیم به پست بازی نداره . همین کمال هم هافبک دفاعی بازی میکرد ولی همه از بازیش لذت میبردن . یا آندو تو اوجش یا کریم باقری ، استیلی و .... . اما به هر حال مربی بزرگمون آقای برانکو تشخیصش حضور این بازیکن تو ترکیبه و ما هم وظیفمونه بهش احترام بذاریم و میذاریم . تیم هم صدر جدوله پس حق اعتراض نداریم . اما حق نظر دادن داریم و کسی نمیتونه این حق رو بگیره . به امید ادامه موفقیت های پرسپولیس و رشد روز افزون ربیع خواه. #هرچی_برانکو_بگه
۴
Sorena
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۲
طارمی یه دندون لقی بود که کندیم انداختیم دور من به عنوان یه پرسپولیس هیچ وقت این ناز کردن و ضربه زدن به تیم و خیانت کردن رو فراموش نمیکنم و نمیبخشمش طارمی هیچی نبود با پرسپولیس کسی شد واسه خودش حالا با این کاراش ثابت کرد که هیچی نیست برو دیگه به پرسپولیس برنگرد هیچ وقت منتظرت نمیمونیم
ali
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۵۰
پارسال که به هوادارا و باشگاهتون پشت کرد بدترین موقع نقل و انتقالات ول کرد رفت هم همین حرفا رو میزدید. ولی وقتی برگشت اینقدر پرروش کردین که بدتر از دفعه قبل گذاشت تو کاسه باشگاه. هم باعث محرومیت شد هم با علم به اینکه باشگاه از نقل و انتقالات محرومه ول کرد رفت. تقصیر خودتونه
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۳۸
Ali اونوقت که اسطورتون فرهاد مجیدی نیم فصل پیچوندتون رفت همین الغرافه و وقتی برگشت شد اسطورتون تقصیر کی بود؟ شماها آخرین نفرید که در این مورد حرف بزنید .
۹
shahab.ir
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۳۶
طارمی یکی مثل علی دایی هستش هرچی منفعتش و پول باشه همون طرف
۱
ایمون زاید
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۵
متاسفم که اینو میگم
حدسم اینه طارمی بدلیل مصدومیت جام جهانی رو از دست میده
حمید
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۳۰
خب چرا متاسفی؟ من یکی که خوشحال میشم.
مارال
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۰۸
نه از دست نمیده .
۲
عمرعبدالرحمان العراقی
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
شرش کم.درسته تجاوزش به کیسه کشا هیچ وقت از اذهان پاک نمیشه ولی هرچه سریع تر باید دکمشو میزدیم.اینم رفت پی سرنوشتش همون طور که رضاییان و حقیقی و پولادی و نوری و سروش رفتن.ولی الان اونا کجان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خاطره بازی با الهلال: عمر خریبین و پنالتی چیپ
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۳۵
آقا خی میخواد بره! زوره؟؟؟ عجب ها؟ بمونه که چی بشه؟؟
مقصر اصلی محرومیت مدیران وقت هستند نه مهدی!
این به جای دستت درد نکنه است؟؟؟؟
خخخخخخخخخخخ
&
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۰
سه تو پرسپولیس بود و از فرش به عرش رسید؛ دوسال عنوان اقای گلی و رسیدن به پیراهن تیم ملی افتخاراتی که خیلی از بازیکنان دنبالش هستن ولی ایشون با سه سال بازی تو پرسپولیس بهش رسید حالا هم رفت به سلامت ولی ای کاش داداش جونش مصاحبه نمیکرد و نمیگفت هوادارا بهش بد کردن !!!!! باور میکنید ؟؟؟؟؟؟ ادم های کوچک تصمیمات کوچک هم میگیرن فقط ای کاش شرش دیگه گریبان ما رو نگیره
۵
آنتی شومن
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۱۳
هرررررررری شارلاتان
مسعود
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۲۳
یه پیشنهاد به ای اسپورت های عزیز : برای رفتن طارمی و یتیم شدن تیم پرسپولیس ، یه روبان سیاه بالای سمت راست سایت بزنید .
به ولله اگه فردا این طارمی برگرده ده مطلب درباره غیرت و مردانگیش میزنید. یه دفعه دق نکنید که رفتی . از روری که برانکو گفت طارمی میخواد بره هر روز توی سایتون سه الی چهار مطلب به طارمی تختصاص داده بودید. آخرش که روی سرتان ....بله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر