فهرست
آرسنال-چلسی؛ حاکم لنـدن در سال جدید
آرسنال-چلسی؛ حاکم لنـدن در سال جدید

آرسنال-چلسی؛ حاکم لنـدن در سال جدید

آی‌اسپورت- تیم‌های مطرح شهر لندن کار خودشان در لیگ برتر انگلیس را در سال 2018 با جدال حساسی که مقابل هم خواهند داشت، آغاز خواهند کرد. آرسنال و چلسی امشب از ساعت 23:15 در ورزشگاه امارات به مصاف هم خواهند رفت و امتیازهای این دیدار می‌تواند تأثیر زیادی در جایگاه پایان فصل 2 تیم داشته باشد.

آرسنال‌‌؛ بهترین فرصت برای بازگشت

ماه دسامبر برای توپچی‌ها با شکست برابر یونایتد آغاز شد اما به تدریج تیمِ آرسن ونگر باخت را فراموش کرد. آخرین ماه سال 2017 آرسنال در بازی‌های فشرده شکست نخورد اما از 6 بازی اخیر فقط 2 بازی را برده و 4 تساوی به معنی از دست رفتن 8 امتیاز برای این تیم بوده است. هنوز اعتراض‌ها به ونگر شدت نگرفته و اگر در بازی‌های بزرگ مثل جدال امشب برابر چلسی تیمش ناکام باشد، باز هم شعار «ونگر برو بیرون» از سر گرفته خواهد شد. فعلاً آرسنال در رده پنجم بیشتر خط پایین رفتن را حس می‌کند تا اینکه شانس بالا رفتن در جدول را داشته باشد.

چلسی‌‌؛ جهش در جدول

آنتونیو کونته متوجه شد هر فصل لیگ برتر انگلیس با فصل قبل تفاوت زیادی دارد. این فصل تغییراتی در ترکیب چلسی داد که تیمش را از کورس قهرمانی عقب انداخت. اگرچه سیتی هم آن‌قدر خوب بوده و فاصله ایجاد کرده که حتی اگر چلسی همان تیم خوب فصل قبل هم بود شاید صدرنشین نمی‌شد. در 5 بازی اخیر آبی‌های لندن 4 برد کسب کرده‌اند و با توجه به تزلزل منچستریونایتد تا رده دوم هم بالا آمده‌اند. حالا برای کسب عنوان نایب‌قهرمانی با شیاطین‌سرخ رقابت خواهند داشت. کونته در اولین بازی سال 2018 تیمش را در میدانی هدایت خواهد کرد که فصل قبل تیمش با 3 گل در آن شکست خورد و در پی جبران است.

مصدومان و محرومان

مسعود اوزیل، لورن کاسیلنی، ناچو مونرئال، اولیویه ژیرو، آرون رمزی، سئاد کولاشیناتس و سانتی کاسورلا مصدومان پرتعداد آرسنال هستند. داوید لوئیز و چارلی ماسوندا هم آسیب‌دیده‌های چلسی هستند که به بازی برابر آرسنال نخواهند رسید.

آخرین جدال

بازی رفت چلسی و آرسنال در ورزشگاه استمفوردبریج با تساوی بدون‌گل تمام شد.

آمار بازی

51) در 51 مسابقه لیگ برتری بین آرسنال و چلسی، توپچی‌ها 19 برد کسب کرده‌اند و آبی‌های لندن 17 مرتبه حریف را شکست داده‌اند. 15 بازی هم با نتیجه مساوی تمام شده است.

6) آرسنالی‌ها شانس دارند پس از 6 سال در هر 2 بازی رفت و برگشت لیگ برتر برابر چلسی بدون باخت بمانند.

5) از زمانی که آرسنال به ورزشگاه امارات آمده هیچ تیمی به اندازه چلسی و منچستریونایتد آنها را در خانه نبرده است. چلسی در این ورزشگاه 5 برد داشته.

19) توپچی‌ها 19 فصل پیش آخرین مرتبه در 2 دیدار رفت و برگشت از چلسی گل نخوردند.

14) چلسی با 14 گل خورده پس از سیتی دومین خط دفاعی خوب لیگ را در اختیار دارد.

ترکیب احتمالی دو تیم

آرسنال: چک، چمبرز، مرتساکر، مصطافی، بیرین، الننی، ژاکا، نیلس، سانچس، ولبک و لاکازت

چلسی: کورتوا، آسپلیکوئتا، کریستیانسن، رودیگر، زاپاکوستا، فابرگاس، کانته، باکایوکو، آلونسو، آزار و موراتا

خبر ورزشی

 

۲    
آی اسپورت
2018-01-03 15:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر