فهرست
ادعای استیلی؛ استراتژی ما اشتباه نبود
ادعای استیلی؛ استراتژی ما اشتباه نبود

ادعای استیلی؛ استراتژی ما اشتباه نبود

آی اسپورت – حرف و حدیث پیرامون بازی دیروز تیم امید ایران مقابل میانمار و باخت 2-0 مقابل این تیم همچنان ادامه دارد. شاگردان کرانچار به گفته حمید استیلی مدیر تیم امید، رفتند تا صدرنشین گروه نشوند اما عربستانی هم بیکار ننشستند تا در نهایت، ایران، هم به میانمار ببازد و هم مجبور شود در دور بعد مقابل کره جنوبی قرار بگیرد. تصمیمات مسئولان تیم امید برای این بازی با انتقادات اهالی فوتبال مواجه شد اما حمید استیلی در گفتگو با ورزش 3 از این تصمیمات دفاع کرده است. صحبت‌های او را بخوانید:

  • استراتژی ما این بود که در گروه صدرنشین نشویم و این به خاطر قدرت تیم کره جنوبی بود. این تیم با بازیکنان زیر 23 سال در جاکارتا حضور دارد و در ترکیب از 3 بازیکن لژیونر بهره می‌برد که یکی از آنها ستاره تیم تاتنهام است. به واقع عقل و منطق حکم می‎کرد ما راه ساده‌تری را برای ورود به مرحله بعدی بازی‌ها انتخاب کنیم. شاید این تصمیم به مذاق برخی خوش نیامده باشد اما در فوتبال باید گاهی اوقات تصمیماتی بگیرید که بر خلاف میل باطنی باشد. در جام جهانی 2018 و در بازی انگلیس و بلژیک دیدید که تیم انگلیس با تیم دوم خود وارد میدان شد و تصمیم گرفته بود در گروه خود دوم شود تا مسیر ساده‌تری را برای رسیدن به جام طی کند. ما بر همین اساس در بازی با میانمار بازیکنان یک اخطاره خود را به میدان نفرستادیم تا شاهد محرومیت آنها در بازی‌های بعدی نشویم. همان طور که اشاره کردم هدف ما این بود مسیر مطلوب‌تری را طی کنیم.
  • من بعد از بازی نقدها و انتقادهایی که از تیم ملی امید شده بود را خواندم. واکنش خیلی از فوتبالی‌ها تند بود اما باید قبول کنیم استراتژی که ما انتخاب کردیم اشتباه نبود. هر چند عربستان در بازی با کره شمالی به گونه‌ای بازی کرد که تدبیر ما به ثمر ننشیند. من در مورد تیم عربستان حرفم را تکرار می‌کنم. این تیم وقتی در دقایق ابتدایی بازی با کره شمالی دو گل خورد بدین معنی بود که نمی‌خواهد فوتبال جوانمردانه را رعایت کند. در حالی که ما در برابر میانمار تصمیم گرفته بودیم با احتیاط فوتبال کنیم و در نهایت در گروه خود دوم شویم. به هر صورت در تاریخ فوتبال شاید برای من و حتی کرانچار اولین بار بود تصمیمی گرفته بودیم که بر خلاف میل باطنی ما بود و می‌دانستیم تبعات سختی را به دنبال دارد. خب همان طور که اشاره کردم تنها هدف ما این بود در ادامه مسیر راحت‌تری را انتخاب کنیم و پله به پله جلو رویم. شاید از نظر بعضی‌ها این تصمیم اشتباه بوده باشد اما باید به تیم ملی احترام بگذاریم. نمایش ما در برابر عربستان و کره شمالی خوب بود و حالا همه هم و غم ما این است که در بازی با کره جنوبی شکست در برابر میانمار را جبران کنیم.
  • در تمرین ریکاوری تیم با بچه‌ها صحبت کردیم. شرایط روحی و روانی تیم خوب است و برای بازی با کره جنوبی آماده می‌شویم. دوست داریم خبرهای خوبی از تهران برای ما مخابره شود و پالس‌های مثبتی برای ما فرستاده شود. صرف نظر از بازی‌های تیم ملی در جام جهانی این مهم‌ترین بازی تیم ملی در سال اخیر است. کره‌ای‌ها به دلیل شکست‌های متعددی که در برابر ما داشته‌اند برای انتقام جلوی ما قرار خواهند گرفت. آنها تیم خوبی هستند. شرایط سنی‌شان از ما بهتر است و همان طور که اشاره کردم در ترکیب سه بازیکن لژیونر دارند که یکی از آنها در تیم تاتنهام ستاره است. با این حال تیم ما با همه توان آماده این بازی است. به ضرس قاطع همه تلاش کادر فنی تیم ملی امید بر این است که در بازی با کره بهترین نمایش را داشته باشیم. الان ما با واقعیت بازی با کره جنوبی کنار آمده‌ایم و آماده این بازی سخت می‌شویم. تیم ملی امید در حال حاضر نیاز به روحیه دارد تا برای بازی با کره جنوبی جان تازه‌ای بگیرد.
  • تیم امید ایران تازه شکل گرفته است و هدف اصلی ما صعود به المپیک است. از ابتدا هم نیت از حضور ما در این بازی‌ها کسب تجربه برای صعود به المپیک بوده است. فراموش نکنید چند بازیکن اصلی ما از جمله امید نورافکن و رضا شکاری هم دراین بازی‌ها حضور ندارند اما آنها برای مقدماتی المپیک به جمع ما اضافه می‌شوند. تیم ما با بازیکنان زیر 21 سال در این بازی‌ها حاضر است و باید نگاه‌ها و نقدها کمی منصفانه‌تر باشد و یک بار دیگر تکرار می‍کنم هدف اصلی ما صعود به المپیک است.

 

  ۴  
آی اسپورت
2018-08-21 14:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
محمدعلی
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
خدایی این استیلی خیلی پرو و عوضیه این ادم چقدر میتونه وطن فروش و کثیف باشه که لکه ننگ تاریخ فوتبال ایران رو توجیه کنه اون هم به شکل احمقانه واقعا شرم بر مسئولین فدراسیون فوتبال
رضا
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۰۸
یعنی نابغه تر از استیلی نداریم . باید جواب پس بده ایشون چه کاره هستن تصمیم میگیرن ایران ببازه؟!!باید ۱۰ میلیارد جریمش کنن .
پوريا
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۳
شما آبروي فوتبال ايران رو بردين جناب استيلي و تيم خودتونو نابود كردين ، نه تنها نتونستين به هدفتون برسيد بلكه الان از كره يه غولي ساختين براي بازيكناتون كه بعيد ميدونم ديگه بتونن بازي معمولي خودشونو هم انجام بدن جلو كره . بعد جالب اينجاست كه ميگيد عربستان فوتبال جوانمردانه رو رعايت نكرده . شما اينكارو كردين ؟
خيلي وقته تاريخ مصرف شما تو فوتبال تمام شده حميد خان استيلي . با يه استعفا همه رو خوشحال كنين ...
۱
امید از تفت
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۵۳
تصمیم درستی بود آقای استیلی. غرض ورزان از جای دیگه می سوزند و می خواهند تیم امید را خراب کنند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر