فهرست
نگرانی روز: فردایِ پریموف‌ها
نگرانی روز: فردایِ پریموف‌ها

نگرانی روز: فردایِ پریموف‌ها

 آی اسپورت- محرومیت استقلال و تراکتورسازی از حضور در نقل و انتقالات و ضربه‌های بزرگ و جبران‌ناپذیری که به برنامه‌های هر دو باشگاه برای نیم‌فصل دوم لیگ برتر وارد شده، موجباتِ انتقاد از سهل‌انگاری‌های کادر مدیریتی هر دو باشگاه را فراهم آورده است اما همه سرزنش‌ها، نباید معطوف به مدیران فعلی دو باشگاه و بی‌توجهی آن‌ها در پرداخت مطالباتِ گذشته تیم‌ها باشد. هم در استقلال و هم در تراکتورسازی، شکایتِ منجر به محرومیت از سوی فیفا، مربوط به یکی از بازیکنانی می‌شود که توسطِ مدیران پیشین خریداری شده‌اند. مهره‌هایی به شدت بی‌کیفیت که هیچ چیز به این باشگاه‌ها اضافه نکردند اما چیزهای زیادی از استقلال و تراکتور گرفتند.

این اولین بار نبود که فیفا، باشگاه‌های ایرانی را به خاطر پرداخت‌نکردن مطالبات بازیکنان خارجی نقره‌داغ کرد و بدون تردید، آخرین بار نیز نخواهد بود که این نهاد در مقابل بدقولی تیم‌های ایرانی می‌ایستد. شاید شوکِ این دو محرومیت اما موجب شود که مدیران ایرانی برای پرداختِ دستمزد معوقه بازیکنان‌شان مصمم شوند. این اتفاق اما به تنهایی کافی نخواهد بود و قدم بزرگ‌تر، بریدنِ پای بازیکنان خارجی بی‌کیفیت از لیگ برتر است.

قشر هميشه فعالِ دلال، از كوچكترين فرصت‌ها براي تزريق خارجي‌هاي بي‌كيفيت به باشگاه‌هاي ليگ‌برتري استفاده مي‌كند و تاسف‌بار است كه در همه اين باشگاه‌ها نيز افرادي وجود دارد كه به خاطر منافع شخصي، روندِ خيانت‌گونه اين خريدها را برقرار مي‌سازند. خريدهايي كه مديران باشگاه‌ها حتي رغبتي براي پرداخت دستمزدشان ندارند. باشگاه‌هاي وطني، تا امروز بازنده تكِ تكِ پرونده‌هاي مالي فيفا بوده‌اند اما باز هم دست از امضاي قرارداد با مهره‌هاي افتضاحِ خارجي برنمي‌دارند. مهره‌هايي كه روي نيمكت مي‌نشينند و بدون آن‌كه براي تيم به ميدان بروند، ضررهاي هنگفتي به تيم‌هاي‌شان مي‌زنند. پريموف‌هاي امروز، قاتلان خاموش باشگاه‌ها در دادگاه‌هاي فردا هستند.

 

۲ ۴  
آی اسپورت
2017-02-04 16:29:00
نظر دهید

۴ نظر
علیرضا
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۳۶
هیچی پیدا نکردید گیر بدید حالا خیال بافی میکنید. خخخخخخخخخخخخخخ
۴
فرحان روستای خسروی عربخانه بیرجند
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۵۱
حلال مشكلات خصوصی سازی
۱
امید از تفت
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۴۰
کجا هست این عربخانه بیرجند!؟ بیشتر از خودت و سرزمینت توضیح بده
۱
پول
يكشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۲۳
بدین تا آی اسپورت ازتون تعریف بکنه :))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر