فهرست
آمار لیگ یک؛ 72 درصد تیم‌ها با  29 مربی!
آمار لیگ یک؛ 72 درصد تیم‌ها با 29 مربی!

آمار لیگ یک؛ 72 درصد تیم‌ها با 29 مربی!

آی اسپورت - لیگ دسته یک به هفته بیست و یکم رسیده و هنوز نیمکت‌های لرزان این رده از فوتبال ایران قربانی می‌گیرد! 13 تیم از 18 تیم حاضر در این رقابت‌ها با توجه به نتایجی که گرفتند سرمربیان خود را تغییر داده‌اند. متعاقبا این تغییرات فقط به خاطر نتایج ضعیف است ولی در یک مورد اوضاع فرق می‌کرد و سرمربی راه‌آهن به‌دلیل مشکلات مالی و آشفتگی باشگاه خودش از ادامه حضور در این تیم خودداری کرد.

وقتی به آمار تعویض مربیان تیم‌ها نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم 72 درصد از تیم‌ها سرمربیان خود را تغییر داده‌اند. این یعنی اینکه نیمکت مربیان در لیگ یک به هیچ‌وجه حاشیه امنیت ندارد. برعکس لیگ‌برتر که شاهد تغییرات خیلی کمتری هستیم و در این رده که سطح اول فوتبال ایران به حساب می‌آید شاهد ثبات بیشتری بر روی نیمکت‌ها هستیم. در لیگ‌برتر 4 تیم مربیان خود را تغییر داده‌اند آن هم توانسته نوزدهم و این یعنی 22 درصد نیمکت‌ها تغییر کرده‌اند. با یک نگاه کوچک و اجمالی متوجه می‌شویم در لیگ یک 50 درصد بیشتر شاهد تغییر هستیم.

یک نگاه دیگر به لیگ یک نشانگر این است که برخی از تیم‌ها که تغییر مربی داشته‌اند فقط به یک بار اکتفا نکرده‌اند بلکه بیشتر از دو بار سرمربی عوض کرده‌اند مثل تیم‌هایی چون استقلال اهواز با پنج تغییر، نفت‌ مسجدسلیمان دو تغییر، خیبر خرم‌آباد دو تغییر، راه‌آهن تهران سه تغییر، اکسین البرز دو تغییر و نساجی قائمشهر هم دو تغییر بر روی نیمکت خود داشته‌اند! نیمکت‌های لیگ یک بسیار لرزان است و به هیچ‌وجه نمی‌شود ثبات را در آنجا دید و باید گفت 34 مربی برای 18 تیم تاکنون مربیگری کرده‌اند!

 

روزنامه گل

     
آی اسپورت
2017-01-30 12:38:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر