فهرست
گزارش روز: ‌آقایی نوله با آغاسی
گزارش روز: ‌آقایی نوله با آغاسی

گزارش روز: ‌آقایی نوله با آغاسی

آی‌اسپورت- تا همین چند روز پیش شایعه بود ولی از همین حالا دیگر رسمی و كاملاً درست است: نواك جوكوویچ قرار است با اندره آغاسی، اسطوره سابق دنیای تنیس همكاری كند و این دو از همین گرنداسلم پیش‌رو در فرانسه همكاری‌شان را به صورت جدی با هم آغاز خواهند كرد. این خبری بود كه خود جوكوویچ پس از یك ناكامی دیگر در تورنمنت‌ها داد‌؛ به طور مشخص بعد از شكست در فینال مسترز رم مقابل زفرف (6 بر4 و 6 بر3). این دو در شرایطی كارشان را از یك‌شنبه هفته آینده شروع خواهند كرد كه روی‌هم‌رفته 20 قهرمانی در گرنداسلم‌ها دارند و از لحاظ وزن افتخار در جایگاه بسیار رفیعی قرار گرفته‌اند.

همین دو هفته پیش بود كه جوكوویچ، مرد شماره 2 تنیس دنیا، در اقدامی عجیب همه اعضای كادر فنی‌‌اش را از كار بركنار كرد‌؛ در رأس همه آنها ماریان وجدا كه از سال 2006 تا دو هفته پیش به عنوان مربی با او همكاری می‌كرد. برای حضور در دو تورنمنت مادرید و رم، جوكوویچ خودش به تنهایی و بدون مربی در تورنمنت شركت كرد و فقط اعضای نزدیك خانواده را به همراش داشت. او زمانی كه عذر كادر فنی‌‌اش را خواست گفت كه به زودی كارش را با یك «سوپرمربی»، یكی مثل همان بوریس بكر كه انتهای سال 2016 از او جدا شد، شروع خواهد كرد.

نواك البته در این چند سال گذشته نشان داده سطح فنی بالایی دارد و حالا بیشتر به دنبال مربی‌ای می‌گردد كه از لحاظ روحی او را آماده كند و بتواند دوباره اعتماد به نفس از دست رفته را به او برگرداند‌؛ حالا این كاریزما را در آندره آغاسی دیده و به جستجویش برای انتخاب یك سوپرمربی در دنیای تنیس پایان داده است. البته پیش از جوكوویچ تنیس‌بازان دیگری هم بوده‌اند كه كاری مشابه انجام داده و نتیجه هم گرفته‌اند؛ اندی رادیك نمونه بارزش است. این تنیسور آمریكایی سال 2006 از روزهای خوبش فاصله گرفت و بعد به سراغ جیمی كانرز یكی از اسطوره‌های قدیمی دنیای تنیس رفت‌؛ كیمیاگری كانرز در همان بازه جواب داد و درست در ماه‌های نخست همكاری، اندی رادیك دوباره به روزهای خوبش بازگشت.

جوكوویچ روز یك‌شنبه بعد از فینال مسترز رم كه به زفرف آلمانی-روس باخت به این مورد اشاره كرد كه همكاری‌‌اش را از راه دور، چند وقتی می‌شود كه با آغاسی شروع كرده است: «من در هفته‌های گذشته قبل از هر بازی‌ام با آغاسی صحبت می‌كردم و فضای خوبی هم بین ما شكل گرفته است». البته از قرار معلوم هم جوكوویچ و هم آغاسی از یكدیگر خواسته‌اند برای شناخت بهتر زمان بیشتری به یكدیگر بدهند. جوكوویچ می‌گوید: «فعلاً كه آغاسی در تورنمنت پاریس حضور خواهد داشت و بعد تصمیم می‌گیریم كه برای آینده چه كاری كنیم. ضمن اینكه ما برای طولانی‌مدت با هم به توافق نرسیده‌ایم؛ فعلاً فقط بحث بر سر این است كه همدیگر را بشناسیم. در رولان گروس هم قرار نیست او تمام و كمال حضور داشته باشد و فقط كمی برایم وقت می‌گذارد. همان‌طور كه گفتم باید ببینیم بعداً چه می‌شود. ما هر دو بی‌صبرانه منتظر كار كردن با یكدیگریم و منتظریم ببینیم این همكاری چه سرانجامی دارد».

حالا چه آغاسی تمام‌وقت و چه پاره‌وقت كنار جوكوویچ باشد از همین حالا باید منتظر ماند تا تحول نواك جوكوویچ در دنیای تنیس شروع شود‌؛ او سال گذشته بعد از همین رقابت‌های رولان گروس در فرانسه بود كه سیر نزولی‌‌اش شروع شد و رفته رفته تمام انگیزه‌هایش برای جنگیدن را هم از دست داد.

 سجاد فیروزی/ خبرورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-05-24 20:27:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر