فهرست
بست؛ سردمدار اسطوره‌های نابودشده!
بست؛ سردمدار اسطوره‌های نابودشده!

بست؛ سردمدار اسطوره‌های نابودشده!

آی اسپورت - امروز زادروز اسطوره فقید باشگاه منچستریونایتد، جرج بست کبیر هست.او خاص بود؛ خاص تر از آنکه بتوان در موردش جمله ای یا متنی نوشت. هرگز شبیه او فوتبالیستی در تاریخ نیامد که هم خوش بگذراند هم نابود نشود!!!!

وقتی از کلمه خوش گذرانی و در نهایت نابودی حرف می زنیم برزیلی های بسیاری در ذهنتان مرور میشوند، برزیلی های بزرگ از رونالدو تا آدریانو که سردرمدار نابود شده هاست. اما بست بست بود. حتی در خوش گذرانی هایش. اول سلبرتیِ تاریخ فوتبال که فوتبالش با پله و مارادونا مقایسه میشد و زندگیش بشکل یک بازیگر کلاسیک دهه 50 و 60 سینمای جهان. هر روز عکس های بسیار در تبلیغات ها و هر روز سپری کردن وقتش با دختران زیبا که مجذوب مرد شماره 11 و بعدها شماره ی 7 منچستریونایتد شده بودند.

به بهانه زادروز جرجی؛ 13 نقل قول از زبان خودش را که نوع زندگیش را بیشتر توصیف می کند برایتان بازگو می کنیم:

1- در مورد فسق و فجور: 1969 زنان و الکل را ترک کردم - آن بدترین 20 دقیقه ی عمرم بود.

2- در مورد مرگ: من دلم برای خیلی چیزها تنگ میشود... کانادا، بریتانیا و جهان.

3- معروف ترین نقل قول او: من بسیار برای مشروبات الکلی، پرندگان و ماشین های سریع خرج کردم؛ و بقیه پول هایم را تلف کردم.

4- بهترین در دو دنیا: اگر به من بگویید بین نابود کردن 4 نفر و بعدش گل زدن از 30 یاردی به لیورپول و زندگی با زیباترین زن جهان یکی را انتخاب کن؛ باید بگم واقعا سخته. ولی من هر دو رو تجربه کردم.

5- در مورد بکام: او نمی تواند با پای چپش شوت بزند، نمی تواند هد بزند، نمی تواند تکل بزند و یا گل های زیادی بزند. بغیر از اینها او عالیست.

6- در مورد کیگان: او خیلی خیلی خوش شانس بود. بازیکن متوسطی که زمانی بازی می کرد که فوتبال شخصیتی نداشت.

7- در مورد کریستیانو: بازیکنان کمی بودند که جرج بست جدید خوانده شدند ولی این بار اول است که می توان این مقایسه را انجام داد.

8- در مورد گازا: یک بار گفتم آی کی یوی گسکویین از شماره پیراهنش هم کمتر است، او از من پرسید. آی کی یو چیه؟

9- در مورد پله: پله مرا بزرگترین بازیکن تاریخ فوتبال دانسته و این بزرگترین احترام در زندگی من است.

10- در مورد فوتبالیست های حال حاضر: فوتبالیست های کنونی میلیونرهای 22 و 23 ساله هستند.  بیشتر و بیشتر آنها خارج از فوتبال به دنبال چیزی می گردند که برایشان انرژی و انگیزه باشد، مواد یا الکل. من انگیزه ام را از خود فوتبال بدست می آوردم.

11- بهترین گل چگونه است؟: من همیشه آرزو داشتم گلر را دریبل کنم. توپ را روی خط بکارم و بعد با زانو روپایی بزنم و با سر آن را تبدیل به گل کنم. یک بار هم در فینال 1968 کاپ اروپا در مقابل بنفیکا تا نزدیکی های این آرزو رفتم. گلر را کشتم و اما تصمیم گرفتم آن کار را نکنم. فکر کنم مربی سکته زده بود.

12-حقیقت گویی: در 1984 بخاطر رانندگی در حالت مستی دستگیر شدم: مثل این بود که یک شوالیه به باد بره

13- در مورد میراثش: همه وقتی من بمیرم تمام اتفاقات مزخرف را فراموش خواهند کرد و فقط فوتبال را به یاد میاورند. اگر حتی یک نفر هم مرا بهترین فوتبالیست بداند برای من کافیست.

۶ ۱  
آی اسپورت
2020-05-23 01:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امراله مهماندوست
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، ۲۰:۰۹
اینجانب ازعشایر بنکوی عرب تیره ایگدر طایفه عمله ایل قشقایی هستم که از طرف پدر بزرگ خان محلی (درزمان احمد شاه قاجار) و پدر خان محلی (رضا شاه پهلوی) و خود خان محلی (محمد رضا شاه پهلوی) به جد اینجانب و پدر بزرگ اینجانب و پدراینجانب ظلم نموده اند که درنهایت به شخص اینجانب ظلم نموده اند. کلاس اول ابتدایی (قبل از انقلاب) خانم گشاده رو یا زیبا که احتمالا از اهالی شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بودند که خیلی مختصر اما با توجه به قدرت سرکوب حکومت شاهنشاهی حاکم بر کشور ایران احتمالا تمام توان ایشان بوده است اینجانب را با مرحوم آیت الله موسوی خمینی (امام خمینی) و کاری که می خواهد انجام دهد (انقلاب اسلامی) آشنا کردند اما ازاول انقلاب تا کمی قیل ازهم اکنون درشهرهای خنج و کلان شهر شیراز و شهرجدید صدرا بسیجی فعال بوده ام حدود بیش از دو سال داوطلبانه از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلاامی درخط مقدم دفاع مقدس از جنوبی ترین محور مرزی کشور تا غربی ترین محورمرزی کشور در دفاع مقدس حضوری فعال داشته ام حدود یکسال به عنوان وظیفه ای که صد درصد داوطلبانه بوده از طرف کمیته انقلاب اسلامی (لشکر 28 روح الله) درخط مقدم محورهای مرزی جنوب کشورحضوری فعال دردفاع مقدس داشته ام ازاول دفاع مقدس تا پایان آن چند باری تا مرز اسارت و شهادت پیش رفته ام اما جانبازی (با سه بارمجروحیت) دردفاع مقدس نصیبم شده است که دلیل عدم حضورم درسوریه برای دفاع ازحرم می باشد با این سابقه طولانی که به شرح فوق درزندگی خود فعالیت هایی برای استحکام حکومت جمهوری اسلامی ایران داشته ام حال می گویم که تمام کارهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران می گوید برای ایثارگران درکشورایران انجام داده است تبلیغات دروغین دولتی است برای مثال اینجانب اشتغالم را در ... مدیون شخص آقای ... هستم نه ایثارگربودنم خیلی دوست دارم تا محلی پیدا شود تا موارد دیگری را بنویسم و منتشر شود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر