فهرست
نقشه ژاوی و گابی برای پرسپولیس
نقشه ژاوی و گابی برای پرسپولیس

نقشه ژاوی و گابی برای پرسپولیس

آی اسپورت - السد تجربه بازی در آزادی را دارد، همان تجربه‌ای که پایان خوشی داشت، اما بد شروع شد. آن‌ها تحت تأثیر فضای ورزشگاه، بازی مقابل استقلال را پراشتباه شروع کردند و یک گل هم از خودشان خوردند، گلی که روی یک پاس به عقب ساده، با اشتباه دروازه‌بان تیم قطری رقم خورد، اما هر چه از بازی گذشت، آن‌ها راحت‌تر با فضای ورزشگاه کنار آمدند و راحت استقلال را بردند.

حالا السد یک بار دیگر در آزادی بازی می‌کند و این‌بار یک گل هم از پرسپولیس عقب است. یعنی بازی تهران صفر- صفر شروع نمی‌شود. آن‌ها امروز اولین و آخرین تمرین‌شان را در آزادی برگزار می‌کنند تا برای بازی فردا آماده باشند. حرف‌های دیروز گابی که از تجربه بازی آزادی حرف زده، نشان می‌دهد آن‌ها از بازی در این ورزشگاه هراس دارند و جو استادیوم ذهن‌شان را به شدت مشغول کرده است.

باور کردنی نیست یکی مثل گابی که در بزرگ‌ترین ورزشگاه‌های جهان بازی کرده، از بازی در آزادی بترسد. او این حرف‌ها را می‌زند تا همبازیانش را نسبت به بازی تهران حساس کند. گابی و ژاوی می‌خواهند جلوی تکرار اشتباهاتی که همبازیان‌شان مقابل استقلال داشتند را بگیرند تا السد دقایق ابتدایی را به سلامت پشت سر بگذارد.

السد این بار سیاستمدارانه به تهران می‌آید، اما طرف مقابل، پرسپولیس هم بی‌سیاست نیست. اگرچه برانکو واقعاً دست خالی مانده و از لحاظ مهره با کمبود مواجه است، ولی طی مراحل قبلی نشان داده چه قابلیت‌هایی دارد و چگونه می‌تواند همه چیز را به نفع خودش عوض کند. برانکو طی روز‌های اخیر هم پرسپولیس را از لحاظ فنی و روحی برای این بازی بزرگ آماده کرده است.

از اردوی پرسپولیس خبر می‌رسد سرخپوشان با استراتژی متفاوتی برای این بازی آماده شده‌اند. آن‌ها می‌خواهند از فشار تماشاگری که دارند، به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. هواداران در واقع بخشی از تاکتیک برانکو هستند. این را می‌توان از تأکید‌های سرمربی پرسپولیس که می‌گوید طرفداران باید مثل بازی با الدحیل از تیم حمایت کنند، حدس زد.

برانکو فردا در آزادی فقط ۱۱ بازیکن داخل زمین ندارد و مهره‌هایی هم روی سکو خواهد داشت. او که بازی رفت را در شرایط نابرابر و البته ناباورانه برد و ثابت کرد کارش را خوب بلد است، این‌بار هم در جنگ نابرابر با تیم پرستاره السد، تاکتیک جالبی به کار می‌بندد و تمامی تماشاگران حاضر در آزادی را هم به بازی می‌گیرد.

فوتبالی

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2018-10-22 18:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
مجتبی
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۰۰
اینیستا و بوسکتس ودایوید ویلا هم بیارن بازم جلوی اراده و خواست شیر بچه های ایرانی بازنده هستن
۳
مجتبی
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۰۰
اینیستا و بوسکتس ودایوید ویلا هم بیارن بازم جلوی اراده و خواست شیر بچه های ایرانی بازنده هستن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر