فهرست
نگرانی منصوریان؛ بخش حقوقی می‌دانست
نگرانی منصوریان؛ بخش حقوقی می‌دانست

نگرانی منصوریان؛ بخش حقوقی می‌دانست

آی‌اسپورت- سرتاسر سه‌شنبه برای هواداران استقلال با بهت و تعجب و البته عصبانیت گذشت. محرومیت از نقل و انتقالات زمستانی، در حالی که آندو، جپاروف و روزبه چشمی برای تقویت تیم نیمه‌جان منصوریان جذب شده بودند. سرمربی آبی‌ها در مصاحبه با سایت باشگاه درباره این اتفاق شگفت‌انگیز حرف زده است.

ضعف مدیران گذشته: 5 سال است این بازیکنان در فیفا پرونده متعدد دارند.خیلی سرسری و راحت به قضایا نگاه می‌کنیم. چرا مسئولین این 4 سال یک بار نیامدند بنشینند به خودشان بگویند که با این روند به هواداران لطمه زده می‌شود. مدیران 4 سال اخیر استقلال یک بار آستین بالا نزدند که قرارداد محکم حقوقی با بازیکنان امضا کنند. چرا این بازیکنان بعد از رفتن،؛همه می‌توانند مدعی باشند و همه کارشان به دادگاه کشیده می‌شود؟ باشگاه‌هایی در لیگ برتر داریم که بازیکن خارجی می‌گیرند اما هیچ پرونده‌ای در فیفا ندارند. همه مسائل را به فیفا و کنفدراسیون نسبت می‌دهند. ساموئل از چند سال پیش مبلغ هنگفتی طلب دارد، هلمکه طلب دارد، ردی طلب دارد و شیحی هم طلب دارد. چرا در این 4 سال کسی به این فکر نیفتاده که این مسائل ممکن است به استقلال لطمه بزند؟ چرا هوادار استقلال باید در فضای مظلومیت باقی بماند و چوب ندانم‌کاری آقایان را بخورد؟

قصور رضا افتخاری: ما اگر از شیحی لطمه بخوریم به جرات می‌گویم نمی‌توانیم بگوییم افتخاری مقصر است. قبل از افتخاری، مدیران سابق استقلال و قسمت حقوقی استقلال همه چیز را می‌دانستند. ردی در راه است. مدیرعامل ما در این فضا عوض شد. افشارزاده رفت و افتخاری آمد. ما سال گذشته هم این مشکلات را داشتیم و پشت گوش انداختیم. آرا از چند سال قبل صادر شده است و تعدد رای باعث شده این اتفاق رخ بدهد. صرفا شیحی نیست. در تهران با او توافق شده بود و به دلیل پرداخت در زمان متفاوت توافق این اتفاق رخ داد.4  پرونده دیگر داریم.

ضعف قوانین داخلی: وقتی در کشور خودمان کمیته انضباطی می‌تواند کاری کند که بدهکاران به مربیان و بازیکنان پرداختی نداشته باشند این دلگرمی برای مدیران به وجود می‌آید که می‌توانیم به خارجی‌ها هم پرداختی نداشته باشیم. در حالیکه خارجی‌ها از این مساله ایمن هستند. ما باید این فرهنگ را درست کنیم و من این موضوع را همیشه به آقای تاج عزیز می‌گویم. پرونده پشت پرونده در کمیته انضباطی است و امروز ما مشکل پیدا می‌کنیم. موضوع قرارداد با بازیکنان خارجی را شوخی می‌گیریم و فکر می‌کنیم کمیته انضباطی فیفا مانند کمیته انضباطی فوتبال ایران است که هر زمان کسی خواست باشگاه‌داری بکند بی‌آنکه پولی پرداخت کند، مجاز به این کار است و همه حاضران فوتبال حافظ منافع او هستند. یک فرهنگ غلط در فوتبال حرفه‌ای است و زمانی که با فیفا مواجه می‌شویم به یک صخره محکم می‌خوریم.

شرایط استقلال: بسیار ناراحت هستم و ناراحتی هواداران را درک می‌کنم. وضعیت آن‌ها مانند خود من هست چون نسبت به آینده تیم مانند من نگران هستند اما باید خویشتن‌دار باشند. این اتفاقات نشان می‌دهد که ما با حوزه فوتبال حرفه‌ای جدی برخورد نمی‌کنیم. امیدوارم در روزهای آینده همه مسئولان فوتبال آستین بالا بزنند چون بحث ملی مطرح است. امروز سر تمرین لطمه روحی خوردیم و نمی‌توانم بگویم چه فشار روحی از دیشب تحمل می‌کنم. هر روز یک داستان داریم و یک اتفاق جدیدی برای ما رخ می‌دهد. ما هم یک آستانه تحمل مشخصی داریم.

۱    
آی اسپورت
2017-01-25 00:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر