فهرست
کونته بالاخره با سه دفاع موفق شد
کونته بالاخره با سه دفاع موفق شد

کونته بالاخره با سه دفاع موفق شد

آی اسپورت- چلسی با عملکردی فوق العاده در لیگ برتر و بازی مقابل هال سیتی به بازی های کسل کننده و بدون بردش پایان داد. گل های زیبای دیگو کاستا و ویلیان برای آبی های لندن برد را به همراه داشت، اما نکته ای که باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شاگردان کونته می شود پیشرفت در خط دفاعی است، آن هم با سیستم 3 دفاعی کونته که برای اولین بار در این فصل از آن استفاده شد. سرمربی ایتالیایی هرگز این موضوع را انکار نکرد که می خواهد به محض امکان از سیستم مورد علاقه اش استفاده کند. کاری که در بازی مقابل آرسنال مجبور شده بود که انجام ندهد. داوید لوئیز و گری کیهیل با کمک مضاعف آسپلیکتا راحت تر کار می کردند و با عملکرد ویژه ای که مارکوس آلونسو در پسن وینگر داشت و درخشش موزز کار باری کل تیم راحت تر شده بود.

ویلیان
ویلیان

چلسی در نیمه اول توسط حریف کنترل شد، اما بعد از این که کونته کانته و ماتیچ را توجیه کرد تیم انفجاری شد و توانستند کاستا را در حمله بیشتر یاری دهند. هازارد هم از این سیستم بهره برد و توانست در شرایطی که بازیکنان بیشتری را در اطرافش می دید درخشش بیشتری داشته باشد. دستاورد کلی این سیستم برای کونته و تیمش پیروزی 2 بر صفر و مشاهده عملکردی به مراتب بهتر از دیگو کاستا بود.

ترکیب چلسی
ترکیب چلسی

 کونته بیش از هر چیزی از کلین شیت تیمش راضی بود. آن هم بعد از 4 بازی که تیمش در هر کدام از آن ها حداقل 2 گل خورده بود و در همه آن ها تنها یک امتیاز به دست آورده بود. کیهیل و لوئیز فعلا منتقدان را ساکت کردند، اما ایوانوویچ احتمال نیمکت نشین شدن دارد و او برای اولین بار از زمان ویلاش بوآش روی نیمکت قرار گرفته بود. لوئیز در صدمین بازی برای چلسی خوب بود و آسپلیکتا هم در صدمین بردش برای چلسی حضور پیدا کرده بود. این اعتماد به نفس خوبی که در خط دفاعی چلسی دیده شد می تواند در ادامه راه مطمئنا نفسی تازه برای آن ها باشد. مخصوصا که با بازگشت تری و کورت زوما اوضاع بهتر هم خواهد شد.

چلسی
چلسی

این برد هم به نوعی می تواند به بالا رفتن دوباره اعتماد به نفسشان کمک کند و بازیکنان را با شرایطی بهتر راهی ماموریت بین المللی شان کند. حالا انتقادات از چلسی هم کمتر خواهد شد و این برد کمک می کند تا فشار بیشتر از روی شانه های کونته برداشته شود و بتواند راحت تر سیستم های مورد نظرش را به کار گیرد. حالا او می تواند با سیستم 3 دفاعی به کارش ادامه دهد.

۲    
آی اسپورت
2016-10-02 16:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر